Bu konuyu okuyanlar

Diss2text

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Merhabalar, 13 yıldır sorunsuzca çalışan vestel buzdolabımız dün bir anda ötmeye başladı. Servis çağırdık, motorun yandığını ve 1590 TL ile motorun değiştirilebileceğini söylediler. Biz bunun üzerine yeni bir buzdolabı almaya karar verdik.

Bütçemiz 5000-6000 TL civarında. Olur da daha ucuza kaliteli bir ürün önerirseniz işimize gelir tabiki.

Benim düşündüğüm model bütçemizin dışında olsa da LG GR-F802HLHU modeliydi. Açıkcası LG buzdolabı teknolojik anlamda çok üstün ve performanslı olsa da internette motor arızaları şikayetleri çok fazla sayıda olduğu için biraz şüpheye düştüm. Eğer bütçemizi o modele ayarlayamassak diye bir düşük modeli olan LG gn-h702hlhu modelini düşünüyorduk, fakat bu ay neredeyse stoklar tükenmiş internette. Ama buradaki asıl önemli mesele LG buzdolabı tavsiye eder misiniz?

Onun dışında, LG biraz pahalı olduğu için profilo'nun ürünlerine de baktık. LG kadar olmasa da fiyatına oranla fena durmuyor ürünleri. Arçelik, altus, regal, vestel gibi markaları almayı düşünmüyoruz. Bosch, Profilo, Siemens, Samsung, LG gibi markalardan tavsiyeleriniz varsa yazabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
7,999
BSH Grup yetkili servisinde çalışmış biri olarak Bosch , Siemens , Profilo gibi markaları öneririm. Fiyat/Performans olarak Bosch ve özellikle Profilo gayet iyi.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
samsung-logo.png

Diss2text

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
BSH Grup yetkili servisinde çalışmış biri olarak Bosch , Siemens , Profilo gibi markaları öneririm. Fiyat/Performans olarak Bosch ve özellikle Profilo gayet iyi.

Öncelikle verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim. Fakat Buzdolabı konusunda bosch-siemens-profilo grubunun low-frost modellerinde başarılı olduğu, no-frost modellerinde ise başarılı olmadığı söyleniyor. Bunun sebeplerinden en yaygınları ise yüksek ses sorunu ve sıcak havalarda buzdolabının yeterince soğutamaması. Ne kadar doğru bilmiyorum ama bu kadar para verip de paramla da rezil olmak istemiyorum. Kararsızım hala :confused:

Samsung buzdolabı almaktansa LG marka buzdolabı almak daha avantajlı sanırım. Yine de bir düşüneceğim. Teşekkürler.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Siemens' in Alman olanı ya da Elekctrolüx. Ben geçen sene Arçelik aldım pişman ettirdi beni.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Yine fiyat performans olarak Arçelik Beko ürünleri bazen daha hesaplı olabiliyor. Onun dışında Samsung tavsiye edebilirim

Qenzi

Asistan
Reaksiyon puanı
44
VESTEL ALMA DA NE ALİRSAN AL BİZDE VESTEL ÇAMAŞIR MAKİNASI VAR HALİKOPTER GİBİ KAF AĞRISI YAPIYOR MUTFAĞI DAĞITACAK YAKINDA ?

Diss2text

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Peki aranızda LG kullanan yok mudur arkadaşlar? Nasıldır kalitesi? Barındırdığı teknolojiler ve şıklığı cezbetti ama motor sorunları var sanırım.

Siemens' in Alman olanı ya da Elekctrolüx. Ben geçen sene Arçelik aldım pişman ettirdi beni.

Siemens markasını da inceledim, bosch ile bir farkı yok sanırım. Zaten ikisi de aynı banttan çıkıyor. Siemens ürünlerinde ise çekirge gibi bir ses geldiği söyleniyor ne kadar doğru bilmiyorum. Yalnız, alman malı olduğunu nerden anlayacağım? İnternet üzerinden anlaşılmaz sanırım. Mağazadan alsam, kolay bulunur mu?

Bu arada Electrolux markasının da ileride bulaşık makinesini almayı düşünüyorum. Buzdolabı konusunda bilmem ama o konuda gerçekten iyi. 14 yıl önce aldığımız vestel bulaşık makinesi bozulursa alacağım kendisini ama bozulmuyor ? Zamanında ingiltere de üretilmiş, etikette öyle yazıyor. Fakat şuanda kalite düştü, eski kalite yok gerçekten vestelde.

