Haber Hakan Aygün Twitter Hesabında Yer Alan 'IBAN Edenler' İfadesi Nedeniyle Tutuklandı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

OzkanK.

Profesör
Yel kayadan ancak toz alır :p
O kayayı tuz buz edecem zerresi kalmayacak un ufak olacak :D Benim idealim bu sanki... Kendi kendine saçmalıyon resmen. Sana laf atan bile yokken kendi kendine triplere giriyon.
Birde körler sağırlar hesabı yanınada tam adamını almışın...
beni gene sert uyarılarda bulunmaya mecbur etmeyin
Lafta efsaneymiş... Aman sert uyarılar yapmak zorunda kalma. Özür mü dilemem gerekir yapmaman için ?
 

Szayel

Doçent
İyi olmuş. Aynı şekilde Türkiye gerçekleri hesabının sahibini de buldular evinde fetö evraklarıyla birlikte. Ak parti değil, devleti düşürmeye çalışan kim varsa tıksınlar içeri.

@ErkinCankut
Kimseyi bu şekilde zedeleyici, küçük düşürücü konuşamazsın! Aptal saptal partilerin peşinde, karşıt görüş diye kimseyi bu şekilde rencide etme hakkın yok. Terbiyeni acilen topla, seviyeni bil.
 

KamtariR

Profesör
Ahlaksız herif. Kendisine hapis cezası vs değil de, mesela 5 hatim bitirme cezası gibi sosyal bir ceza verilsin. Gerçi bu ceza değil mükafat olur.
 

Szayel

Doçent
Ahlaksız herif. Kendisine hapis cezası vs değil de, mesela 5 hatim bitirme cezası gibi sosyal bir ceza verilsin. Gerçi bu ceza değil mükafat olur.
Din'de zorlama yoktur. Amerikan filmlerinde olduğu gibi içeriye atılan insanlar bedavaya bakılmamalı, sıcak yatağın yemeğin karşılığını bir şekilde çalışarak vermelidir. Bknz; maden.
 

EinştayN

Profesör
çünkü bu
Milletin dini inançlarıyla, mukaddesleriyle dalga geçmeyi kendine spor edinen hadsizlere haddini bildirmek devletin asli görevidir. Devlet devletliğini yapacaktır elbet ama benim asıl merak ettiğim bu hadsiz insanların bu kadar cesareti kendinde nasıl buldukları? Yahu mesela bir hristiyan ülkesinde kim onların inancıyla dalga geçebilir, kim incil ayetini eğlence konusu yapabilir? Yapamaz tabii ki, ama bu ülkede pervasızca saldırıyor benim dinime, sinir sistemlerimi herc-ü merç ediyor, birşey deyince de konuşma hürriyetinden başlayan bremen mızıkacıları ekibi "Ne olacak canım"a kadar her yolu deneyerek yırtmaya, bu tür densizlikleri normalleştirmeye çalışıyorlar.

Allaha havale ediyorum sadece, bu yerin üstü olduğu gibi altının da olduğunu hatırlatarak.
çünkü burada ifade özgürlüğü var.şöyle örnek vereyim Şimdi merkele gidip küfür yada hakaret etsen bir şey olmaz yada dini için belki kınama alırsın ama iş devlete gelince biraz sarpa sarar para cezası ve mahkemelerle uğraşır durursun. hapis etmezler ama mahkeme masrafları senin belini bayağı bir büker .
kendi meclisimizdekiler yapınca bizdekiler (TC) milletvekili dokunulmazlığına sığınırlar ama Almanya da kanunlarda herkez eşittir.hangi dil din ne olduğun önemli değildir hangi parti olduğun o yüzden adalet var buralarda.eğer taraflar anlaşırlarsa haklı olana haksız kısım acı yada hak parası öder iş kapanır.
fahişe bile olsan bu ülkede yarın seçime katılıp seçilsen kimse sana sen o tip bir şey de çalıştın diye yargılayamaz ,yapmaz da kişinin işini düzgün yapıp yapmamasına bakılır .
 
çünkü burada ifade özgürlüğü var.
Bak güzel kardeşim, belli ki yaşın çok küçük. Hayat tecrüben yok, devletleri, tarihlerini, sosyolojik özelliklerini falan da bilmiyorsun. Niye söyledim sana bunu biliyor musun?

