Hakan Aygün Twitter Hesabında Yer Alan 'IBAN Edenler' İfadesi Nedeniyle Tutuklandı

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Senle yaşıt sayılırım ama KÜÇÜKLÜĞÜME ver kalbine gelmeyeni sana ben öğretme lüksüne sahip değilim çünkü hüküm sahibi ben değilim.
İlk ifadelerimde maksadını aşan sözlerim için özür dilerim kardeşim. Lakin yaşınız bana yakın olsa da batı toplumlarının ruhunu, medeni gibi görünse de asıl yüzlerinin ne olduğunu anlayabilmiş olmanızı beklerdim. Bakın mesela bu çok medeni(!) ülkeler koronavirüs sebebiyle birbirlerine nasıl da düştüler, nasıl da birbirlerine gelen malzemeyi çaldılar, hırsızlık yaptılar. Yaşlılarını yüzüstü bıraktılar... Ve daha da neler göreceğiz kim bilir? bu virüs adamların turnusol kağıdı oldu adeta.

Gaybı biliyormusun da eminim diyorsun?

Bak şimdi güzel kardeşim, elbette ki ben gaybı bilemem. Gaybı sadece Allah bilir. Ama bunun gaybı bilmekle bir ilgisi yok güzel kardeşim. Allah'ın ayetleriyle dalga geçen bir adam o ayetlerin olduğu bir kitabı beş kez hatmetmesi ona eziyet değil de zevk mi verecek dersin?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
İlk ifadelerimde maksadını aşan sözlerim için özür dilerim kardeşim. Lakin yaşınız bana yakın olsa da batı toplumlarının ruhunu, medeni gibi görünse de asıl yüzlerinin ne olduğunu anlayabilmiş olmanızı beklerdim. Bakın mesela bu çok medeni(!) ülkeler koronavirüs sebebiyle birbirlerine nasıl da düştüler, nasıl da birbirlerine gelen malzemeyi çaldılar, hırsızlık yaptılar. Yaşlılarını yüzüstü bıraktılar... Ve daha da neler göreceğiz kim bilir? bu virüs adamların turnusol kağıdı oldu adeta.

Bak şimdi güzel kardeşim, elbette ki ben gaybı bilemem. Gaybı sadece Allah bilir. Ama bunun gaybı bilmekle bir ilgisi yok güzel kardeşim. Allah'ın ayetleriyle dalga geçen bir adam o ayetlerin olduğu bir kitabı beş kez hatmetmesi ona eziyet değil de zevk mi verecek dersin?
Bundan 2-3 ay öncede korona ile ilgili yazılarımda dalga geçiliyordu ne oldu dediğime geldiniz mi! Demek istemiyorum.
Ben de gaybı bilmiyorum sizin gibi tefsir ile de uğraşmıyorum, lakin 20.cüz den sonraki tüm cüzlerde sadece bu günleri anlatmaya yeter de artar, Rabbimizin kime ne vereceğini O bilir, ömrünü Rabbine adarsın fakat Allah'a güvenmezsin, kalbine gelmez maaşın yatar dersin doydum başka biri her gün içer küfretmez ama dışarıdan tüm fenalık gelen şeyler onda görünür,ama Rabbimiz tek tövbe de onu bağışlar takva üzeri yapar Salih kullarından olmayı nasip eder,ve bu kişi diriltildiğini bilir ve doğru yoldan şaşmaz. Bu benim.
Rabbim herkese verecek isteyin her şey O'nda sonsuz Olan Rabbimiz için çok küçük bir arzudur bu kulun,isteyin vereyim yazmıyor mu? Kuran-ı Kerim de.
Egemen bağışa ses çıkarmayanlar gücü kime yetiyorsa tuuu kaka demeyi iyi bilirler ondan sonra adiliz biz demekle ancak kargalar ses verir, ortam kaos ortamı diğer kitaplarla da dalga geçiliyor, diğer tüm bilinen kitap gelmişlerle de ama şu var Allah'a güven yok ki kendi adaletsizliğinizle kanunları bahane ediyorsunuz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
ortam kaos ortamı diğer kitaplarla da dalga geçiliyor, diğer tüm bilinen kitap gelmişlerle de ama şu var Allah'a güven yok ki kendi adaletsizliğinizle kanunları bahane ediyorsunuz.
Kusura bakma, çok boş konuşuyorsun. Fuzuli konuşuyorsun. Da, mümkünse bir daha kendi adına konuş, kendi görüşlerini yaz, bu senin hakkın... Başkalarının yorumlarına racon kesme, olur mu?

