Hakkari'de teslim olan terörist ailesine kavuştu

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Çocuğun açısından bakalım. Ergenlik çağında. Çabuk parlar, çabuk güvenir, çabuk birine düşman olur. Ailesinden göremediği bir ilgi ile gözü boyandıysa yanlış yolu seçmesi çok olağan. Bir şeylerin farkına varması ve doğru yolu seçmesi çok güzel. Ceza alması gerekli mi konusu tartışılır çünkü bilinçli bir birey gibi bu yolu seçmediğini düşünüyorum. Bu konuyu yaşı 18 yaşının altındaysa farklı kriterler ile değerlendireceklerdir. Ceza alsa bile ailenin mutluluğu paha biçilemez.

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Sizin evinize teröristler gelip de götürmek istesinler bakalım, ailenizle de tehdit etsinler. O çocuklar zorla ailelerinden koparılıyor.

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
@Dilara Kaya doğu vilayetlerinden birinde doğsaydınız ve sizi de küçükken zorla dağa kaçırsalardı nasıl olurdu?

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
@Dilara Kaya doğu vilayetlerinden birinde doğsaydınız ve sizi de küçükken zorla dağa kaçırsalardı nasıl olurdu?
Tepki gösteriyorum mu yazıyor yukarıda sosyal medyada özellikle şehit yakınlarından tepkiler geliyor doğuda neler olduğunu teröristlerin oradaki insanların zorla yemeklerine bile ortak olduklarını gayet iyi biliyorum merak etmeyin

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şimdi haberin ayrıntısını okudum. Teslim olan genç 20 yaşında. 6 yıldır PKK'nın elindeymiş dağa kaçırılmış. ( Yani 14 yaşında dağa götürülmüş. 14 yaşında bir çocuğun tam cezai ehliyeti bile yok. )

Üstte atılan mesajında bir şehit ailesinde olacağına inanmıyorum. ( Veya inanmak istemiyorum. ) PKK'yı sevecek veya savunacak durumda değiliz burada. Ama bu zihniyeti vura vura öldüre öldüre 40 senedir bitiremiyorsun. Biri ölüyor başka biri daha kaçırılıyor. Onuda öldürüyon arkadan başkası geliyor. Psikolojik üstünlük elde etmek ve dağda olanların çözülmesi için böyle şeyler yapmak gerekir. ( Eğer bir terör eylimine karışmışsa bir askere kurşun sıkmışsa bu teslim olanda indirimli halde cezasını çeksin içerde. Ama sadece dağa kaçırılmış aktif bir eyleme katılmamışsa teslim olanın AF edilmesi bana koymaz açıkçası. ) Teslim olanada ömür boyu ağırlaştırılmış mühebbet versek arkadan kimse teslim olmaya gelirmi sanıyorsunuz.

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Şimdi haberin ayrıntısını okudum. Teslim olan genç 20 yaşında. 6 yıldır PKK'nın elindeymiş dağa kaçırılmış. ( Yani 14 yaşında dağa götürülmüş. 14 yaşında bir çocuğun tam cezai ehliyeti bile yok. )

Üstte atılan mesajında bir şehit ailesinde olacağına inanmıyorum. ( Veya inanmak istemiyorum. ) PKK'yı sevecek veya savunacak durumda değiliz burada. Ama bu zihniyeti vura vura öldüre öldüre 40 senedir bitiremiyorsun. Biri ölüyor başka biri daha kaçırılıyor. Onuda öldürüyon arkadan başkası geliyor. Psikolojik üstünlük elde etmek ve dağda olanların çözülmesi için böyle şeyler yapmak gerekir. ( Eğer bir terör eylimine karışmışsa bir askere kurşun sıkmışsa bu teslim olanda indirimli halde cezasını çeksin içerde. Ama sadece dağa kaçırılmış aktif bir eyleme katılmamışsa teslim olanın AF edilmesi bana koymaz açıkçası. ) Teslim olanada ömür boyu ağırlaştırılmış mühebbet versek arkadan kimse teslim olmaya gelirmi sanıyorsunuz.
Katılıyorum, eğer bir askerimizi şehit olmasına veya sivillerin ölmesine sebep olduysa cezasını çeksin.