Soru Hangi Laptobu Önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

etoflex

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Acer Nitro 5 Intel Core i7 10750H 16GB 512 GB SSD RTX 2060 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar NH.Q7QEY.002
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ey002-p-HBV0000118VW6?magaza=BOZDAN+Teknoloji

Acer Predator Helios 300 Intel Core i5 10300H 16GB 1TB + 256GB SSD RTX 2060 Linux 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar NH.Q9VEY.003
https://www.hepsiburada.com/acer-pr...nhq9vey003-p-HBV00000XUS68?magaza=Hepsiburada

HP Omen 15-EK0000NT Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD RTX 2060 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 3A692EA
https://www.hepsiburada.com/hp-omen...3a692ea-p-HBV00000WUG6P?magaza=nidaelektronik

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Sanırım Nitro 5 tek kanaldı, bu sebeple performans kaybı yaşayabilirsiniz. Ayrıca Helios 300 ve Omen'a kıyasla soğutma sistemi daha düşük. Helios 300 ve Omen hakkında size daha önce bilgi vermiştim, o yüzden laf kalabalığı yapmamak adına tekrar söylemiyorum.

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Acer Predator Helios 300 Intel Core i5 10300H 16GB 1TB + 256GB SSD RTX 2060 Linux 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar NH.Q9VEY.003
https://www.hepsiburada.com/acer-pr...nhq9vey003-p-HBV00000XUS68?magaza=Hepsiburada
sanırım bu, yani ben bunu alırdım neden derseniz ekranı kaliteli ve diğerlerine göre büyük hafıza yönünden daha fonksiyonlu mesala 1.ürün işlemci vs yönünden fena değil fakat daha sonrasında sistem yükkselmek isteseniz ram tek kanallıymış mesala bu bir sorun gibi

etoflex

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Sanırım Nitro 5 tek kanaldı, bu sebeple performans kaybı yaşayabilirsiniz. Ayrıca Helios 300 ve Omen'a kıyasla soğutma sistemi daha düşük. Helios 300 ve Omen hakkında size daha önce bilgi vermiştim, o yüzden laf kalabalığı yapmamak adına tekrar söylemiyorum.
Bi arkadaş bunu söyledi bu nasıl

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
13 ama 2060 lı alcak olursam hp omen alcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde neden kötü yani donanın olarak çok iyi
Malzeme kalitesi olarak kötü ben sana bulup atayım

Bak bu attığım hp güzel bunu da alırsan paran artar
Bak bu da kaliteli ve güzel
Bu da güzel hatta bunu al sen ya

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Merhaba,
Dostum oyun oynamak için alacaksan kesinlikle monsterdan başkasına bakma.
Komik mi güleyim mi bu şakana yoksa ciddi misin
Monster alma uzak dur kasa kalitesi kötü ve ısınır

Herkes başka söylüyo
Hayır ya kimsenin başka söylediği yok ufak araştırmayla monsterin ne kadar kötü olduğu anlaşılır televizyonlardan reklamlardan görüp mesaj yazanlara bakma sen zamanında ben de laptop almak istiyordum monster laptop almayı düşünüyordum sonra araştırdım vazgeçtim en sonunda masaüstü almaya karar verdim ALLAHIN izniyle stoklar düzelsin alacağım
Ufak bir araştırma yapan kişi monster önermez önermemeli

etoflex

Asistan
Reaksiyon puanı
37

Hayır ya kimsenin başka söylediği yok ufak araştırmayla monsterin ne kadar kötü olduğu anlaşılır televizyonlardan reklamlardan görüp mesaj yazanlara bakma sen zamanında ben de laptop almak istiyordum monster laptop almayı düşünüyordum sonra araştırdım vazgeçtim en sonunda masaüstü almaya karar verdim ALLAHIN izniyle stoklar düzelsin alacağım
Omen alacam ozaman acerler ısınıyor sanırım

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Zamanında bende herkes başka söylüyor demiştim uzun araştırmalar sonucu almamaya karar verdim sen o özelliklere bakma kasa kalitesi kötü çok nadir kasası iyi olan modeller var

etoflex

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Zamanında bende herkes başka söylüyor demiştim uzun araştırmalar sonucu almamaya karar verdim sen o özelliklere bakma kasa kalitesi kötü çok nadir kasası iyi olan modeller var
Omen alıyorum ozaman sizde onu ima ediyorsunuz sanırım

