Soru Hangi matebook?

Bu konuyu okuyanlar

Eren girisken

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar huawei matebook almak istiyorum.

Taşınabilir, şarjı uzun giden ve performansı iyi olması lazım.

Hem video editliyorım hem yazılımla uğraşıyorum hem de arada sırada oyun oynuyorum.(valorant lol gibi çok ağır olmayan oyunlar)

Matebook 14
Matebook 14s
Ve matebook d16

Arasında kaldım. Tabi ki hepsi 16gb ram be 512gb ssd olan modeller.

Hangisini önerirsiniz? Nedeniyle paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden.

talha aka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben d14s aldım çok hızlı öneririm ama biraz küçük tasarıma sahip onun dışında çok iyi

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Ben d14s aldım çok hızlı öneririm ama biraz küçük tasarıma sahip onun dışında çok iyi
Çok hızlı olması SSD kaynaklı olabilir mi ? Ki hepsinde SSD var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar huawei matebook almak istiyorum.

Taşınabilir, şarjı uzun giden ve performansı iyi olması lazım.

Hem video editliyorım hem yazılımla uğraşıyorum hem de arada sırada oyun oynuyorum.(valorant lol gibi çok ağır olmayan oyunlar)

Matebook 14
Matebook 14s
Ve matebook d16

Arasında kaldım. Tabi ki hepsi 16gb ram be 512gb ssd olan modeller.

Hangisini önerirsiniz? Nedeniyle paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden.
Ben şahsen 4600H olan modelleri alırdım. Tabii 11300H olan model kötü değil burdan işlemci karşılaştırmasına bakabilirsiniz

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
D16 kullanıcısıyım. SSD'ler genel olarak hızlı bu serilerde. Açma düğmesine 2 sn bastığımda parmak izimi okur ve pc 5-6 sn de otomatik açılır. 4600H var, henüz performansını zorlama şansım olmadı. Fakat d15 U serisi işlemci ve i5 li kullanan ve FIFA- CS gibi oyunlara giren arkadaşlarım var. H serili olan hayli hayli açacaktır.
Ekran parlaklığını ortaya aldığımda 8-10 saat götürüyor bataryası. Hiç yoksa 7 saat gitsin. ama bi Matebook 16 değil. Onun bataryası %50 daha büyük. Öte yandan ekranı da 2.5 K olduğu için daha çok harcıyor. Falan filan :)
Konuya dönecek olursam bence boyut odaklı düşünün. Taşınabilirlikse mesele hepsinde ekran kasa oranı itibariyle rakiplerinden küçüktür. Ayrıca hafiftir ama 14 inç olanlar at cebe git kafası biraz bu yüzden onlar tercih edilebilir. Ama 16 inç büyük ekranın da faydasını göreceğini düşünüyorum editing tarafında. sırt çantamda taşıyorum devamlı hiç biri ağır değil bence

Son mesajlar