Hangi MacOs Sürümünü kurmalı/kullanmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Mac os konusunda hiçbir bilgim yok arkadaşlar. Kurup kullanmak incelemek istiyorum. Ama sistemime hangisi daha uygun olur yada hangi sürümü kullanmam gerek bilmiyorum. Ne önerirsiniz?
Sistem:
Ryzen 5 1600X
Kıngston 8GB ddr4 3200mhz.
Msi 1050Ti
Samsung Evo 750 250gb

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,593
youtu.be/299CVPN9Rvw bu videoyu izleyerek kurabilirsiniz.

YiğitGençer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
High Sierra dışında hiç bir macOS sürümünü kurup kullanamazsın. High Sierra kurarken bir sorun olursa beni etiketle hemen gelmeye çalışacağım.

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Bence win de kalın bu kadar iyi sisteminiz var win 10 dan faydalanın hackintosh filan hiç bulaşmayın bana göre
Hackintosh ta bazı arkadaşlarım sıkıntı yaşadı

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Size şunu söyliyim mac almak daha mantıklı dediğinize göre dualboot filan bilgisayarı yorar tabikide ekran kartınız kaldırır ama macintosh kullanmak istiyorsanız sistemi satın ben şahsen öyle yaparım 3. parti mac kullanmaktan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Size şunu söyliyim mac almak daha mantıklı dediğinize göre dualboot filan bilgisayarı yorar tabikide ekran kartınız kaldırır ama macintosh kullanmak istiyorsanız sistemi satın ben şahsen öyle yaparım 3. parti mac kullanmaktan
Tabi bu bana göre sonuçta bilgisayar sizin ben çok karışamam

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
High sierra kullanabilirsin. Nvidia desteği yok yeni işletim sistemlerinde. Kepler mimarili kart değilse.

YiğitGençer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi bu bana göre sonuçta bilgisayar sizin ben çok karışamam
Sistemimde daha yeni 2 TB destekleyen NVMe yuvası fark ettim. :):)

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
İş için kullanıyorsanız tabi macintosh şart, şart değil ama windows gibi alternatif var bence şahsen 3. parti yazılımlara pek güvenmiyorum ilerde başına ne gelecek onuda bilmezsiniz ve destek filan olmaz tam destek alamazsınız

YiğitGençer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İşin o kısmı da doğru ama Hackintosh imajlarımı şahsen kendim hazırladığımdan içim rahat o konuda. Eğer başkasının imajını kullanıyor olsaydım bırakın işi google'a felan hiç girmezdim şifrelerim vs. çalınacak diye.

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
Tabi size kalmış bir şey tam karışamam böyle işlerdede iyi değilim yazılım konusunda 3. parti olarak benden daha iyilerine danışsanız iyi olur ben yanlış anlatmiyim şimdi

YiğitGençer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tabi size kalmış bir şey tam karışamam böyle işlerdede iyi değilim yazılım konusunda 3. parti olarak benden daha iyilerine danışsanız iyi olur ben yanlış anlatmiyim şimdi
ARM işlemcili iMac ve MacBook çıkarsa kendi bilgisayarımın yanına alma planım var.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Big Sur opencore ile sıkıntısız deneyimledim. Her parça donanım çalıştırdım. Oyunlar oynadım test ettim. Fakat ciddi anlamda sip sorunu var big sur da bezdirdi beni. Catalina en iyi çözüm sanırım. Kapalı kutu olmuş iyice.