Bir zamanlar Hindistanda Müslümanlarla Hindular çok uzun yıllar kardeş gibi yaşayıp, geçinip gittiler. Lakin orada hesabı olan İngilizler kavga istiyordu, düşmanlık istiyordu. MI6 oraya bir papazı ajan olarak gönderdi. Tabii ki müslüman kılığında. Adam sakalı, cüppesi, takkesi vs. gördün mü işte haza müslüman bir adam zannediyordun.

Derken, Kurban bayramı günü bu ajan bir ineği getirip yolun tam ortasında kurban olarak kesiverdi. Bunu gören Hindular çıldırdı adeta. Müslümanlar bizim tanrımızı kesti dediler. O gündür bu gündür aradan geçen bir buçuk, iki asırdan bu yanadır o düşmanlık hala devam ediyor.

Eğer bir devlet halkının sosyal dokusunun bozulmasına vesile olacak bir durum ya da vaka görürse mutlaka buna müdahale eder ve gereğini yerine getirir. Buna en başta Almanya dahildir. Ülkesinin menfaatine olmayacak, zararlı bir durum gördüğünde bak bakalım orada insan hakkıymış, özgürlükmüş... Kalıyor mu?
 

EinştayN

Profesör
Senle yaşıt sayılırım ama KÜÇÜKLÜĞÜME ver kalbine gelmeyeni sana ben öğretme lüksüne sahip değilim çünkü hüküm sahibi ben değilim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yahu adam Kur'an okumayı mı biliyor da hatim okusun! Hem o sana bana mükafat olur, bilse bile ona ağır gelir, eminim. :)
Gaybı biliyormusun da eminim diyorsun?
 
Senle yaşıt sayılırım ama KÜÇÜKLÜĞÜME ver kalbine gelmeyeni sana ben öğretme lüksüne sahip değilim çünkü hüküm sahibi ben değilim.
İlk ifadelerimde maksadını aşan sözlerim için özür dilerim kardeşim. Lakin yaşınız bana yakın olsa da batı toplumlarının ruhunu, medeni gibi görünse de asıl yüzlerinin ne olduğunu anlayabilmiş olmanızı beklerdim. Bakın mesela bu çok medeni(!) ülkeler koronavirüs sebebiyle birbirlerine nasıl da düştüler, nasıl da birbirlerine gelen malzemeyi çaldılar, hırsızlık yaptılar. Yaşlılarını yüzüstü bıraktılar... Ve daha da neler göreceğiz kim bilir? bu virüs adamların turnusol kağıdı oldu adeta.

Gaybı biliyormusun da eminim diyorsun?
Bak şimdi güzel kardeşim, elbette ki ben gaybı bilemem. Gaybı sadece Allah bilir. Ama bunun gaybı bilmekle bir ilgisi yok güzel kardeşim. Allah'ın ayetleriyle dalga geçen bir adam o ayetlerin olduğu bir kitabı beş kez hatmetmesi ona eziyet değil de zevk mi verecek dersin?
 

EinştayN

Profesör
İlk ifadelerimde maksadını aşan sözlerim için özür dilerim kardeşim. Lakin yaşınız bana yakın olsa da batı toplumlarının ruhunu, medeni gibi görünse de asıl yüzlerinin ne olduğunu anlayabilmiş olmanızı beklerdim. Bakın mesela bu çok medeni(!) ülkeler koronavirüs sebebiyle birbirlerine nasıl da düştüler, nasıl da birbirlerine gelen malzemeyi çaldılar, hırsızlık yaptılar. Yaşlılarını yüzüstü bıraktılar... Ve daha da neler göreceğiz kim bilir? bu virüs adamların turnusol kağıdı oldu adeta.Bak şimdi güzel kardeşim, elbette ki ben gaybı bilemem. Gaybı sadece Allah bilir. Ama bunun gaybı bilmekle bir ilgisi yok güzel kardeşim. Allah'ın ayetleriyle dalga geçen bir adam o ayetlerin olduğu bir kitabı beş kez hatmetmesi ona eziyet değil de zevk mi verecek dersin?
Bundan 2-3 ay öncede korona ile ilgili yazılarımda dalga geçiliyordu ne oldu dediğime geldiniz mi! Demek istemiyorum.
Ben de gaybı bilmiyorum sizin gibi tefsir ile de uğraşmıyorum, lakin 20.cüz den sonraki tüm cüzlerde sadece bu günleri anlatmaya yeter de artar, Rabbimizin kime ne vereceğini O bilir, ömrünü Rabbine adarsın fakat Allah'a güvenmezsin, kalbine gelmez maaşın yatar dersin doydum başka biri her gün içer küfretmez ama dışarıdan tüm fenalık gelen şeyler onda görünür,ama Rabbimiz tek tövbe de onu bağışlar takva üzeri yapar Salih kullarından olmayı nasip eder,ve bu kişi diriltildiğini bilir ve doğru yoldan şaşmaz. Bu benim.
Rabbim herkese verecek isteyin her şey O'nda sonsuz Olan Rabbimiz için çok küçük bir arzudur bu kulun,isteyin vereyim yazmıyor mu? Kuran-ı Kerim de.
Egemen bağışa ses çıkarmayanlar gücü kime yetiyorsa tuuu kaka demeyi iyi bilirler ondan sonra adiliz biz demekle ancak kargalar ses verir, ortam kaos ortamı diğer kitaplarla da dalga geçiliyor, diğer tüm bilinen kitap gelmişlerle de ama şu var Allah'a güven yok ki kendi adaletsizliğinizle kanunları bahane ediyorsunuz.
 
