Hangi Dijital Platformu Önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar. 2 yıldır Tivibu kullanıyorum ve 1 ay sonra aboneliğim sonlanacak. Diğer platformları hiç kullanmadım. Digitürk u hiç dusunmuyorum zaten fiyatları çok pahalı çünkü. Spor pek izlemem asıl film dizi ve bazende belgesel izlemek için alıyorum. D smart nasıldır? Ve bu iptv olayı nasıl oluyor onun gibi birşey mi alsam iyi olur? Bilgilendirebilirseniz sevinirim

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Evde yaklaşık olarak 3 yıldır D-Smart kullanıyoruz, film kanallarına her hafta kaliteli filmler geliyor yani en azından benim için aksiyon filmleri vb. Spor kanalı olarak smart spor var Premier lig maçları veriyor. Bu arada bir ara IPTV'de kullandım internetiniz güçlü ise kesinlikle alınabilir ama geleceği nasıldır bilemem.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
IPTV + Netflix almanı öneririm.
Netflix daha önce kullandım iyi güzel ama bir süre sonra sıkmaya başlıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evde yaklaşık olarak 3 yıldır D-Smart kullanıyoruz, film kanallarına her hafta kaliteli filmler geliyor yani en azından benim için aksiyon filmleri vb. Spor kanalı olarak smart spor var Premier lig maçları veriyor. Bu arada bir ara IPTV'de kullandım internetiniz güçlü ise kesinlikle alınabilir ama geleceği nasıldır bilemem.
Evde 16 mbit e kadar normal adsl kullanıyorum. D smartta sorun yaşadınız mı hiç?

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Netflix daha önce kullandım iyi güzel ama bir süre sonra sıkmaya başlıyor

Evde 16 mbit e kadar normal adsl kullanıyorum. D smartta sorun yaşadınız mı hiç?
Şuana kadar bir sorun yaşamadım sadece 1 kere uydu alıcısı değişti onuda kendileri gönderdiler zaten şimdi D-Smart GO'da var onunla kayıt edebiliyorum maçları golleri falan direk flasha atıyor.

Reaksiyon puanı
16,109
Tv+ kullaniyoruz Tele Dünya' ya ek olarak ikiside sansürlü...

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,908
En geniş kütüphane Netflix'te biliyorum.Daha uyguna Blutv tavsiye ederim.

jend16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet netflix çok büyük fakat bluetv deki içerikler netflixde olmayabiliyor, ben blutvden yeşilçamı izliyorum bazı durumlarda blutv tercih edilebilir.

Serdarasor

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Tüm platformların içeriklerine creatvi.shop üzerinden ulaşabilirsin dostum

Gul10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Tüm platformların içeriklerine creatvi.shop üzerinden ulaşabilirsin dostum
Daha 25 günlük site güven olunmaz, bunlar piyasayı toplayıp sonra hesapları kapatıp ya tekrar para isteyen yada ortadan tamamen kaybolan tipler. Güvenilir değil tavsiye etmem!

whois.jpg

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Üstelik bu direkt olarak hırsızlık. Kanunen suç. Dinen günah. Vicdanen ahlaksızlık.

Gul10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Üstelik bu direkt olarak hırsızlık. Kanunen suç. Dinen günah. Vicdanen ahlaksızlık.
@42545 zaten bu... Serdarasor gibi şahıslarda hırsızlık, dolandırıcılık vb işlemler yapan ne dinen ne de vijdanen sıkıntı çekmezler. Çekecek olsa bu kişi sürekli yaptığı iş için reklam yapıp burada boy göstermez. Reklamsa git google de reklam yap arkadaşım buraları iyi niyetli insanları dolandırmak için kullanma!

Bakın profiline işi gücü iptv mesajları :) 20 günlük siteyi gösterip vurgun yapıp kaçma derdinde!
creatvi ve cybertv diye iki markanın reklamını yapıyor hangisi tutarsa. AMAN HAA!!!!