Reaksiyon puanı
7,999
Bosch Siemens Profilo bildiğim kadarıyla zaten aynı banttan çıkıyor ufak teknolojik ve tasarımsal farkları var

Diss2text

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
VESTEL ALMA DA NE ALİRSAN AL BİZDE VESTEL ÇAMAŞIR MAKİNASI VAR HALİKOPTER GİBİ KAF AĞRISI YAPIYOR MUTFAĞI DAĞITACAK YAKINDA ?

Yukarıdaki mesajımda da dediğim gibi bozdular kaliteyi artık. Yanına bile yaklaşmam kendilerinin. Eskiden kalitesi güzeldi.

Bosch al pişman olmazsın

Yukarıda bahsettiğim sorunları yaşayanlar olmasa direk alırdım ama şuan kararsızım. Yine de tavsiye niz için teşekkürler.

Reaksiyon puanı
7,999
Öncelikle verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim. Fakat Buzdolabı konusunda bosch-siemens-profilo grubunun low-frost modellerinde başarılı olduğu, no-frost modellerinde ise başarılı olmadığı söyleniyor. Bunun sebeplerinden en yaygınları ise yüksek ses sorunu ve sıcak havalarda buzdolabının yeterince soğutamaması. Ne kadar doğru bilmiyorum ama bu kadar para verip de paramla da rezil olmak istemiyorum. Kararsızım hala :confused:

Samsung buzdolabı almaktansa LG marka buzdolabı almak daha avantajlı sanırım. Yine de bir düşüneceğim. Teşekkürler.
Biz müşterilerden aldığımız geribildirimlere göre memnun olduklarını düşünüyorduk. Servise çoğunlukla eski modelleri geliyordu yeni modellerin arızası tek tük geliyordu.

Diss2text

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Bosch Siemens Profilo bildiğim kadarıyla zaten aynı banttan çıkıyor ufak teknolojik ve tasarımsal farkları var

Aynen öyle. Profilo'nun çamaşır makinesi, fırını, ocağı, davlumbazı var ve hepsinden çok memnunuz. Yalnız yazlıkta olan profilo low-frost buzdolabı çok sesli ve güzel soğutmuyor. Bu yüzden profilo buzdolabı almak konusunda şüpheliyim. Sonuçta bir firma her üründe başarılı olacak diye bir kaide yok. Teşekkürler.

Reaksiyon puanı
7,999
Aynen öyle. Profilo'nun çamaşır makinesi, fırını, ocağı, davlumbazı var ve hepsinden çok memnunuz. Yalnız yazlıkta olan profilo low-frost buzdolabı çok sesli ve güzel soğutmuyor. Bu yüzden profilo buzdolabı almak konusunda şüpheliyim. Sonuçta bir firma her üründe başarılı olacak diye bir kaide yok. Teşekkürler.
Beko markasına da bakmanızı öneririm yeni modelleri kalite olarak üzmüyor diye duymuştum.

Diss2text

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Beko markasına da bakmanızı öneririm yeni modelleri kalite olarak üzmüyor diye duymuştum.

Yarın bir daha mağazaları gezeceğim gibi. Samsung dışında diğer tüm saydığım markaların mağazaları var oturduğum yerde. Tavsiyeniz üzerine bir de beko mağazasını gezerim artık :D

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Peki aranızda LG kullanan yok mudur arkadaşlar? Nasıldır kalitesi? Barındırdığı teknolojiler ve şıklığı cezbetti ama motor sorunları var sanırım.

Siemens markasını da inceledim, bosch ile bir farkı yok sanırım. Zaten ikisi de aynı banttan çıkıyor. Siemens ürünlerinde ise çekirge gibi bir ses geldiği söyleniyor ne kadar doğru bilmiyorum. Yalnız, alman malı olduğunu nerden anlayacağım? İnternet üzerinden anlaşılmaz sanırım. Mağazadan alsam, kolay bulunur mu?

Bu arada Electrolux markasının da ileride bulaşık makinesini almayı düşünüyorum. Buzdolabı konusunda bilmem ama o konuda gerçekten iyi. 14 yıl önce aldığımız vestel bulaşık makinesi bozulursa alacağım kendisini ama bozulmuyor ? Zamanında ingiltere de üretilmiş, etikette öyle yazıyor. Fakat şuanda kalite düştü, eski kalite yok gerçekten vestelde.
Siemens' in üzerinde Made İn Germany ibaresi yazılı olmalı, bunu iyi araştırmak lazım dediğiniz gibi. Siemens' in yerli üretimi de mevcut ama Alman çıkışlı olanı daha kaliteli. Arkadaş almıştı çok memnun. Elektrolüx' ün çamaşır makinesini kullanıyorum evde 5 sene oldu memnunum.