ortam kaos ortamı diğer kitaplarla da dalga geçiliyor, diğer tüm bilinen kitap gelmişlerle de ama şu var Allah'a güven yok ki kendi adaletsizliğinizle kanunları bahane ediyorsunuz.
Kusura bakma, çok boş konuşuyorsun. Fuzuli konuşuyorsun. Da, mümkünse bir daha kendi adına konuş, kendi görüşlerini yaz, bu senin hakkın... Başkalarının yorumlarına racon kesme, olur mu?

Allah'ın ayetleriyle dalga geçen birini mazur göstermeye kalktığında mevzu bitmiş demektir.
 

Usain

Dekan
Kusura bakma, çok boş konuşuyorsun. Fuzuli konuşuyorsun. Da, mümkünse bir daha kendi adına konuş, kendi görüşlerini yaz, bu senin hakkın... Başkalarının yorumlarına racon kesme, olur mu?

Allah'ın ayetleriyle dalga geçen birini mazur göstermeye kalktığında mevzu bitmiş demektir.
Abi tamam bu durumda o gazeteciyi haklı bulmuyorum, Türkiye'de söylenecek söz değil. Ama yıllardır ülkemizde birçok gazeteci, yazar, çizer hapse atıldı. Sadece son yıllardan bahsetmiyorum. 80'ler, 90'lar, 2000,ler... Fikir suçlusu lafı Türkiye'de varmış. İnsanlar bu yüzden doldu anlatabiliyor muyum?
Tekrar altını çiziyorum bu gazeteciye haklı demiyorum. Ama sen eğer bir ülkede özgür düşünceye izin vermiyorsan, insanları buna alıştırdıysan, bir gazeteciyi içeri attığında diğerlerinin bunu eleştirmesi en doğal haklarıdır.

'Bakar kör değil diye' bir insana boş konuşuyorsun demen senin yanlışın abi.
 

OzkanK.

Profesör
Tekrar altını çiziyorum bu gazeteciye haklı demiyorum. Ama sen eğer bir ülkede özgür düşünceye izin vermiyorsan, insanları buna alıştırdıysan, bir gazeteciyi içeri attığında diğerlerinin bunu eleştirmesi en doğal haklarıdır.
Hocam şunuda görmek lazım Türkiye'de basın deyip gazetecilik kimliğinin arkasına sığınarak herkes istediğimi yaparım yazarım kafasına giriyor. Yalan mı yanlış mı iftira mı hakaretmi yasakmış kanunen suçmuş dinlemiyor adamlar. Sadece Özgür düşüncesini söyledi diye kim içerde mesela ? Bak Can Ataklı istediği herşeyi söyleyebiliyor Fatih Portakal düşüncesini iyi kötü belirtiyor içerde mi Tele1 T24 Sözcü Halk TV hepsi istediğini yazıyor söylüyor yıllardır düşüncesi için kim alınmış içeri.
AMa gazeteciyim ben deyip.
Devlet sırlarını açıklayabilir diyebiliyorlar ( Can DÜndar Mit Tırları başka ülkede olsa kaç yıl ile yargılanırdı belli değil şimdi Almaya'ya kaçtı halen konuşuyor ) Veya yalan haber yayabilirim diyor Sözcü çeşitli gazetecileri ( Saraya giden CHP'li ) Veya Mit mensublarının bilgilerini açıklamak yasak ve hapis cezası var açıklayan OdaTV gazetecileri. Yada bu konuda ki gibi gazeteciyim ben deyip insan din dil ırk ile dalga geçebilir mi ? Veya PKK'ya yakın bir gazeteci halkı sokağa çağırarak Türk milletine devletine hakaret etmesi özgürlük mü sayılacak ? Ve çeşitli Zaman gazetesi yazarları.