@42545 zaten bu... Serdarasor ve bigbaboli gibi şahıslarda hırsızlık, dolandırıcılık vb işlemler yapan ne dinen ne de vijdanen sıkıntı çekmezler. Çekecek olsa bu kişi sürekli yaptığı iş için reklam yapıp burada boy göstermez. Reklamsa git google de reklam yap arkadaşım buraları iyi niyetli insanları dolandırmak için kullanma!

Bakın profiline işi gücü iptv mesajları :) 20 günlük siteyi gösterip vurgun yapıp kaçma derdinde!
bakınız Serdarasor ve bigbaboli kayıt olma ve mesaj geçmişine kısacası bu aynı şahısın farklı sahte hesapları

creatvi ve cybertv diye iki markanın reklamını yapıyor hangisi tutarsa. AMAN HAA!!!!

Son düzenleme:

James Howlett

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,286
IPTV + Netflix almanı öneririm.
İptv alırsa netfl
D smartı 12 yıldan fazladır izliyorduk, d Smart 2015 ten sonra bitti öyle diyim filmleri sürekli aynısını veriyor ve çöp filmler veriyor discovery id vardı onu kaldırdı çok kaliteli kanalları kaldırdı.

İptv dışında hepsi yalan öyle söyleyim.

Gerçi discovery id de yalan oldu önceden çok kaliteli programlar vardı gece 11 den sonra hayaletli ruhlu perili programlar vardı kaldırdılar, şimdi Müge anlı modta takılıyorlar.

Reaksiyon puanı
16,109
FX ve Foxcrime de sapıttı fx once upon a time 5. sezonn ve sonrasına geçemedi 7 sezon o ncis ,ncis:la da devam edemiyor ncis:hawaii çıktı yok...

bigbaboli

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
13
@42545 zaten bu... Serdarasor gibi şahıslarda hırsızlık, dolandırıcılık vb işlemler yapan ne dinen ne de vijdanen sıkıntı çekmezler. Çekecek olsa bu kişi sürekli yaptığı iş için reklam yapıp burada boy göstermez. Reklamsa git google de reklam yap arkadaşım buraları iyi niyetli insanları dolandırmak için kullanma!

@42545 zaten bu... Serdarasor ve bigbaboli gibi şahıslarda hırsızlık, dolandırıcılık vb işlemler yapan ne dinen ne de vijdanen sıkıntı çekmezler. Çekecek olsa bu kişi sürekli yaptığı iş için reklam yapıp burada boy göstermez. Reklamsa git google de reklam yap arkadaşım buraları iyi niyetli insanları dolandırmak için kullanma!

bakınız Serdarasor ve bigbaboli kayıt olma ve mesaj geçmişine kısacası bu aynı şahısın farklı sahte hesapları

Şimdi olay nereden bana geldi onu anlamadım, gerçi şu yazdıklarından anladığım sen başka bir firmaya yancılık yapan bir şahıssın buraya gelip çamur çabasında olduğuna göre. Ben aldım ve hiç bir sorun yaşamadım çok şükür, yaşar mıyım bilemem ama şuanda bahsettiğimiz legal platformlar ile kıyasladığımda içerik çeşitliği ve görüntü kalitesi üst düzeyde. Canlı yayınlara gelince hiç bir sorun gözükmüyor görüntü kalitesi içerikler gibi maşallah cam gibi. Bir kaç firma ile daha önce test odaklı baktım ancak çok sık yayın kesintisi oluyordu ama creatvi'de bu sorunu görmedim bu nedenle de satın aldım ve umarım bu şekilde devam eder. Firmanın müşteri grubunda bir çok müşteri ile görüştüm danıştım yıllardır sorun yaşamadan kullananlar var. Bu arada yazdığın 20 günlük firma olayına bende takılmıştım ancak kendileri zaten bunu gayet net olarak anlattılar ve söylediklerini mantıklı buldum. Belli ki sen bu sektörün işleyişinden anlamamışsın yada anlamak istememişsin. Burada siteleri senin mantıkla yıllar boyu kullanamıyorlar çünkü senin gibi çamurcu rakip firmalar ilk önce kaliteli hizmet sunamadıklarından sonrasında da insanları dolandırma yoluna geçtiğinden bu tarz işini hakkıyla yapan firmalara telif için şikayette bulunuyorlar.
Şimdi gelelim bu işin kanuni boyutuna; Evet haklısın satış yapanlar adına kanunen suç ama bu beni ilgilendiren bir konu değil ben ücretini ödeyerek hizmeti kullanıyorum ödemeyide bu hizmetlerden yararlanmak için verilen çabaya veriyorum, hiç bir şey çalmıyorum yada çırpmıyorum. Dinen günah diyorsun, ben karşılığını verip hizmetimi alıyorum. Vicdanen ahlaksızlık zaten o kadar saçma bir benzetme olmuş ki ona hiç bir şey söylemeye gerek yok.

