Soru Hangi iPad'i almalıyım?

Hangi ipad modelini seçmeliyim?

• İpad pro 4.nesil

Kullanılan: 0 0.0%
  • İpad pro 5.nesil

Kullanılan: 0 0.0%
  • İpad pro 6.nesil

Kullanılan: 2 66.7%
  • İpad air m2

Kullanılan: 1 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    3

Yusuf|Kaya

Öğrenci
7 Eylül 2022
15
3
3
24
Bir iPad almak istiyorum, ancak hangi modeli seçeceğim konusunda kararsızım. iPad Air M2 ile iPad Pro'nun 4., 5. veya 6. nesil modelleri arasında düşünüyorum. Tasarım veya video editleme gibi işler yapmayacağım.Not tutmak ve oyun oynamak için kullanacağım. Arada profesyonel olmayan çizimler de yapabilirim. Sizce 120 Hz ekrana gerçekten gerek var mı? Hangi modeli almalıyım?

LuiLibero

Öğrenci
6 Mayıs 2024
85
42
18
peki kaçıncı nesil ipad pro almalıyım bütçe max 40k (aksesuar dahil değil)
Aksesuar almanız her türlü işinize yarar. Yani 40klık iPad alıp ona aksesuar alacak bütçeniz yoksa iPad’i tam fonksiyon kullanamazsınız. Aksesuar olarak neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz lazım. Resim çizeceğiniz için Apple Pencil’a ihtiyacınız olacak ek olarak tableti korumak için sağlam bir kılıf. Klavyeye yapıcağın işlere bakacak olursak bence gerek yok. Bu yüzden iPad Pro 4. Nesil almanız bence daha mantıklı kalan bütçeylede aksesuarları halledin. Bu arada not tutmak ve oyun oynamak gibi aktiviteleri diğer iPad’lerde de rahatlıkla yapabilirsiniz. iPad Pro almak sizi zorlayacak ise daha düşük iPad nesilleride işinizi görür. Hafıza olarak kafanızda bir soru işareti oluşmasın iCloud planı satın alarak çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz.

Görkem Say

Guru
Emektar
22 Nisan 2017
26,092
8
25,461
8,958
M4 islemcili iPad Pro 11 5. nesil iyi gider. Spigen kilif alabilirsin yanina bir de Apple Pencil yeterli olur.

Yusuf|Kaya

Öğrenci
7 Eylül 2022
15
3
3
24
Aksesuar almanız her türlü işinize yarar. Yani 40klık iPad alıp ona aksesuar alacak bütçeniz yoksa iPad’i tam fonksiyon kullanamazsınız. Aksesuar olarak neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz lazım. Resim çizeceğiniz için Apple Pencil’a ihtiyacınız olacak ek olarak tableti korumak için sağlam bir kılıf. Klavyeye yapıcağın işlere bakacak olursak bence gerek yok. Bu yüzden iPad Pro 4. Nesil almanız bence daha mantıklı kalan bütçeylede aksesuarları halledin. Bu arada not tutmak ve oyun oynamak gibi aktiviteleri diğer iPad’lerde de rahatlıkla yapabilirsiniz. iPad Pro almak sizi zorlayacak ise daha düşük iPad nesilleride işinizi görür. Hafıza olarak kafanızda bir soru işareti oluşmasın iCloud planı satın alarak çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz.
40k bütçeye aksesuar dahil değil demek istedim onun için ayrı para ayırdım önerileriniz için teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

M4 islemcili iPad Pro 11 5. nesil iyi gider. Spigen kilif alabilirsin yanina bir de Apple Pencil yeterli olur.

Öneriniz için teşekkürler