Soru Hangi iPhone'u tercih etmeliyim?

Chapulers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
60-70 bin lira bütçem var Türkiye garantili bir cihaz almayı düşünüyorum ne önerirsiniz

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Kesinlikle 15 plus bence 16 alırsan pişman olursun ekran farkı ciddi farklı.Gerisi boş farklar

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,414
İphone 15 plus veya düz iphone 16 arasında kaldım
Ben fiyatlarına bakmadan İphone 15 yazdım. Ama İphone 16 almanız daha mantıklı gibi görünüyor. Plus modellerde ekran ve pil boyutları arttığı için düz modellere nazaran daha uzun süre açık ekran süresi alabilme imkanı sunuyor. Ama bence Plus modeline çokta gerek yok bence. İphone 16 alabilirsiniz hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Büyük ekran dışında 15 plus’ın artısı nedir?
Ben cevap vereyim, Ekran ve Pil bakımından büyük düz modellere göre. Otomatik olarak daha fazla açık ekran süresi demek oluyor.
İphone 16 6.1 inç olduğu için daha kullanışlı elbette, ama yukarıda da bahsettiğim gibi 2 veya 3 saat kadar daha fazla açık ekran süresi alma olayı bulunmakta. Bazen sırf bu yüzden Plus modelleri tercih sebebi olabiliyor.

Son düzenleme:

LuiLibero

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Ben fiyatlarına bakmadan İphone 15 yazdım. Ama İphone 16 almanız daha mantıklı gibi görünüyor. Plus modellerde ekran ve pil boyutları arttığı için düz modellere nazaran daha uzun süre açık ekran süresi alabilme imkanı sunuyor. Ama bence Plus modeline çokta gerek yok bence. İphone 16 alabilirsiniz hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben cevap vereyim, Ekran ve Pil bakımından büyük düz modellere göre. Otomatik olarak daha fazla açık ekran süresi demek oluyor.
İphone 16 6.1 inç olduğu için daha kullanışlı elbette, ama yukarıda da bahsettiğim gibi 2 veya 3 saat kadar daha fazla açık ekran süresi alma olayı bulunmakta. Bazen sırf bu yüzden Plus modelleri tercih sebebi olabiliyor.
Büyük eran ile birlikte gelen pil kapasitesi için 15 plus seçmek mantıksız bir sebep. (İlle de büyük ekran isterniyorsa 15 Plus alınabilir) ama Apple Intelligence çok önemli bir özellik. Sırf pilim 2 saat daha uzun gitsin diye Apple Intelligence’ı kaçırmış oluyorsunuz. Apple Intelligence ve diğer yapay zeka motorlarının önü daha çok açık. Gelişince önemli bir silah haline gelecek. iPhone 15’te ki A16 çip ile, 16’da ki A18 çipi kıyaslamıyorum bile. Kısaca özet şu, eğer benim telefonum ille de büyük ekran olacak, maç izleyecem, dizi izleyecem demiyorsanız bu soru bile olmamalı. Plus serisi düz seriyle aynı sadece büyük ekranla gelen pil artışı var. Pro ile Pro max’in arasında da çok az fark var. 15 Pro vs 16 olsa soru tamam yani de, Plus bu. Düz modelden farkı yok yani .d

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,414

Web Slinger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
60-70 bin lira bütçem var Türkiye garantili bir cihaz almayı düşünüyorum ne önerirsiniz
Son model takıntın yoksa İPhone 15 Pro öneririm ama ekran ve batarya önemli diyorsan 15 Pro Max öneririm.
Ben 14 Pro kullanıyorum gayet memnunum önümüzdeki 4 yıl telefon değiştirmeyi düşünmüyorum.

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,554
15 Pro 128 GB bakabilirsiniz.