Gul10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şimdi olay nereden bana geldi onu anlamadım, gerçi şu yazdıklarından anladığım sen başka bir firmaya yancılık yapan bir şahıssın buraya gelip çamur çabasında olduğuna göre. Ben aldım ve hiç bir sorun yaşamadım çok şükür, yaşar mıyım bilemem ama şuanda bahsettiğimiz legal platformlar ile kıyasladığımda içerik çeşitliği ve görüntü kalitesi üst düzeyde. Canlı yayınlara gelince hiç bir sorun gözükmüyor görüntü kalitesi içerikler gibi maşallah cam gibi. Bir kaç firma ile daha önce test odaklı baktım ancak çok sık yayın kesintisi oluyordu ama creatvi'de bu sorunu görmedim bu nedenle de satın aldım ve umarım bu şekilde devam eder. Firmanın müşteri grubunda bir çok müşteri ile görüştüm danıştım yıllardır sorun yaşamadan kullananlar var. Bu arada yazdığın 20 günlük firma olayına bende takılmıştım ancak kendileri zaten bunu gayet net olarak anlattılar ve söylediklerini mantıklı buldum. Belli ki sen bu sektörün işleyişinden anlamamışsın yada anlamak istememişsin. Burada siteleri senin mantıkla yıllar boyu kullanamıyorlar çünkü senin gibi çamurcu rakip firmalar ilk önce kaliteli hizmet sunamadıklarından sonrasında da insanları dolandırma yoluna geçtiğinden bu tarz işini hakkıyla yapan firmalara telif için şikayette bulunuyorlar.

Şimdi gelelim bu işin kanuni boyutuna; Evet haklısın satış yapanlar adına kanunen suç ama bu beni ilgilendiren bir konu değil ben ücretini ödeyerek hizmeti kullanıyorum ödemeyide bu hizmetlerden yararlanmak için verilen çabaya veriyorum, hiç bir şey çalmıyorum yada çırpmıyorum. Dinen günah diyorsun, ben karşılığını verip hizmetimi alıyorum. Vicdanen ahlaksızlık zaten o kadar saçma bir benzetme olmuş ki ona hiç bir şey söylemeye gerek yok.
Foyan belli çıkıyor zaten her yerde hakkınızda olumsuz yorumlar ve hakkınızda birisi bu şekilde bir şey yazdığında savunma + başka firmaları karalama yaptığınız yazmakta!

Birde çok akıllıymışsın gibi milleti salak yerine koyuyorsun ya! Herkes profil detaylarını görebiliyor.
Dün 05:57 da kayıt olur olmaz alaka çekmesin diye mesaj yazıp 22-23 dakika sonra diğer profiline gelip destek mesajı yazıyorsun sonra şimdi de çıkan foyan olduğunda tıpkı hakkınızda yapılan yorumlarda denildiği gibi aynısı değişen yok! Hemen savunma ve diğer x firmalara saldırı / tukaka demeler hahahahah. Sen ve senin gibiler neden gidip google de vs reklam vermiyorsunuz? Yapıştınız buralara 2 günlük 2 dolarlık domainler ile milleti dolandırmaya vatandaşın cebindeki paraya göz dikip dolandırmaya kalkıyorsunuz!

@42545'a dediğin ben parasını veriyorum olayı : Satmak da suç, almak ta suç! Yani sende Yasadışı işlere destek veren bir suçlu oluyorsun şu anda. Bunu da aldım izledim diyerek te itiraf ediyorsun! :))))
TCK 163/2 MADDE Gereğince Kaçak IPTV İzlemenin Cezası Var!

