Hamilton En Hızlı

Bu konuyu okuyanlar

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde üçüncü antrenman turları yapıldı.

İstanbul Park'ta gerçekleştirilen üçüncü antrenman turlarının en hızlısı, ikinci antrenman turlarında olduğu gibi McLaren Mercedes'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton oldu. Hamilton, 1.27.325'lik tur derecesiyle ilk sırayı elde ederken, Ferrari pilotları Felipe Massa ve Kimi Raikkonen 2. ve 3. sırayı elde etti.

Felipe Massa, 1.27.366'lık derecesiyle en iyi ikinci, Kimi Raikkonen ise 1.27.506 ile en iyi üçüncü tur zamanına sahip oldu. Son dünya şampiyonu McLaren Mercedes'in İspanyol pilotu Fernando Alonso da 1.27.743 ile 4. sırada yer aldı. Bu 4 pilotun dışında 1.28.00'in altına inen olmadı.

Bu arada Hamilton, elde ettiği 1.27.325'lik derecesiyle 3 antrenman turunun en hızlısı olurken, tüm pilotlar ilk günden daha iyi dereceler elde etti.

SATO, KUM HAVUZUNA GİRDİ

Pilotlar bugün de 1. ve 10. virajlarda zaman zaman zorlanırken, Super Aguri takımının Japon pilotu Takuma Sato, 3. virajda pistten çıkarak kum havuzuna girdi. Sato'nun aracı daha sonra çekici ile garaja götürüldü.

Lewis Hamilton'ın ise daha antrenman turlarının ilk dakikasında pit alanından çıkarken aracında bir arıza yaşandı. Hamilton'ın kenara çektiği aracı, görevliler tarafından itilerek garajına götürüldü. Yapılan ayarlamaların ardından Hamilton antrenman turlarına devam etti. İngiliz pilot Jenson Button ise pite girerken yavaşladı. Bunun üzerine görevlilerin yardımıyla garajına kadar itilerek götürüldü.

Lewis Hamilton ve İtalyan Jarno Trulli, 320 kilometre ile 3. antrenman turlarının en yüksek hıza ulaşan pilotları oldu.

Kaynak

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Şu andada Kanal D'de sıralama turları yapılıyor.Kaza olsun görelim diye izliyorum :D Şaka bir yana İstanbul Park gerçekten profesyonellik isteyen bir pist.Isı da yüksek olunca pilotlara dahada dikkatli olma zorunluluğu doğuyor.

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Sıralama bitti en son an kaslp krizi geçttitrecek cinstendi.İlk 3
1-Massa
2-Hamilton
3-Alonso şeklinde.

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
sıralama güzeldi de, CNNTURK spikerlerinin dilini eşşek arısı soksada kurtulsak :*

kendi sitelerinde bile spikerlere sitem dolu yorumlar var, yurtdışında sunucuları youtube tabn izleyince hjak vermemek elde değil.

içlerinde en kötüsüde barış kuyucu :mad:

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Benden de size ilk dördün Cuma günü çekilmiş fotoğrafları. :)

massa_yorgun.jpg

Felipe Massa

hamilton_garaja_donus.jpg

Lewis Hamilton

kimi_saga_cek.jpg

Kimi Räikkönen

fernando_kiliksiz.jpg

Fernando Alonso

Daha büyüklerini (özgün halleri 6 MP) isterseniz gönderebilirim.

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Evet, dün oradaydım. Hatta bir ara padoka indik. Fernando'yu orada yakaladım. Lewis, Felipe veya Kimi'yi de yakalamak için McLaren-Ferrari padoklarının arasında bekledim; ama bize refakat eden Ferrari görevlisi pilotlar gelmeden süremizin dolduğunu söyleyince maalesef, amiyane tabirle, babayı aldım.

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Evet, dün oradaydım. Hatta bir ara padoka indik. Fernando'yu orada yakaladım. Lewis, Felipe veya Kimi'yi de yakalamak için McLaren-Ferrari padoklarının arasında bekledim; ama bize refakat eden Ferrari görevlisi pilotlar gelmeden süremizin dolduğunu söyleyince maalesef, amiyane tabirle, babayı aldım.

Tebrikler,Berkin ağabey :)