Allah'ın ayetleriyle dalga geçen birini mazur göstermeye kalktığında mevzu bitmiş demektir.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Kusura bakma, çok boş konuşuyorsun. Fuzuli konuşuyorsun. Da, mümkünse bir daha kendi adına konuş, kendi görüşlerini yaz, bu senin hakkın... Başkalarının yorumlarına racon kesme, olur mu?

Allah'ın ayetleriyle dalga geçen birini mazur göstermeye kalktığında mevzu bitmiş demektir.
Abi tamam bu durumda o gazeteciyi haklı bulmuyorum, Türkiye'de söylenecek söz değil. Ama yıllardır ülkemizde birçok gazeteci, yazar, çizer hapse atıldı. Sadece son yıllardan bahsetmiyorum. 80'ler, 90'lar, 2000,ler... Fikir suçlusu lafı Türkiye'de varmış. İnsanlar bu yüzden doldu anlatabiliyor muyum?
Tekrar altını çiziyorum bu gazeteciye haklı demiyorum. Ama sen eğer bir ülkede özgür düşünceye izin vermiyorsan, insanları buna alıştırdıysan, bir gazeteciyi içeri attığında diğerlerinin bunu eleştirmesi en doğal haklarıdır.

'Bakar kör değil diye' bir insana boş konuşuyorsun demen senin yanlışın abi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Tekrar altını çiziyorum bu gazeteciye haklı demiyorum. Ama sen eğer bir ülkede özgür düşünceye izin vermiyorsan, insanları buna alıştırdıysan, bir gazeteciyi içeri attığında diğerlerinin bunu eleştirmesi en doğal haklarıdır.

Hocam şunuda görmek lazım Türkiye'de basın deyip gazetecilik kimliğinin arkasına sığınarak herkes istediğimi yaparım yazarım kafasına giriyor. Yalan mı yanlış mı iftira mı hakaretmi yasakmış kanunen suçmuş dinlemiyor adamlar. Sadece Özgür düşüncesini söyledi diye kim içerde mesela ? Bak Can Ataklı istediği herşeyi söyleyebiliyor Fatih Portakal düşüncesini iyi kötü belirtiyor içerde mi Tele1 T24 Sözcü Halk TV hepsi istediğini yazıyor söylüyor yıllardır düşüncesi için kim alınmış içeri.
AMa gazeteciyim ben deyip.
Devlet sırlarını açıklayabilir diyebiliyorlar ( Can DÜndar Mit Tırları başka ülkede olsa kaç yıl ile yargılanırdı belli değil şimdi Almaya'ya kaçtı halen konuşuyor ) Veya yalan haber yayabilirim diyor Sözcü çeşitli gazetecileri ( Saraya giden CHP'li ) Veya Mit mensublarının bilgilerini açıklamak yasak ve hapis cezası var açıklayan OdaTV gazetecileri. Yada bu konuda ki gibi gazeteciyim ben deyip insan din dil ırk ile dalga geçebilir mi ? Veya PKK'ya yakın bir gazeteci halkı sokağa çağırarak Türk milletine devletine hakaret etmesi özgürlük mü sayılacak ? Ve çeşitli Zaman gazetesi yazarları.

Tutuklu gazeteci dediğinin çoğu düşündüğü veya birşey söylediği için değil. Saçma sapan işler yaptığı ve yasal olarak suç olduğu için yaptıkları içerde.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Abi tamam bu durumda o gazeteciyi haklı bulmuyorum, Türkiye'de söylenecek söz değil. Ama yıllardır ülkemizde birçok gazeteci, yazar, çizer hapse atıldı. Sadece son yıllardan bahsetmiyorum. 80'ler, 90'lar, 2000,ler... Fikir suçlusu lafı Türkiye'de varmış. İnsanlar bu yüzden doldu anlatabiliyor muyum?