TCK 163/2 maddesine göre “Telefon hatları ile frekanslarından veya elektromanyetik dalgalarla yapılan şifreli veya şifresiz yayınlardan sahibinin veya zilyedinin rızası olmadan yararlanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.” Kaçak yayın yapan iptv satıcılarından alınan ip tv yasal değildir. Yani illegal yayın izleyenlere IP TV cezası uygulanabilmektedir.

İllegal yayın yapan bir IP TV abonesi iseniz 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası veya para cezasına çarptırılabileceğinizi unutmayın.

Soslumakarna

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
12

Bu eleman bütün forumlarda iptvbox mı ne zıkkımsa dolandırıcı olan firmanın sahibi sen hiç muhattap alığp cevap verme zaten 50 hesapla gelip çamur atıp güzelce uzaklaştırılıyor, iptv konularına bakarsan görebilirsin bu gencin cezalı hesaplarını ? Biz artık sallamıyoruz sende sallama boşver ?

bigbaboli

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
13
Bu eleman bütün forumlarda iptvbox mı ne zıkkımsa dolandırıcı olan firmanın sahibi sen hiç muhattap alığp cevap verme zaten 50 hesapla gelip çamur atıp güzelce uzaklaştırılıyor, iptv konularına bakarsan görebilirsin bu gencin cezalı hesaplarını ? Biz artık sallamıyoruz sende sallama boşver ?
Bak sen firmayı googledan araştırınca tamda bunun karakteri ile birebir olduğunu gördüm, haklısın bu tarz dolandırıcıları muhattap almamak en iyisi olacaktır.

Screenshot-2.jpg

Gul10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bak sen firmayı googledan araştırınca tamda bunun karakteri ile birebir olduğunu gördüm, haklısın bu tarz dolandırıcıları muhattap almamak en iyisi olacaktır.

Screenshot-2.jpg
Soslumakarna, Sertcocuk ve Serdarasor

Ahaha bak aynen diğer forumlarda yazıldığı gibi haklarında 20 günlük dolandırıcı hayatları ortaya çıkınca hemen savunma ve X firmalara saldırı yapışlar başlaması söz edilmiş HAHAHAH hakikaten her şey destekliyor. Ben herhangi bir firma mantığında olsam sizin gibi illegaliteyi yasadışı işleri savunmam ve yasa dışıyım demem.
SEN DEVAM ET

" Firmanın müşteri grubunda bir çok müşteri ile görüştüm danıştım yıllardır sorun yaşamadan kullananlar var. Bu arada yazdığın 20 günlük firma olayına bende takılmıştım ancak kendileri zaten bunu gayet net olarak anlattılar ve söylediklerini mantıklı buldum." diyor. BAK TEZATLIĞA MK! :D Kullanıcılara sormuş yıllarıdr sorun yaşamıyorlarmış ama sonra 20 günlük diye sormuş o da cevap vermiş ahahahah! Yahu götüme de gülmeyi öğrettiniz ya sizin gibi adamların suratına suratına görümle gülesim var !

HAYVAN TERLİ YEMİYOR BUNLARI ÇOCUKLAR! Akranlarınızı bile zor kandırısınız. Yalanı bile destekli atamıyorsunuz! Birde güzel itiraf etmişler "zaten 50 hesapla gelip çamur atıp güzelce uzaklaştırılıyor" diye ahahaah bak neler de yapıyormuşsunuz onuda söylemişsiniz.

Bildiğin GAYRİ RESMİ YASADIŞI İŞ YAPAN SUÇLUSUN! Kullanıyorum diyerek bunu kabul ediyorsun! ASLINDA SATIYORSUN ve kendi ürününü de kullanıyorsun! Torbacı gibi hahahah hem satıcı hem kullanıcı hahahahaha...

Allah uzak eylesin. Burada işte 50 hesabını ortaya çıkartabiliyorsam ne mutlu bana en azından vatandaşımın gözünü açabiliyorum. Sana ve x rakiplerinle iyi uğraşlar.

