Hangi LED TV kararsız kaldım

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Selamlar, ben ilk önce FHD baktım ve gidip görüp satın alacağımız için ve burada sadece Teknosa var teknoloji marketi olarak onun sitesinden baktım.
LG 55LF650V ve PHILIPS 55PFS8109 arasında kalmıştım Dahili HD Alıcısı filan yok diye LG ye yönelmiştim. Sonradan almışken hadi 4K alalım son teknoloji olsun dedim 4K bakmaya karar verdim.
Bulabildiğim LG 49UF8507 (fiyatı biraz fazla geldi ve 49 inç olması düşündürdü biraz) ve PHILIPS 55PUS7909.
Sonra biraz araştırdım 49PUS7909 ile bilgi buldum sorun yaşayanları filan gördüm biraz beni açıkçası soğuttu şimdi ne alsam diye hiç karar veremedim bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
İzleme mesafesi 3-3.5 metre filan.
Ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar?

prfctm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ek olarak sorum olcak, philips 49puk7150 hakkındaki düşünceleriniz nedir?
örneğin trt hd vb. hd turksat kanallarını izlerken, 4k televizyon ile full hd televizyonun görüntü olarak farkı var mıdır?

Reaksiyon puanı
16,118

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Uhd şuan için gereksiz hocam. Uhd yayınlar iyice oturmadan uhd tv almak yanlış olur. Misal bazı uhd tvlerde 30p 4k için uydu alıcısı var ama 4k yayınların çoğu 60p yayın yapıyor ki trt nin 4k test yayınlarıda buna dahil. Ayrı bir şekilde uhd uydu alıcısı bulmakta kolay değil. Kalite bir full hd almak daha mantıklı. 4k de izleyeceğiniz full hd yayın ile full hd panelde izleyeceğiniz yayın arasında fark olacaktır. Full hd panel full hd yayında daha kaliteli görüntü verecektir 4k panele göre. İnternette ki genel yorumlar bu yönde. 4k yayınları yaygınlaşmadan uhd tv ye geçmek mantıklı değil.

Reaksiyon puanı
16,118
Uhd şuan için gereksiz hocam. Uhd yayınlar iyice oturmadan uhd tv almak yanlış olur. Misal bazı uhd tvlerde 30p 4k için uydu alıcısı var ama 4k yayınların çoğu 60p yayın yapıyor ki trt nin 4k test yayınlarıda buna dahil. Ayrı bir şekilde uhd uydu alıcısı bulmakta kolay değil. Kalite bir full hd almak daha mantıklı. 4k de izleyeceğiniz full hd yayın ile full hd panelde izleyeceğiniz yayın arasında fark olacaktır. Full hd panel full hd yayında daha kaliteli görüntü verecektir 4k panele göre. İnternette ki genel yorumlar bu yönde. 4k yayınları yaygınlaşmadan uhd tv ye geçmek mantıklı değil.
o iki uhd 60p destekli standart olan bu bir süre önce standartı oluşturmuşlar ilk uhd alanlar 30p almış olabilir işte onlar uhd yayın izleyemezler full hd izleyebilirler...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ilk çıkanı sazan gibi almıcan.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
o iki uhd 60p destekli standart olan bu bir süre önce standartı oluşturmuşlar ilk uhd alanlar 30p almış olabilir işte onlar uhd yayın izleyemezler full hd izleyebilirler...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ilk çıkanı sazan gibi almıcan.

Piyasada hala birçok cihaz mevcut hocam. Sazanlıkla ilgilisi yok bunun. 4k yayınlar yaygınlaştığında 60p 4k ya uygun uydu alıcıları ile yine yayın izleyebilir o kişiler. Şuan 4k almak mantıksız daha yaygınlaşmadı, full hd görüntüyü full hd panele sahip bir tv kadar iyi olmaz. Ama adamın 4k film arşivi varsa birşey diyemem.

Reaksiyon puanı
16,118
Piyasada hala birçok cihaz mevcut hocam. Sazanlıkla ilgilisi yok bunun. 4k yayınlar yaygınlaştığında 60p 4k ya uygun uydu alıcıları ile yine yayın izleyebilir o kişiler. Şuan 4k almak mantıksız daha yaygınlaşmadı, full hd görüntüyü full hd panele sahip bir tv kadar iyi olmaz. Ama adamın 4k film arşivi varsa birşey diyemem.
ben orasına karışmam 120'' olanı tıkladım arçelik bu ikisini verdi gizliden gizliye full hd tvyi unutun uhd üretip satıcaz mesajı vermiş olabilirler sneler önce tv alırken satıcı stereo yayın yok stereo tv almanıza gerek yok diyordu adama sen işine bak bunu seçtim 2455 mi ne? almıştık sonra 70 ekran sonra 32 leg 5b onu arçelik 40'' ile değiştirdi panel arızasından bence uhd alınır 1920x1080 yayında sorun olmaz esas hedefleri 16k.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
ben orasına karışmam 120'' olanı tıkladım arçelik bu ikisini verdi gizliden gizliye full hd tvyi unutun uhd üretip satıcaz mesajı vermiş olabilirler sneler önce tv alırken satıcı stereo yayın yok stereo tv almanıza gerek yok diyordu adama sen işine bak bunu seçtim 2455 mi ne? almıştık sonra 70 ekran sonra 32 leg 5b onu arçelik 40'' ile değiştirdi panel arızasından bence uhd alınır 1920x1080 yayında sorun olmaz esas hedefleri 16k.

Full hd ekran sd yayın izlemek ile sd panelde sd yayın izlemenin farkını biliyorsunuzdur eminim. Fark o kadar belirgin olmaz ama uhd ekranda full hd yayın cam gibi olmayacaktır kesinlikle. İsterlerse 16k 64k yapsınlar bunun son kullanıcıya ne kadar zamanda ulaştığı önemli. Türkiyede son kullanıcıya 4k yayın ulaşabiliyor mu şuan, tabii ki hayır. Bunun için kapsamlı bir çalışma var mı , hayır. 4 yıl önce aldığımız 55" lg full hd tv ile şimdi 2 ay önce aldığımız 49" lg full hd arasında bile full hd yayınlarda bariz fark var. Yaygınlaştıkça full hd paneller daha iyi duruma geldi. Uhd içinde aynı şeyin olacağını düşünüyorum. Benim fikrim son kullanıcı yoğun bir şekilde 4k yı kullanamadıkça 4k tv almanın anlamı yok. Dediğim gibi bu benim düşüncem, isteyen şimdide alır.