Hangi marka araç lastiği kullanıyorsunuz?

Hangi marka araç lastiği kullanıyorunuz?

• Michelin

Kullanılan: 10 25.6%
  • Bridgestone

Kullanılan: 9 23.1%
  • Continental

Kullanılan: 10 25.6%
  • Goodyear

Kullanılan: 4 10.3%
  • Lassa

Kullanılan: 4 10.3%
  • Petlas

Kullanılan: 3 7.7%
  • Pirelli

Kullanılan: 1 2.6%
  • Fulda

Kullanılan: 0 0.0%
  • Dunlop

• Toyo

• BFGoodrich

Kullanılan: 2 5.1%
  • Hankook

• Yokohama

• Starmaxx

• Cooper

• Falken

• Kumho

• Tigar

• Syron

• Diğer

• Kullanılan toplam oy
    39

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Geçtiğimiz günlerde aracın lastiklerini yeniledim ve hem fiyat hem de kalite olarak uzun bir araştırma yapmak durumunda kaldım. Marka ve fiyat noktasında bilgi ve tecrübelerimizi burada paylaşalım..

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Ben geçen yaz Starmaxx 'ın 205x55x17 hız lastiklerini aldım. Diğer bilindik markaların fiyatları 250 TL den başlarken bunu 150 civarına almıştım. Başta tereddütüm vardı ancak kullanınca hiç fark göremedim. Ayrıca satıcının dediğine göre yanak yapmama garantisi var. Kışın kesinlikle kullanmayın derim. Tecrubeyle sabittir :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Hyundai Getz kullanıyorum ben de. Fabrika çıkışı Kumho lastik vardı üzerinde. 40.000 yol yaptım 6 yılda ve bayatladığı için değiştirdim, yoksa giderdi biraz daha. Hiç sorun yaşatmadı.

Şu anda BF Goodrich marka lastik var araçta. Michelin fabrikasında üretilen, markası farklı bir lastik. Ses ve konfor konusunda memnunum şimdilik..

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
620 ye Michelin dört mevsim taktırdım. Araç fabrikadan da bu marka lastiklerle gelmişti. Daha önceki aracımız da aynı şekilde. Hep michelin gittik yani.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
sıfır aracımın üzerinde goodyear lastikle geldi değiştireceğim zaman kesinlikle continental alacağım lastik konusu çok hasas üç kuruş için abuk subuk lastikler alınmaz yolla olan tek bağlantı lastikler ne kadar kaliteli olursa okadar az problem çıkarır

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Lastikçi abim var. Sökme, takma, yapma, ve satma :D 2. el, sıfır soruları alabilirim :D
Benimde biraz bilgim var. Şuan da yapılan en iyi lastik Michelin, ondan sonra Lassa geliyor. Ama ucuz olsun derseniz Petlas tavsiye ederim.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yazlıklar araçla beraber gelen continental, kışlığı da tavsiye üzerine syron aldım. ikisinden de memnunum :) . Geçen yıl moda kumho iken bu sene syron olacakmış. Alman markası.

barcan34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ben bir lastik firmasının sahibiyim. en iyi lasrtik hangisi derseniz bu soru 1-araca göre 2-ebata göre 3-kullanım amacına göre vs.... bu böyle gider.
örnek verecek olursak 205/55R16 lastik kullanan araclar için toyota corolla, renault megane, bmw 3 kasların bazıları, volvo nun bazı modelleri, chevrolet cruze vs vs...
1.sırada gelen lastik Continenta lin yeni nesil lastiği Conti Premiım Contact 5
2.sırada Pirelli Cinturato P7 (2010 un en iyi lastiği seçildi)
3. sırada Michelin Primacy 3 bu liste böyle gider.
Şuda çok önemli her markanın her modeli aynı kalitede diye bir olgu yok. Bazı markaların belli ebatlarda öne çıkan lastikleri var. Lastik ve jant konusunda yardımcı olmamı istediğiniz bir konu olursa yardımcı olurum.

arcamenel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uzun süre mic. kullandım.Hatta bir dönem lastik ticaretindede bulundum.Lastik aracın vazgeçilmez ve göz ardı edilmeyecek derecede önemli bir unsurdur.Şirket araçlarıda good year, pirelli, bridgestone kendi aracımda continentel, michelin ve dunlop kullandım kullanıyorum.
Genel değerlendirme olarak bir kaç sene önce bu soruya michelin ve bridgestone diyebilirdim ama deneyim ve gözlemlerimde continental bana göre biraz daha önde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yaz Michelin Kış Lassa

Aslında yaz-kış Michelin'den caymamak en doğrusu. Allah korkusu olan yolcu taşıyan şoförler can taşıdıkları için Michelin kullandıklarını söylerler.

Gorodrick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kadar lastik markası olduğunu bilmiyordum :)

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Lassa ve Bridgestone marka lastikler türkiye yolları için özel üretiliyor. Ses ve aşınma konusunda diğer markalara göre daha iyi yol tutuş ve darbe emicilik özellikleri var. Bridgestone kullanıyorum kumho vardı baya arada fark var hızlanma viraj alma yol tutuş ıslak zemin çok memnunum lastik seside azaldı. frenlemede kısaldı. Tavsiye ederim.