SEN HARİCİ her forum okuyucusu ve kullanıcısna HAYIRLI CUMALAR DİLERİM

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Aynı zamanda EGM'ne falan şikayet de edin ki hukuki işlemler de yapılsın. Çabanız sonuç versin.

Gul10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aynı zamanda EGM'ne falan şikayet de edin ki hukuki işlemler de yapılsın. Çabanız sonuç versin.
EGM zaten bu gibi şahısları zaten tahkik ve takip altına alırlar öyle hemen çat diye işlem yapmazlar. O takip sırasında gerekli tahkikatları yapar ve dosyaları iyice şişirir sonra Cumhuriyet Savcısının önüne bırakır ki açıkta bir konu kalmasın ve savcı incelemesini yaparak delillerin tartışılması aşamasında esasa ilişkin verilen beyana esas hakkında mütalaa dosyasını tamamlayıp iddianame dosyasını sunarak mahkeme açılmasını sağlar. Zaten şahıs FSM (Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesi)'de yargılanırken bununla beraber müdahil olmak isteyen yayın çaldığı şirketlerin avukatları ile film, dizi artık ne varsa dijital materyal içeriğindeki hak sahiplerinin avukatları da katılır sonra savcı iddianamesi ve avukatların hak istem ve iddianamesine göre yargılanma talebi ister.

Yani güncel yasalara bakılırsa ki mesleken uzak değilim şahıs ortalama indirimlerden sonra 4 yıl minimum hapis cezası yanında + telif haklarına ödemek üzere para cezasına çarptırılır ki bir sülale organ satsa üzerine de bir o kadar koysa pek mümkün değil! :)

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Telif hakları çok ciddi meseleler. Dahası nasıl biri benim yaptıklarımı çalsa ben direkt mahkemeye koşacaksam, başkaları için de bu hassasiyeti gösteririm ki zaten kanunen de bu olmalı. İş çok ciddi. Dudak uçuklatacak tazminat tutarlarından bahsediyoruz.

Gul10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Telif hakları çok ciddi meseleler. Dahası nasıl biri benim yaptıklarımı çalsa ben direkt mahkemeye koşacaksam, başkaları için de bu hassasiyeti gösteririm ki zaten kanunen de bu olmalı. İş çok ciddi. Dudak uçuklatacak tazminat tutarlarından bahsediyoruz.
Zaten telif hakkı sahibi firmaların hukuk departmanları ve kendi personelleri bu kişilerden müşteri gibi satın alırlar ve bunu delil niteliğinde polis ve savcılığa sunarlar işte böyle dosya kabarır da kabarır. Tabi o sırada bunlarda yaptıkları kar, kazanç sanarak devam ederler. Hatta bazıları iyi müşteri olup çok alışveriş yaparlar. Sonrası malum. Darısı bu tiplerin başına! :D

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
493
Amazon al. Zaten 7 küsür TL. Almışken kargoların falan da bedavaya gelir zaten. Onun sonrasında elinde fazladan Netflix olan bir arkadaş ara kendine. Büyük avantaj sağlarsın. Netflix'e vereceğin parayı da kafana göre Blutv, Exxen gibi platformlara yatır. 50 TL'ye 3 platformda üyeliğin olmuş olur.

barik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bunlar şartalatan yahu. Bakın foyaları çıkınca nasıl da sesleri kesilmiş asdfasdfasd :)

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Amazon al. Zaten 7 küsür TL. Almışken kargoların falan da bedavaya gelir zaten. Onun sonrasında elinde fazladan Netflix olan bir arkadaş ara kendine. Büyük avantaj sağlarsın. Netflix'e vereceğin parayı da kafana göre Blutv, Exxen gibi platformlara yatır. 50 TL'ye 3 platformda üyeliğin olmuş olur.
Bu arada son baktığımda Amazon kendini toparlıyor gibi, bir Netflix değil belki hala ama ilerliyor.