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Omen alıyorum ozaman sizde onu ima ediyorsunuz sanırım
Tekrar söylüyorum i5'li OMEN'li almak yerine i7'li G5'i alabirsin. OMEN kasa ve soğutma olarak G5'den biraz daha iyi olsa da G5'de fena değil. Ayrıca ikinci ele sıcaksan ben i7'li OMEN'i satıyorum. Karar senin tabi.

etoflex

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Tekrar söylüyorum i5'li OMEN'li almak yerine i7'li G5'i alabirsin. OMEN kasa ve soğutma olarak G5'den biraz daha iyi olsa da G5'de fena değil. Ayrıca ikinci ele sıcaksan ben i7'li OMEN'i satıyorum. Karar senin tabi.
Ekran kart ram model işlemci nedir

Hocam g5 hakkında ne diyorsun @wittroc

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194

Dostum neden bahsediyorsun. Ne reklamı kasa olarak çok sağlam olmayabilir evet ama donanım olarak çok iyi bir laptop piyasanın açık ara oyun laptopların'da en iyisi. Kendim kullandım hem MSİ hem Monster kullandım. Hangi marka olursa olsun hunharca kullanırsan hepsi aynı geri dönüşü sağlar sana sen Laptop'a iyi bakacaksın o da sana iyi bakacak. Monster kötü diye bi sonuç çıkartamazsın.

Herkes başka söylüyo
Dostum sen herkesin lafına bakma gir karşılaştırma sitelerine karşılaştır sana uygun olanını al.

etoflex

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Dostum neden bahsediyorsun. Ne reklamı kasa olarak çok sağlam olmayabilir evet ama donanım olarak çok iyi bir laptop piyasanın açık ara oyun laptopların'da en iyisi. Kendim kullandım hem MSİ hem Monster kullandım. Hangi marka olursa olsun hunharca kullanırsan hepsi aynı geri dönüşü sağlar sana sen Laptop'a iyi bakacaksın o da sana iyi bakacak. Monster kötü diye bi sonuç çıkartamazsın.

Dostum sen herkesin lafına bakma gir karşılaştırma sitelerine karşılaştır sana uygun olanını al.
Peki omen mi monster mi sence

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104

etoflex

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bir sey soylemek istiyorum sen bu usttekini dinleme @UnFrGvnG @Görkem Say @efemurato gibi kullanicilarda bana hak verecektir istedigi kadar parcasi iyi olsun malzeme kalitesi kotu oldugu icin daha kolay isinir bu da performansa etki eder @wittroc arkadas yanlis yonlendirme yapiyor

Dedim ki arkadas yanlis yonlendirme yapiyor o arkadas
@wittroc yanlış yönlendirme yapmıyor

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202

Direkt olarak "Monster kötü" demek doğru olmaz ancak attığınız model için bunu dememiz gayet doğal. Abra kasasını kullanıyor ve sorunları mevcut. Malzeme kalitesi olsun, termal tasarımı olsun konu içerisinde bahsedilen modellere kıyasla geride kaldığından Monster yanlış bir önerme olur. Sizin iki farklı marka kullanmanız bir şeyi değiştirmez. Markaların her modeli kusursuz değil, bu da Monster'ın kusurlu modellerinden biri. Ayrıca bu karşılaştırma sitesine girip bakmakla bitmiyor maalesef. Yukarıda bahsettiğim etkenler de performansa etki ediyor.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Peki omen mi monster mi sence
Bana göre Monster.

Bir sey soylemek istiyorum sen bu usttekini dinleme @UnFrGvnG @Görkem Say @efemurato gibi kullanicilarda bana hak verecektir istedigi kadar parcasi iyi olsun malzeme kalitesi kotu oldugu icin daha kolay isinir bu da performansa etki eder @wittroc arkadas yanlis yonlendirme yapiyor

Dedim ki arkadas yanlis yonlendirme yapiyor o arkadas
Yanlış yönlendirme yapmıyorum ben burda konuyu açan arkadaşa direkt git monster al demedim ben sadece fikrimi söyledim monster'a bak dedim. Burda fikir belirtmek yanlışsa he eyvallah yanlışım.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982