Hangi linux sürümü ?

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Linux sürümü kurmak istiyorum diğer pcmde var.Sizce hangi sürümü kurmalıyım KDE falan ?

Caqatayy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
güvenlik senin için kaçınılmazsa OpenBDS kurmanı öneririm, pc özelliklerin iyi değilse xubuntu, pcin iyisede ubuntu :)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Ubuntu diyenlere bakma Allah bilir daha Linux kullamamışlardır bile sadece onu duymuşlardır. Ubuntu kurma sakın UBUNTU PİŞMANLIKTIR!!!. Özellikle şunu kur diyemem ama yeni başlayan Kullanıcılar için Mint olabilir Netrunner olabilir SolusOS olabilir bu dediklerim gayet kullanışlı ve hoş dağıtımlar. Biraz ilerletince Debian'a sonrada Arch'a geçersin :)

Rauros

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Linux Mint veya Ubuntu başlangıç için iyi

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Benzer bir çok konu var keşke forumda arama yapsa idiniz.

Ubuntu sürekli hata veriyor bu aralar.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Benzer bir çok konu var keşke forumda arama yapsa idiniz.

Ubuntu sürekli hata veriyor bu aralar.
Ben güncel bir fikir alışverişi yapmak istedim. Bu fikir bilgi değil ki . Bu nedenden konu açılmış denmesi mantıksız.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,080
ilk başlayanlar için linux mint tercihli tek dağıtımdır kolay kolayına sıkıntı yapmaz topluluğu yardıma her an hazırdır

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
gelismis masaüstü istersen kde masaortami sunan kubuntu ,yok okadar özellik olmasin dersen ubuntu yada mint

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ubuntu 20 Milyon kişi tarafından kullanılan bir servis.Eğer bahsedildiği akdar kötü olsaydı emin ol o adar kullancısı olmazdı.Ubuntu.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ubuntu kullandim diger pcde. Guzel aslinda ama daha iyileri olabilir.

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kur mint'in cinnemion versiyonunu keyfine bak derim. gayet stabil ve kullanımı rahat. yok kde masaüstü istiyorum dersen hala pardus öneririm.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Tabiki Linux Mint Cinnamon ya da Mate masaüstünden biri şiddetle önerilir. Cinnamon kesinkez önerilir. Bugün kurmadan denedim. Bu kadar şık bu kadar güzel ve rahat düzenlenebilir bir masaüstü çıkarmışlar ki hayret ettim. Linux Mint sistemimde çok kıymetli yazılımlar olmasa gözünün yaşına bakmadan kuracaktım. Adamlar resmen Gnome 3 çirkinliğinden ve kısıtlamasından görünüm olarak asil ve şık bir masaüstü esnekliği ile göz doldurmuşlar. Şu an tek kusuru klavye dahil tamamen ingilizce olarak gelmesi. Ama o da sanırım son derece kolay çözülebiliyor. Deneyin, bu şıklığı ve enfesliği tadın.

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu diyenlere bakma Allah bilir daha Linux kullamamışlardır bile sadece onu duymuşlardır. Ubuntu kurma sakın UBUNTU PİŞMANLIKTIR!!!. Özellikle şunu kur diyemem ama yeni başlayan Kullanıcılar için Mint olabilir Netrunner olabilir SolusOS olabilir bu dediklerim gayet kullanışlı ve hoş dağıtımlar. Biraz ilerletince Debian'a sonrada Arch'a geçersin :)

Ben ubuntu kullandım.Mint 'te kullandım. Ubuntu dediğiniz kadar kötü değil.Hatta hiç kötü değil. Yeni başlayan biri de ubuntu kullanabili. O kadar karmaşık bir işletim sistemi değil. Ubuntu, pişmanlık falan da değil. Ve baya da hızlı.
@Webkurum;
Ben Ubuntu kur derim. Bakma sen. Ubntu çok güzel, çok tatlı bir işletim sistemidir. Kanın hemen ısınır. :)