Gul10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İşin kötüsü bölge/ülke için yeterli içerik olmadan hemen piyasada isim edinmek amacıyla çıkışlar yapılması ürkütücü. Sonra eski ve yeni filmlerde telif kullanım hakkını/süresini zaten netflix, disney vb gibi dijital içerik kiralayan firmalar zaten çoktan yapmış durumda. Durum böyle olunca gir 60 ların 70 lerin casablanca filimlerinden çık artık hababam filmlerine kadar eski yada telif hakkından düşmüş ananomleşmiş eserleri barındırmaya başlıyorlar. Aslında HBO gelecek ki üü üüüü asıl yapımcı ve dijital içerik bölümü bu adamlarda... hemde çok iyi yapımlar var. Lakin şu anda çıkışta olan çok eski firma olan disney malum çoğu kült ederin özellikle start wars sonra aklıma gelen karayip korsanları vb filmlerin teliflerini aldığı için bunlar üzerinde de tv serileri yani dizilerde çeviriyor ama kötü olan misal obiwan kenobi dizisini 6 bölümde bırakmaları ve devam edememeleri. Kısacası elde eser hakkı var eyvallah ama senaryo yok bende. Belki The Mentalist gibi soft bir dedektiflik polisiye dizi ile çkarlarlarsa o zaman birşeyler olur. Ama hep kısa diziler olmaz. Halkımız alışık değil ceyyardan, yalan rüzgarından mütevellit :D

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
İşin kötüsü bölge/ülke için yeterli içerik olmadan hemen piyasada isim edinmek amacıyla çıkışlar yapılması ürkütücü. Sonra eski ve yeni filmlerde telif kullanım hakkını/süresini zaten netflix, disney vb gibi dijital içerik kiralayan firmalar zaten çoktan yapmış durumda. Durum böyle olunca gir 60 ların 70 lerin casablanca filimlerinden çık artık hababam filmlerine kadar eski yada telif hakkından düşmüş ananomleşmiş eserleri barındırmaya başlıyorlar. Aslında HBO gelecek ki üü üüüü asıl yapımcı ve dijital içerik bölümü bu adamlarda... hemde çok iyi yapımlar var. Lakin şu anda çıkışta olan çok eski firma olan disney malum çoğu kült ederin özellikle start wars sonra aklıma gelen karayip korsanları vb filmlerin teliflerini aldığı için bunlar üzerinde de tv serileri yani dizilerde çeviriyor ama kötü olan misal obiwan kenobi dizisini 6 bölümde bırakmaları ve devam edememeleri. Kısacası elde eser hakkı var eyvallah ama senaryo yok bende. Belki The Mentalist gibi soft bir dedektiflik polisiye dizi ile çkarlarlarsa o zaman birşeyler olur. Ama hep kısa diziler olmaz. Halkımız alışık değil ceyyardan, yalan rüzgarından mütevellit :D
Disney Plus'un iki elin parmaklarıyla sayabileceğimiz kadar film veya yapım şirketlerine sahip olması aslında o eserlerin direkt olarak sahibi olarak yayımlamasını düşündüğümüzde istisna etmeliyiz. Kaldı ki artık her platform orijinal içerik çıkartıyor. Bir Apple TV+ var, o içindeki her eser orijinal yapım. Bu da belke iTunes Store ile çelişmemek içindir ama ben taktir ediyorum.

Bence de süreler 40dk veya 1 saat olabilir, ama 8 bölüm de çok az. :) bir 20 bölüm olmalı en azından bir sezon. :)

serayguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Disney Plus'un iki elin parmaklarıyla sayabileceğimiz kadar film veya yapım şirketlerine sahip olması aslında o eserlerin direkt olarak sahibi olarak yayımlamasını düşündüğümüzde istisna etmeliyiz. Kaldı ki artık her platform orijinal içerik çıkartıyor. Bir Apple TV+ var, o içindeki her eser orijinal yapım. Bu da belke iTunes Store ile çelişmemek içindir ama ben taktir ediyorum.

Bence de süreler 40dk veya 1 saat olabilir, ama 8 bölüm de çok az. :) bir 20 bölüm olmalı en azından bir sezon. :)
Nerede o eski günlerdeki bolluk!? :)