Hangi Internet Sağlayıcısını Seçmeliyim

Akdeniz Hamsisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, şu anda evimde türk telekomlu bir internet kullanıyorum ama memnun değilim değiştirmek istiyorum. Araştırdım ama çok kararsız kaldım. Bende forumlara sormak istedim hemen hesap açtım geldim. Tavsiye ettiğiniz güzel bir internet sağlayıcısı fiyatı güzel ve hızlı bir internet, türk telekom gibi ikide bir kesilmeyen bir internet öneriniz var mı?

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Maalesef bu iş sokaktan sokağa bile değişebiliyor. Hatta aynı apartmanda bile farklı sağlayıcıların hizmet standardı farklı oluyor. Biraz şans işi yani. En iyi araştırmayı çevrenizdeki komşularınızdan yapabilirsiniz. Ancak yine de kendi fikrimi belirteceğim.

Çok uzun yıllardır türk telekom kullanıyordum. Kimse memnun değilken ben memnundum aslında fiber hizmetinden. Şans işte. Ancak yüksek fatura ödemek istemediğim için superonline geçtim birkaç ay önce. Şuan superonlinedan da gayet memnunum. Benim binam için durum bu şekilde. Mesela öğrenci evimde türk telekom vdsl hizmet verirken superonline fiber hizmeti veriyor. Bu da önemli. Bu sebeple hem komşularınıza sormanızı hem de tek tek tüm firmaların müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm. Size ne kadar hızı ne kadar fiyatla sunduklarını vs. hepsini öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Kolay gelsin :)

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Türk Telekom'da sorun altyapıdansa Millenicom, Türknet tarzı sağlayıcılarda da bu devam eder.
Bunu bilmiyorsanız 1 aylığına deneyebilirsiniz forumdan ücretsiz 1 ay kodu isteyerek.

Benim tercihim Superonline veya Kablonet yönünde olurdu.
Kendim de Kablonet kullanıyorum, şuana kadar 2 kez sıkıntı yaşandı. İkisi de genel merkezden kaynaklı sıkıntılardı.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Türk Telekom'da sorun altyapıdansa Millenicom, Türknet tarzı sağlayıcılarda da bu devam eder.
Bunu bilmiyorsanız 1 aylığına deneyebilirsiniz forumdan ücretsiz 1 ay kodu isteyerek.

Benim tercihim Superonline veya Kablonet yönünde olurdu.
Kendim de Kablonet kullanıyorum, şuana kadar 2 kez sıkıntı yaşandı. İkisi de genel merkezden kaynaklı sıkıntılardı.
kablonet sadece kablo tvnin geldiği apartmanlara geliyor o yüzden çöptür.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Kendi altyapılarından hizmet verdikleri için o şekilde. Çöp demenizin mantığını anlamadım.
şehir merkezine sadece yarım km mesafedeki evimize kablonet bağlatmak istedik, sizin apartmana kablotv gelmiyor bağlayamayız deyip başlarından savdılar. Buna çöp değil de ne diyelim?
edit: önümüzdeki sokakta her bir apartmanda var, arkamızdaki yol boyunca da tüm apartmanlarda var, bir bizde kablotv yok.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
şehir merkezine sadece yarım km mesafedeki evimize kablonet bağlatmak istedik, sizin apartmana kablotv gelmiyor bağlayamayız deyip başlarından savdılar. Buna çöp değil de ne diyelim?
Altyapı yoksa servis sağlayıcı çöp olmuyor. Altyapı başvurusu yapınca birkaç ay içinde geliyor.
Altyapı yoksa nasıl hizmet verecekler :D ?