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tabiki Linux Mint Cinnamon ya da Mate masaüstünden biri şiddetle önerilir. Cinnamon kesinkez önerilir. Bugün kurmadan denedim. Bu kadar şık bu kadar güzel ve rahat düzenlenebilir bir masaüstü çıkarmışlar ki hayret ettim. Linux Mint sistemimde çok kıymetli yazılımlar olmasa gözünün yaşına bakmadan kuracaktım. Adamlar resmen Gnome 3 çirkinliğinden ve kısıtlamasından görünüm olarak asil ve şık bir masaüstü esnekliği ile göz doldurmuşlar. Şu an tek kusuru klavye dahil tamamen ingilizce olarak gelmesi. Ama o da sanırım son derece kolay çözülebiliyor. Deneyin, bu şıklığı ve enfesliği tadın.

Hocam kurulum yaparken dil seçiyoruz ve dil paketlerini indiriyor. sonra sistemin büyük bir kısmı ve klavye Türkçe oluyor.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Hocam kurulum yaparken dil seçiyoruz ve dil paketlerini indiriyor. sonra sistemin büyük bir kısmı ve klavye Türkçe oluyor.

Ben kurulum yaparak denemedim. Orada belirtmek istediğim kalıpların (iso dosyalarının) inglizce geldiğidir. Yine de bilgilendirme için teşekkürler. :)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Ben ubuntu kullandım.Mint 'te kullandım. Ubuntu dediğiniz kadar kötü değil.Hatta hiç kötü değil. Yeni başlayan biri de ubuntu kullanabili. O kadar karmaşık bir işletim sistemi değil. Ubuntu, pişmanlık falan da değil. Ve baya da hızlı.
@Webkurum;
Ben Ubuntu kur derim. Bakma sen. Ubntu çok güzel, çok tatlı bir işletim sistemidir. Kanın hemen ısınır. :)
Ne kadar sürüm denedin kaç senedir linux kullanıyorsun??

imblad3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu ve pardus kullandım bence ubuntu daha iyi. ubuntu 12.04 versiyonu da yeni çıktı sayılır uzun süreli desteği de var deneyeceksen bence bu sürümden başla

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Ubuntu 20 Milyon kişi tarafından kullanılan bir servis.Eğer bahsedildiği akdar kötü olsaydı emin ol o adar kullancısı olmazdı.Ubuntu.
20 milyon'un kaynağı nedir?? İkinci olarak öyle olsa bile onlar eskiden seven kullanıcılardı şimdi çoğunu küstürdü ve gittikçe de kötüye gidiyor sistem olarak, güzel süslü bir paketle sunuyor olabilir ama kullanıcıyı sınırlayıp mal yerine koyuyor. Son olarak bilmem ne kadar kişi kullanıyor diye iyi olmak zorunda değil ne yani 20 milyon kişi gay olsa bu kadar kişi olduysa iyi bir şey demek ki diyip herkes de gay mi olsun? Bu ne saçma bir mantıktır anlamadım.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
nolmus buralarda =) indirdim ama nasıl kurcam :D

Rauros

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nolmus buralarda =) indirdim ama nasıl kurcam :D
Hangisini indirdin?
Ya cd ye yazarsın ya da usb ye windows üzerindeysen bir sürü cd ye yazma programı var usb ye yazma için universal usb installer i deneyebilirsin

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
kurulumu kolaymı aksam deneyecegim..

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Gayet kolay takılırsan Mint forumdan yararlanabilir. Sitede sorularına cevap bulamazsan sorularını sorabilirsin :)

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Sayfanın başında Kubuntu diyordum ya vazgeçtim.
Bugün de tesadüfen Kubuntu kurdum.
Live olarak bir sorun çıkarmayan Kubuntu güncellemeleri yapınca Opengl efektlerini kesti :D