'Bakar kör değil diye' bir insana boş konuşuyorsun demen senin yanlışın abi.
Sevgili Usain, dini inançlar, kutsallar çok farklı birşey. Adam Hindistanda ineğe tapınıyor; doğrudur yanlıştır, kalkıp adamın inancıyla alay edemezsin, dalga geçemezsin. Ben sadece kendi kutsallarım için değil, her insanın inançları için aynı duyarlılığa sahibim. Sağcı olabilirsin, solcu olabilirsin, bu da senin tercihin, saygı duyarım. İçki içebilir, muhtelif birçok günaha girmiş olabilirsin, bu da beni ilgilendirmez; Ama durup dururken benden sana hiçbir zarar, hiçbir aykırı bir durum söz konusu olmamışken kalkıp benim inançlarıma, kutsalıma saldırıyorsan bunu anlayamam kıymetli abicim, anlayamam... Bunun aması, maması yok. Bunun için niye benden birileri hoşgörü bekler, niye tolerans bekler? Benim inancımla dalga geçmekle aynı zamanda beni de aşağılamış, hakaret etmiş oluyorsun. O öyle olmuştu, bu böyle olmuştu, falan tarihte, filan tarihte bilmem ne olmuştu vs. diye neden bu kadar mazeret sıralar insanlar anlayamıyorum. Ben dünyaya geldiğimde 1960 ihtilali henüz yapılmamıştı sevgili Usain. Bizim kuşakların hayatlarında her türlü renk vardı, her rengin tonları da vardı... Da, karakterimizin renkleri sadece siyah ve beyazdı, arada gri bile kabul edilmezdi. Bizler karakter ve mizaçlarımızda ama, fakat olmazdı. Bizler insanları değil, davranış ve kişilik bozukluklarını affetmezdik. Neyse, anlaşılmayı bekleme hakkımız yok.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Dostum senin şahsi bir fikrin veya görüşün yok mu ? Ömrün başkalarını onaylamak ve övmek ile geçiyor.
Bu forumda gördüğüm en değişik 3 hesaptan birisin amacın ne gerçekten çözemedim.
Ben varmıyım hocam?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Hepiniz benim için ayrı değerlisiniz, yanlış anlamayın o az bu çok değil, boş yapıyorsam da şahsınıza alınmayın cehaletimdendir ben eşitsizlikten bahsediyorum. Tabi ki kimi düşünce yada davranışları tasvip etmiyoruz yada toplum tuuu kaka dedi bende tuu kötü diyeyim topluma uyayım değil, belki herkez yanlış biliyor ben o yanlışta gitmek zorunda değilim ki! Rabbim herkese özgür iradeyi boşuna mı? Verdi.
Seçimlerimiz bizi bir yerlere götürecek kimine göre doğru kimine göre yanlış ben Rabbime sorarım bir şey yazmadan yapmadan önce çünkü daha önceleri yaptığım kibirli hatalardan Rabbime güvenirim, sizde sığının ve güvenin.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hepiniz benim için ayrı değerlisiniz, yanlış anlamayın o az bu çok değil, boş yapıyorsam da şahsınıza alınmayın cehaletimdendir ben eşitsizlikten bahsediyorum. Tabi ki kimi düşünce yada davranışları tasvip etmiyoruz yada toplum tuuu kaka dedi bende tuu kötü diyeyim topluma uyayım değil, belki herkez yanlış biliyor ben o yanlışta gitmek zorunda değilim ki! Rabbim herkese özgür iradeyi boşuna mı? Verdi.
Seçimlerimiz bizi bir yerlere götürecek kimine göre doğru kimine göre yanlış ben Rabbime sorarım bir şey yazmadan yapmadan önce çünkü daha önceleri yaptığım kibirli hatalardan Rabbime güvenirim, sizde sığının ve güvenin.
Einştayn...
Artık bu konudan yorgun olsam da beni yine de yazmaya mecbur bırakıyorsun. Hakkında söylediklerim için cidden üzgünüm. Bazı arkadaşlar hata ettin, yanlış yaptın falan dediler, doğrudur. Lakin beni bu hataya, yanlışa sevkeden amil şahsıma müteveccih yapılan, yazılan birşey değildi. Hayatım boyunca şu hassasiyetim beni çok agresif kılmış, bir türlü affedememişimdir. O da inancıma, kutsalıma olan saldırılardır. Şahsıma yapılanlar için her zaman affedici olmuşumdur, toleranslı olmanın ötesinde görmemeyi dahi çok kez tercih etmişimdir. Lakin benim kitabıma, dinime, inançlarıma yapılan hakaret beni çıldırtıyor, dünyamı karartıyor. Bunu ister zayıflık sayın ister paranoya sayın... Ne kabul ederseniz edin, ama hakikat bu.