Tutuklu gazeteci dediğinin çoğu düşündüğü veya birşey söylediği için değil. Saçma sapan işler yaptığı ve yasal olarak suç olduğu için yaptıkları içerde.
 
Abi tamam bu durumda o gazeteciyi haklı bulmuyorum, Türkiye'de söylenecek söz değil. Ama yıllardır ülkemizde birçok gazeteci, yazar, çizer hapse atıldı. Sadece son yıllardan bahsetmiyorum. 80'ler, 90'lar, 2000,ler... Fikir suçlusu lafı Türkiye'de varmış. İnsanlar bu yüzden doldu anlatabiliyor muyum?
Tekrar altını çiziyorum bu gazeteciye haklı demiyorum. Ama sen eğer bir ülkede özgür düşünceye izin vermiyorsan, insanları buna alıştırdıysan, bir gazeteciyi içeri attığında diğerlerinin bunu eleştirmesi en doğal haklarıdır.

'Bakar kör değil diye' bir insana boş konuşuyorsun demen senin yanlışın abi.
Sevgili Usain, dini inançlar, kutsallar çok farklı birşey. Adam Hindistanda ineğe tapınıyor; doğrudur yanlıştır, kalkıp adamın inancıyla alay edemezsin, dalga geçemezsin. Ben sadece kendi kutsallarım için değil, her insanın inançları için aynı duyarlılığa sahibim. Sağcı olabilirsin, solcu olabilirsin, bu da senin tercihin, saygı duyarım. İçki içebilir, muhtelif birçok günaha girmiş olabilirsin, bu da beni ilgilendirmez; Ama durup dururken benden sana hiçbir zarar, hiçbir aykırı bir durum söz konusu olmamışken kalkıp benim inançlarıma, kutsalıma saldırıyorsan bunu anlayamam kıymetli abicim, anlayamam... Bunun aması, maması yok. Bunun için niye benden birileri hoşgörü bekler, niye tolerans bekler? Benim inancımla dalga geçmekle aynı zamanda beni de aşağılamış, hakaret etmiş oluyorsun. O öyle olmuştu, bu böyle olmuştu, falan tarihte, filan tarihte bilmem ne olmuştu vs. diye neden bu kadar mazeret sıralar insanlar anlayamıyorum. Ben dünyaya geldiğimde 1960 ihtilali henüz yapılmamıştı sevgili Usain. Bizim kuşakların hayatlarında her türlü renk vardı, her rengin tonları da vardı... Da, karakterimizin renkleri sadece siyah ve beyazdı, arada gri bile kabul edilmezdi. Bizler karakter ve mizaçlarımızda ama, fakat olmazdı. Bizler insanları değil, davranış ve kişilik bozukluklarını affetmezdik. Neyse, anlaşılmayı bekleme hakkımız yok.
 

EinştayN

Profesör
Hepiniz benim için ayrı değerlisiniz, yanlış anlamayın o az bu çok değil, boş yapıyorsam da şahsınıza alınmayın cehaletimdendir ben eşitsizlikten bahsediyorum. Tabi ki kimi düşünce yada davranışları tasvip etmiyoruz yada toplum tuuu kaka dedi bende tuu kötü diyeyim topluma uyayım değil, belki herkez yanlış biliyor ben o yanlışta gitmek zorunda değilim ki! Rabbim herkese özgür iradeyi boşuna mı? Verdi.
Seçimlerimiz bizi bir yerlere götürecek kimine göre doğru kimine göre yanlış ben Rabbime sorarım bir şey yazmadan yapmadan önce çünkü daha önceleri yaptığım kibirli hatalardan Rabbime güvenirim, sizde sığının ve güvenin.
 
Üst
stat counter