Hangi kitabı okudun ve tavsiye edersin ?

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
SEVGİLİ SDN FORUM AİLESİ

Okumak, doğduğu andan itibaren birçok eğitim süreci geçiren insan için en kolay ve en etkili öğrenme yoludur. Sahip oldukları bilgilerin %60’ını bu yolu kullanarak edinen gelişmiş ülke toplumları, günümüzde daha fazla okuma alışkanlığına sahip olmanın sağladığı avantajları her alanda yaşamaktadırlar. Geri kalmış toplumların karşılaştıkları sorunların bir çoğunun kaynağında ise eğitimsizlik yer almaktadır. Bu toplumlarda kişiler, okuyarak geçirebilecekleri zamanları çoğunlukla yararsız uğraşılarla geçirmektedirler. Oysa okuma alışkanlığı öncelikle kişilerin kendisi için edinilmesi mutlaka gereken bir alışkanlıktır.Okuyarak olayların ve gelişmelerin iç yüzünü öğrenen bir kişi, öncelikle kendine olan güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır. Ayrıca okuyan kişiler çok okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığına sahip oldukları için, hikmetli ve etkileyici konuşarak hitap ettikleri kişilerde etki de uyandırırlar. bu yüzden de böyle bi konu açalım ve tavsiyelerde bulunalım istedim.
şimdiden hepinize teşekkür ederim..

ÖNCEKİ: ERDAL DEMİRKIRAN -- SADECE BAŞBAKAN OKUSUN
ŞU AN: İSKENDER PALA -- ŞAH&SULTAN..

bu tarz bi etkinliğe katılmak ve kitap tavsiye etmek isteyen tüm üyeleri bekliyorum :thumbup:

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Düzceli Mehmet
Kendini Arayan Adam

Okurken en çok etkilendiğim kitaplardır.

septimo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
birazdan dışarı çık ve "olasılıksız" ı satın al :)
sana arkasında yazan cümleyi söylüyorum: "Bitirmek için yarını, başkalarına anlatmak için bitirmeyi bekleyemeyeceksiniz" ve doğru bir cümle..

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
öncelikle mükemmel bir konu... Arkadaşa teşekkürler:)

Hayatımda en çok etkilendiğim kitaplar DALE CARNEGIE kitaplarıdır. dört- beş tane kitapları vardır. Hepsi de mükemmel:)

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Şuanda Tolkien'in eserlerine odaklandım Yüzüklerin Efendisini okuyorum. Kesinlikle okunması gereken bir eser şimdiye kadar neden okumamışım diye düşündüm.

Ayrıca bundan önce okuduğum Hobbit kitabını da tavsiye ederim her ne kadar çocuk kitabı diye yazılsa da çok güzeldi.

Bu akşam da Araba Sevdasını okucam Recaizade Mahmut Ekrem'in kitabı. Ders için :) Bu kitabı daha önce okumuş olan var mı? Önerir misiniz? :D

TrmeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dan brown - ihanet noktası tavsiye ederim şuan Jean-Christophe Grange dan Leyleklerin Uçuşu kitabı okurum aksiyon seviyorsan oku

Dragunov

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Polisiye kitap olarak hangi kitapları önerirsiniz ?

Ketumm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
hayatının en büyük hatası olur araba sevdası bu zamana kadar okuduğum en sıkıcı kitap =)

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Nart Ata Sözleri-Efsaneleri-Hikayeleri

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Konunun yeri yanlış. Kitap bölümü olmalıydı. Bunun yanında kitap bölümünde "Tavsiye Ettiğiniz Kitaplar" (buna benzer bir addı) adıyla bir konu var. Oradan da yardım alabilirsiniz.

Polisiye olarak Ahmet Ümit'in kitaplarını öneririm.

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Adam Fawer-Empati-Olasılıksız
Richard Bach-Martı

Daha varda aklıma gelmiyor bunlardan çok etkilenmiştim :)

prestiga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tutunuş yazarı. halim bahadır çok etkileyci bir kitap ikinci sefer okumaya cesaret edemiyorum beni çok etkiledi herkese tavsiye ederim

Caps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şunun için sordum: bu aralar empati ile ilgili çok iyi bir kitap arıyorum. Forumda tavsiye eden biri çıkar elbet...
Kitapta empatinin ötesine geçen bir adamın hikayesi anlatılıyor aradığınız kaynağın tam olarak bu olmadığını düşünsemde bu kitabı da okumanızı öneririm.

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Kitapta empatinin ötesine geçen bir adamın hikayesi anlatılıyor aradığınız kaynağın tam olarak bu olmadığını düşünsemde bu kitabı da okumanızı öneririm.

Fiyatı 17 lira ve 640 sayfa. Gayet iyi. Teşekkürler. :):)

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
ERDAL DMİRKIRAN--SEN ŞİMDİ GİDECEN YA CEHENNEMİN DİBİNE GİT ben bağrıma taş basarım ' ı okudum . :) isim biraz uzun ama güzel kitap..

yarın inş..
Adam Fawer-Empati bu kitabı alcam..

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Bu arada HepsiBurada kitaplarda kargoyu bedava yapmış. Alırken bir tercih olabilir. Eğer ben dışarı çıkmaya üşeniyorum evime kadar gelsin diyorsanız. Ha HepsiBurada'nın tedarik sürecine müşteri hizmetlerine ne kadar güvenilir orası ayrı konu. :D

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
9glvyg.jpg

nasip olursa yarın okumaya başlıyorum :)

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Genelde sahaflardan temin edebileceğiniz kitaplar ama,
James Hadley Chase / Paradan Tatlı Ne Var (What's Better Than Money) Üç Maymunlar Yayınevi, inanın soluksuz bitireceksiniz,
Sıfırdan Sonra Milliyet Kara Dizi, enteresan bir bilim kurgu,
Sir Arthur Conan Doyle / Baskervilerin Köpeği, Scherlock Holmes'in en iyi macerası,
James Hadley Chase / Festival'de Ölüm, Üç Maymunlar Yayınevi,

Eski yıllardan ama gerçek başyapıtlar.
Kişisel olarak beğendiğim, ilk beş içinde diyebilirim hepsi için.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Wladimir Bartol'dan Alamut: Fedailerin Kalesi: Çok güzel bir kitap. Hasan Sabbah'ın yalancı cenneti ile yaptıkları, vs... Tavsiye ederim :)

fedailerin-kalesi-alamut-500x500.jpg

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ntv yayınlarından suç
yılmaz özdil isim şehir hayvan
adlı kitapları tavsiye edebilirim...
komik bir kitap arıyorsanız Calixthe Beyala'nın Kocanızı afrika usulü Nasıl Pişirirsiniz ve pucca'dan küçük aptalın büyük dünyasını önerebilirim :)