Half-Life 2: Episode 3 Bu Yıl...

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Valve'ın fenomeni Half-Life 2'nin devamı bir türlü gelmemişti. Yapımcılardan serinin devam oyunuyla ilgili açıklama geldi! 2010 yılından yeni bir Half-Life gelecek mi?

2007'den bu yana beklenen Half-Life 2: Episode 3, serinin fan'ları tarafından epeydir merak ediliyordu. Yapımın devamının gelmeyeceği bile konuşulmaya başladığı şu dönemde, efsanenin geliştiricisi Valve'den açıklama geldi.

halflife21263911948.jpg

Half-Life'ın takipçileri için üzgünüz; maalesef serinin devam oyunu, yani HL2: Episode 3, firmanın 2010 yılı planları arasında bulunmuyor! Valve'den Gabe Newell, oyunun geliştirilmesinin sürdüğünü dile getiriyor fakat çıkış tarihi için bu yılı kesinlikle işaret etmiyor.

2010'un E3 fuarında Half-Life 2: Episode 3 ile ilgili yeni bilgilerin yayınlanacağı, oyunla ilgili yapılan ön görüler arasında. Temmuz ayında gerçekleşecek organizasyonda, Valve'dan müthiş bir sürpriz bekliyoruz.

:: Half-Life 2: Episode 3 satışa sunulduğunda, bir sonraki Call of Duty ve Crysis 2 gibi rakipleri arasında başarı sağlayabilir mi?

Yazan: Aykut Göker
SDN - http://shiftdelete.net

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
youtube da ep3 ile alakalı olduğu önesürülern onlarca alpha sürümünün videosu hatta indirme bağlantıları bile var ama gelişen bişey yok gibi görünüyor

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
valla ben orjinalini alırım diyim siz öyle anlayın :)

yasin04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bulursam orjinal alırım saten meraktan öldüm bu oyun için :D

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
:: Half-Life 2: Episode 3 satışa sunulduğunda, bir sonraki Call of Duty ve Crysis 2 gibi rakipleri arasında başarı sağlayabilir mi?

Kesinlikle sağlar. Ezer geçer hatta...

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Half-Life'ın rakipleri bile olamaz Crysis veya COD serisi tamam harika oyunlar ama half-life'ın senaryosu yeter.

s7v7n

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Muhtemelen yine source motoru ile yazacaklar. Arkadaş ne source muş kaç yıldır ekmeğini yedi adamlar. Yılan hikayesine döndü oyun. Duke Nukem Forever' a benzemesinde...

typee32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
COD oynamadım ama Crysis 2'nin eline su dökemez, harf life zamanı v1.5 dönemindeydi ...

Ben Crysis ve Asassins Creed harici pek zevk aldığım oyun hatırlamıyorum.

chemical

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Half life gibi bir oyun fenomenin Ne cod la ne crysisle karşılaştırılması doğru değil. Haksızlık olur bu HL a. Crysis görüntülerden cod sa aksiyondan ibaret. Half life ta ise herşey var...

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Harika haber, teşekkürler.:)

Crysis'i geçeceğini ben de tahmin ediyorum,(Türkiye'de geçemese de) ama cod için aynı düşüncem geçerli değil.

Call of Duty i de geçer...
Sebeplerine gelince:
Ne kadar mantıksız olursa olsun can sistemi en güzeli. Call of Duty serisi diğer yapımcıları da "kendi kendine iyileşen" adamlara alıştırdı. İki saniye eğil sonra tekrar savaşa.. Half Life'da bu yok, iyi ki yok..

Oyuncular Gordon Freeman'ı çok seviyor. Tüm zamanların en iyi fps lerinden biri,belki en iyisi Half Life.

İnsanların beğenmesi için oyunu oynayabilmeleri lazım. Çoğu pc de sistem canvarı Crysis'i akıcı bir biçimde oynatamıyor. Crysis 2 kafadan gitti burdan :)
Call of Duty Crysis'e göre bu konuda çok iyi. Half Life daha iyi olur gibi geliyor bana. :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Call of Duty i de geçer...
Sebeplerine gelince:
Ne kadar mantıksız olursa olsun can sistemi en güzeli. Call of Duty serisi diğer yapımcıları da "kendi kendine iyileşen" adamlara alıştırdı. İki saniye eğil sonra tekrar savaşa.. Half Life'da bu yok, iyi ki yok..

Oyuncular Gordon Freeman'ı çok seviyor. Tüm zamanların en iyi fps lerinden biri,belki en iyisi Half Life.

İnsanların beğenmesi için oyunu oynayabilmeleri lazım. Çoğu pc de sistem canvarı Crysis'i akıcı bir biçimde oynatamıyor. Crysis 2 kafadan gitti burdan :)
Call of Duty Crysis'e göre bu konuda çok iyi. Half Life daha iyi olur gibi geliyor bana. :)

Ancak sadece o aksiyon ve yaşatılan atmosfer sebebiyle serinin en son yapımı cod mw2, avatar filminin hasılatını geçti, rekorları alt üst etti, bunu da hesaba katmak gerek.:)
Crysis konusunda görüşlerinize katılıyorum, half life'ye kıyasla tek artısı grafikleri olacaktır. Sadece muhteşem grafikler ve güçlü fizik motoru, devlerle yarışması için yeterli olmayacak büyük bir ihtimalle.
Half life serilerini bayıla bayıla oynayıp bitirdiğimi de eklemeden geçmeyeyim.
Üçü arasında önemli özellikleri sıralarsak; Aksiyon ve ambiyans(cod), Grafik ve fizik motoru(crysis), Senaryo(hl) yarışacak. Hangisi galip gelecek, bekleyip göreceğiz.:)

yasin04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ancak sadece o aksiyon ve yaşatılan atmosfer sebebiyle serinin en son yapımı cod mw2, avatar filminin hasılatını geçti, rekorları alt üst etti, bunu da hesaba katmak gerek.:)
Crysis konusunda görüşlerinize katılıyorum, half life'ye kıyasla tek artısı grafikleri olacaktır. Sadece muhteşem grafikler ve güçlü fizik motoru, devlerle yarışması için yeterli olmayacak büyük bir ihtimalle.
Half life serilerini bayıla bayıla oynayıp bitirdiğimi de eklemeden geçmeyeyim.
Üçü arasında önemli özellikleri sıralarsak; Aksiyon ve ambiyans(cod), Grafik ve fizik motoru(crysis), Senaryo(hl) yarışacak. Hangisi galip gelecek, bekleyip göreceğiz.:)

helebi çıksın valla yıkar geçer bu oyun hep böyle 1998-1999 senesi rekorlarını hatırlamadınız galiba :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
helebi çıksın valla yıkar geçer bu oyun hep böyle 1998-1999 senesi rekorlarını hatırlamadınız galiba :)

Hatırlarım hatırlarım.:)
Bir oyunun dünya genelinde çok satması, ya da oyuncular açısından satın alınabilir sınıfına konulması için en büyük kıstas online desteği tabii.
O zaman hl için öyleydi, lakin bundan sonrası için sanmıyorum ki cod gibi sarsın milleti.
Bu söylediklerim tahmin elbette, yoksa hl'ye bir rekor da yakışır hani.:)

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
Half Life Blue Shift harici tüm serilerini oynadığım güzel bir oyun...

fakat oyun ne kadar güzel olursa olsun satış stratejisi ve reklama önem verilmedikten sonra herşey boş.. 10 milyondan fazla satıp dünya rekoru kırmış modern warfare 2 yi geçeceğini sanmıyorum ve sanmadığım gibi ihtimalde vermiyorum...