Yardım Hangi Bölüme Gidebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

dusuncesiz19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba ben TYT 180K AYT 350k sıralama yaptim meslek lisesi çıkışlıyım okul birinciliği hakkım var. Yazılım Mühendisliği istiyordum. Çok zor gibi MTOKlara bakıyorum baya kafa yordum Bilgisayar mühendisliği falan filan baktım . Bilmiyorum ne yapıcam İstanbul içinde okumak istiyorum dışarı gidemem mezunada kalamam durumum yok bir yeri yazmalıyım. Sanki bazı matematik bölümleri tutuyor gibi okul birinciliği kontenjanına göre. Çok kararsızım yazılımdan ilerleyeceğim bir bölüm olsa çok iyi olur Bilgisayar Programcılığı var iş olanakları zayıf gibi dgs düşünsem zor zaman kaybı ve sıkıntılı

Hala bakıyorum düşüncelerinizi merak ediyorum .

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Herhangi bir yeri yazsan ne olucak? İşsiz kalıcaksan okumanın ne anlamı var.

Hemşireliklerin okul birinciliğiyle en son aldığı sıralamalara bakabilirsin en garanti o var.

dusuncesiz19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herhangi bir yeri yazsan ne olucak? İşsiz kalıcaksan okumanın ne anlamı var.

Hemşireliklerin okul birinciliğiyle en son aldığı sıralamalara bakabilirsin en garanti o var.
Hemşireliği napıyım sevmediğim bir yere neden gidiyim Bilgisayar sektöründe işsiz kalma gibi bir imkanın yok bence

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Hemşireliği napıyım sevmediğim bir yere neden gidiyim Bilgisayar sektöründe işsiz kalma gibi bir imkanın yok bence
350bin sıralamayla gittiğin yerde iş bulamazsın. Garanti devlet bölümleri olmadığı sürece.

Ya itüden mezun adam bile o kadar süre iş arıyor. 350bin sıralamalık yerden mezun adam iş bulabilir mi sence? Tanıdığın veya akraban yoksa şirketi olan, iş bulman imkansız nerdeyse.