Size gelince, birkaç hafta evvel sizinle özelden konuşmuş, birbirimizi çok daha iyi ve yakından tanıdığımızı zannetmiştim. Dini konulara olan hassasiyetiniz beni son derece sevindirmiş, bahtiyar kılmıştı. Bu sebeple şahsınıza karşı çok büyük bir sevgim, muhabbetim vardı... Bu konu açılıp da burada benim Rabbimin ayetiyle resmen dalga geçen bir Allah düşmanının avukatlığına soyunduğunuzu görünce doğrusu benim ruh halimi, psikolojimi tahayyül bile edemezsiniz. Bunu beklediğim son kişiydiniz. Ben sizi AMA'sız, FAKAT'sız bir tavırla Allah'ın dininin, kitabının yanında olmasını kesin bir zan ile beklediğim kişiydiniz.

Bu hüsn-i zannımın akabinden gelen sukut-i hayal -arkadaşlarımın tanımıyla- beni size karşı o 'hata' ve 'yanlış'lara mecbur bıraktı kardeşim.

Bu şahsınıza karşı yazdığım son mesaj ve yorum olmasını dilediğim yazımdır. Kırdımsa özür dilerim, hakkınızı helal etmenizi istirham ederim.

Son düzenleyen moderatör:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Einştayn...
Artık bu konudan yorgun olsam da beni yine de yazmaya mecbur bırakıyorsun. Hakkında söylediklerim için cidden üzgünüm. Bazı arkadaşlar hata ettin, yanlış yaptın falan dediler, doğrudur. Lakin beni bu hataya, yanlışa sevkeden amil şahsıma müteveccih yapılan, yazılan birşey değildi. Hayatım boyunca şu hassasiyetim beni çok agresif kılmış, bir türlü affedememişimdir. O da inancıma, kutsalıma olan saldırılardır. Şahsıma yapılanlar için her zaman affedici olmuşumdur, toleranslı olmanın ötesinde görmemeyi dahi çok kez tercih etmişimdir. Lakin benim kitabıma, dinime, inançlarıma yapılan hakaret beni çıldırtıyor, dünyamı karartıyor. Bunu ister zayıflık sayın ister paranoya sayın... Ne kabul ederseniz edin, ama hakikat bu.

Size gelince, birkaç hafta evvel sizinle özelden konuşmuş, birbirimizi çok daha iyi ve yakından tanıdığımızı zannetmiştim. Dini konulara olan hassasiyetiniz beni son derece sevindirmiş, bahtiyar kılmıştı. Bu sebeple şahsınıza karşı çok büyük bir sevgim, muhabbetim vardı... Bu konu açılıp da burada benim Rabbimin ayetiyle resmen dalga geçen bir Allah düşmanının avukatlığına soyunduğunuzu görünce doğrusu benim ruh halimi, psikolojimi tahayyül bile edemezsiniz. Bunu beklediğim son kişiydiniz. Ben sizi AMA'sız, FAKAT'sız bir tavırla Allah'ın dininin, kitabının yanında olmasını kesin bir zan ile beklediğim kişiydiniz.

Bu su-i zannımın akabinden gelen sukut-i hayal -arkadaşlarımın tanımıyla- beni size karşı o 'hata' ve 'yanlış'lara mecbur bıraktı kardeşim.

Bu şahsınıza karşı yazdığım son mesaj ve yorum olmasını dilediğim yazımdır. Kırdımsa özür dilerim, hakkınızı helal etmenizi istirham ederim.
çok rica ederim elbette görüş ayrılıklarımız olacak belki aynı görüşte fakat farklı şekillerde yazacağız Çok kıymetli kardeşim billakis bende size aynı duygularla saygılı olmaya çalışıyorum ve seviyorum da hepinizi ve sizi yaratandan ötürü bu demek değil ki siz beni şöyle ettiniz böyle yerdiniz karşılıklı görüşlerimizi paylaşıyoruz,lütfen bu tip bir mualakta kalmayın bilakis böyle daha da zengin olacağız hep beraber Saygı ve hürmetlerimle.
Rabbimizin selameti ümmetimizin üzerine olsun,sevdiklerinize bağışlasın sizleri (=