Yardım Hackerearth algoritma sorusu hatalı mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
150
Merhaba SDN forum sakinleri bir arkadaşımın algoritma dersinin ödevinde hackerearth sitesindeki bir problemin hatalı olduğunu düşünüyoruz.
soruda kısaca asal sayı olmayanları en yakın alt asal sayıya yönlendirmemiz gerekiyor. Fakat sorunun alt kısmında örnek olarak Input/Output verilmiş.
Orada 6 sayısının mantıken 5'e gitmesi gerekirken 3 e yönlendirilmiş. Biz mi soruyu tam anlayamadık yada soru mu hatalı ? İlgili arkadaşlar yardımcı olursa çok seviniriz.
Sorunun linkini aşağıya bırakıyorum.

letatCestMoi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"There are N streets on the road. The street is denoted by the number "
Seklinde baslamis.
"The first line contains a single integer N denoting the number of cities. "

Sehirler var, street'ler var; Sherlock'a yardimci olacagiz diye Ingilizce bilmeyen 2 Hintlinin yaptigi basit
prime test sorusunu anlamaya zaman harcamayin bence.

Memoization yapan primality test algoritmasi yaziyorsan bu tarz sorularin %99'unu yaparsin. Sacmalamislar soruda, cok daha yalin ve anlasilir sorular var HR'de; oradan devam.

Reaksiyon puanı
150
"There are N streets on the road. The street is denoted by the number "
Seklinde baslamis.
"The first line contains a single integer N denoting the number of cities. "

Sehirler var, street'ler var; Sherlock'a yardimci olacagiz diye Ingilizce bilmeyen 2 Hintlinin yaptigi basit
prime test sorusunu anlamaya zaman harcamayin bence.

Memoization yapan primality test algoritmasi yaziyorsan bu tarz sorularin %99'unu yaparsin. Sacmalamislar soruda, cok daha yalin ve anlasilir sorular var HR'de; oradan devam.
Kesinlikle katılıyorum ama maalesef sınav yerine geçcek ödev olduğu için çözmemiz lazım ve hoca maillere cevap vermiyor cidden çıldırası bir durum :(