Yardım Hackintosh Ventura görüntü gidip geliyor

Bu konuyu okuyanlar

Mr. Doge

...
Reaksiyon puanı
363
Hackintosh Ventura'da VGA monitörümde görüntü gidip geliyor.
Nasıl Düzeltilir? Ekran kartım: RX 570 4GB

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ekran kartına ek yama yapmayın. Whatevergreen kext ve lilu kext güncel olmalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemini yazıp wifiye kadar efini zipleyip atabilirsen kontrol edebilirim.

Mr. Doge

...
Reaksiyon puanı
363
CPU: Ryzen 5 1600 AF
RAM: 16 (2x8) GB
Anakart: Gigabyte B450M S2H
Ekran kartı: RX 570 4GB
PSU: 500W
Wifi modülü: yok
Monitör: LG W1943SS-PF

EFI: EFI.zip

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
CPU: Ryzen 5 1600 AF
RAM: 16 (2x8) GB
Anakart: Gigabyte B450M S2H
Ekran kartı: RX 570 4GB
PSU: 500W
Wifi modülü: yok
Monitör: LG W1943SS-PF

EFI: EFI.zip
Şimdi şöyle yapacağız ilk olarak windows kurulu mudur ? Kuruluysa yapmamız gereken şeyler var. Usb yaması yapman lazım ama macin desteklediği en fazla usb portu 15 tanedir. Bu aracı inidirip öncelikle bir yama oluşturman gerekiyor windows üzerinden. Portları seçerken bütün usblere tak çıkar yapman lazım unutma 1 porta önce mause sonra flash bellek tak 1 portta fazladan bulabiliyor. Sonrasında bazı portlarda anakart rgb ışıklandırma olabiliyor onları yamalarken dışlama derim. 15 port tamamlanınca kextini oluştur.

İkinci olarak anakartından acpiden aml dosyalarını çekmen lazım. Önce dsdt dosyasını çek sonra diğer yamaları uygula hepsi bitince bana gönder acpi ile usb kexti gerisi efini hazırlayabilirim.

Takıldığın yer olursa sorabilirsin.

Mr. Doge

...
Reaksiyon puanı
363
Şimdi şöyle yapacağız ilk olarak windows kurulu mudur ? Kuruluysa yapmamız gereken şeyler var. Usb yaması yapman lazım ama macin desteklediği en fazla usb portu 15 tanedir. Bu aracı inidirip öncelikle bir yama oluşturman gerekiyor windows üzerinden. Portları seçerken bütün usblere tak çıkar yapman lazım unutma 1 porta önce mause sonra flash bellek tak 1 portta fazladan bulabiliyor. Sonrasında bazı portlarda anakart rgb ışıklandırma olabiliyor onları yamalarken dışlama derim. 15 port tamamlanınca kextini oluştur.

İkinci olarak anakartından acpiden aml dosyalarını çekmen lazım. Önce dsdt dosyasını çek sonra diğer yamaları uygula hepsi bitince bana gönder acpi ile usb kexti gerisi efini hazırlayabilirim.

Takıldığın yer olursa sorabilirsin.
Yani VGA desteği için kext yapacağız.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Yani VGA desteği için kext yapacağız.
Daha kararlı olması açısından demiştim. Ryzenlarda sadece usbx acpisi yetiyormuş. B550 ve a520 anakartlarda yanına ssdtcpur da istiyor. Herşey düzgün olmalı. Drivers dosyanda yanlış fazla dosya var. Ek olarak bluetooth da yok sanırım. Windows dan usbtool kext ini yaparsan efini düzenlerim. Acpi den de usb yi çıkartırsan daha iyi olur.

Mr. Doge

...
Reaksiyon puanı
363
Daha kararlı olması açısından demiştim. Ryzenlarda sadece usbx acpisi yetiyormuş. B550 ve a520 anakartlarda yanına ssdtcpur da istiyor. Herşey düzgün olmalı. Drivers dosyanda yanlış fazla dosya var. Ek olarak bluetooth da yok sanırım. Windows dan usbtool kext ini yaparsan efini düzenlerim. Acpi den de usb yi çıkartırsan daha iyi olur.
Sorunum DVI-D portundan dönüştürücüyle bağlanmış VGA monitörümle ilgili. Ayrıca Big Sur'da driver klasöründe fazla dosya yokken de bu oluyordu.
Ayrıca genellikle ekran kapanıyor, karıncalanıyor, ekran geliyor ve bu bir döngü halinde gidiyor.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Sorunum DVI-D portundan dönüştürücüyle bağlanmış VGA monitörümle ilgili. Ayrıca Big Sur'da driver klasöründe fazla dosya yokken de bu oluyordu.
Ayrıca genellikle ekran kapanıyor, karıncalanıyor, ekran geliyor ve bu bir döngü halinde gidiyor.
Şimdi efini düzenledim duruma göre ilerleriz.

Gereksiz şeyler çıkartıldı confige ufak ayar çektim. Böyle dene bakalım olmaz ise bakarız.

Son düzenleme:

Mr. Doge

...
Reaksiyon puanı
363
Şimdi efini düzenledim duruma göre ilerleriz.

Gereksiz şeyler çıkartıldı confige ufak ayar çektim. Böyle dene bakalım olmaz ise bakarız.

Google drive hata veriyor URL verir misin?

Mr. Doge

...
Reaksiyon puanı
363
Böyle grafik sorunlarını çözmek için yapılan kextler var mıdır?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Böyle grafik sorunlarını çözmek için yapılan kextler var mıdır?
Opencore config app var oradan device property ile + ya basıp ek grafik yaması yapabilirsiniz. Config üzerinden.