Hangi Linux?

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
ben daha önceki sürümlerde 4 defa istekte bulundum.15-20 gün içinde geldi.Hatta kargo parası bile ödemedim. :))

birinde de sticker bile göndermişlerdi.

Eğer üniversite hocasıyım,bilgisayarcıyım deyip çok cd istersen 8-10 tane gönderiyorlar.

Bir arkadaşım o şekilde sipariş vermişti.Edubuntu,Kubuntu ve ubuntudan 4'er tane gönderdiler.

Bu arada wallpaper'lar güzel.Ellerinize sağlık.Bi ara ben de bişeyler yapayım diyorum.

Adresimi ingilizce karakterlerle yazdım ama nasıl olacak. Istanbul Uskudar gibi :S
:(

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bende isterdim netten ama devamlı yer değiştiriyorum o nedenle ilk kurduğumda indirip kurmuştum :)
Bana nasip olmadı orjinal Cd meselesi :D :(

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Adresimi ingilizce karakterlerle yazdım ama nasıl olacak. Istanbul Uskudar gibi :S
:(

problem olmaz.Ben de Türkçe karakter kullanmıyorum yurtdışına adres verdiğimde.Ama ptt buluyor:)

hollandadan,ingiltereden.amerikadan ve Malezyadan gelen paketlerde bir problem yaşamadım bugüne kadar.

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
problem olmaz.Ben de Türkçe karakter kullanmıyorum yurtdışına adres verdiğimde.Ama ptt buluyor:)

hollandadan,ingiltereden.amerikadan ve Malezyadan gelen paketlerde bir problem yaşamadım bugüne kadar.

buluyorsa iyi :) gelir ozaman yakında. pardus siparişide verdim. diğer dağıtımların var mı böyle servisleri?

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
buluyorsa iyi :) gelir ozaman yakında. pardus siparişide verdim. diğer dağıtımların var mı böyle servisleri?

bana 15-20 gün içinde ulaştı hep.

diğer dağıtımlardan böyle bir servis görmedim.Ama kolay bir iş te değil zaten.

en son ubuntudan gelen paketi kontrol ettim 5 euro taşıma ücreti almışlar.

arkasında canonical olmasa biraz zor karşılarlar :))

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
bana 15-20 gün içinde ulaştı hep.

diğer dağıtımlardan böyle bir servis görmedim.Ama kolay bir iş te değil zaten.

en son ubuntudan gelen paketi kontrol ettim 5 euro taşıma ücreti almışlar.

arkasında canonical olmasa biraz zor karşılarlar :))

Kargo ücretini ben veririm yahu :D yeterki gelsin.

PROVDR

Asistan
Reaksiyon puanı
0

abi harikasın ya cidden oralardan getirttin mi? hemde ücretsiz....?:lol:

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Eğer hala kurmadıysan sana bir teklifim var:

Ben Ubuntu kullanıyorum ama başlangıç için sana Mandriva öneriyorum. Birkaç ay sonra zaten ister istemez başka dağıtımları denersin.

Mandriva hem tam Türkçe, hem hemen yardım alabilirsin hem de çok kolay kullanımlı.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
abi harikasın ya cidden oralardan getirttin mi? hemde ücretsiz....?:lol:

Geliyor tabii ki de. Ben de getirttim. Pardus bile yurt içinde 2,36 TL kargo parası alıyor. Biz taaa Hollandalardan bedava getirtiyoruz. :D

Bedava geliyor diye indirmedim bile. Çok çingeniz. :D

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Hollandadan kargo fln parası yok dimi?

dediğim gibi dha önce ki 4 seferde para ödemedim ben.9.10 çıksın onu da sipariş edecem.biraz fazla istiyecm ki sticker da göndersinler.hem edubuntuyla kubutuda geliyor.

Laptopun üstündeki "designed for xp,vista capable" yazısını kapatacam da :D

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
dediğim gibi dha önce ki 4 seferde para ödemedim ben.9.10 çıksın onu da sipariş edecem.biraz fazla istiyecm ki sticker da göndersinler.hem edubuntuyla kubutuda geliyor.

Laptopun üstündeki "designed for xp,vista capable" yazısını kapatacam da :D

valla ben ubuntu sitesinden sipariş vermeye çalıştım ama kaç adet yollayacağımı sormadı şimdi siteye girdiğimde

1 CDs requested on 2009-09-05. 1 CDs were approved and sent to the shipping company on 2009-09-06. Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping.

diyor.

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
valla ben ubuntu sitesinden sipariş vermeye çalıştım ama kaç adet yollayacağımı sormadı şimdi siteye girdiğimde

1 CDs requested on 2009-09-05. 1 CDs were approved and sent to the shipping company on 2009-09-06. Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping.

diyor.

ayın 6'sında kargo şirketine göndermişler.

ay sonunda bilemedin ekimin ilk haftası eline geçer.

ülkeye bağlı olarak 4-6 hafta alabilir gelmesi diyor.Ama daha 20 günü geçtiğini görmedim.

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Hangi kargo şirketiyle geliyor biliyormusun ?

Türkiyeye hangisi getiriyor hatırlamıyorum.Ama bana PTT'den geldi hep.Hatta birkeresinde evde değildim.Postacı vermemiş evdekilere, postaneye uğrasın alsın demiş :)

Bir de paketin dışı az yırtılmıştı,ptt bi poşete koymuş üstünde de bizim suçumuz değil bu mealinde yazılar vardı :D

Reaksiyon puanı
188
yurt dışı kargları fedex ile gelebilir. ama yurt içinde fedex kimle çalışıyosa ona yönelir...