Güzel Sistemim Var Yavaş Açılıyor Bakarmısınız

Talhaozlu88

Asistan
Sistemim
-amd9 3900x
-b559 toma hawk anakart
-evo 750 plus 1tb ssd windows bunda yüklü bunların haricinde sistemimde depolama kullanmak için 2 adet ssd ve 1 adet harrdisk var
-32 gb ram
-rx 590 ekran kartı (3080 alacağım)
-aoc 27 inc 1080 monitör (4k alacağım)
--850w asus power
--Thermaltake Vi̇ew 23 Tempered
önceden i5 9400 işlemci vardı 9 sn açılıyordu amd işlemciyi taktıntan sonra 30 sn de açılmaya başlandı
usb ile format attım normal sıfırladmı ama hala aynı başlatma nedendir ? yardımlarnızı bekliyorum.

ennstekin

Asistan
Sistemim
-amd9 3900x
-b559 toma hawk anakart
-evo 750 plus 1tb ssd windows bunda yüklü bunların haricinde sistemimde depolama kullanmak için 2 adet ssd ve 1 adet harrdisk var
-32 gb ram
-rx 590 ekran kartı (3080 alacağım)
-aoc 27 inc 1080 monitör (4k alacağım)
--850w asus power
--Thermaltake Vi̇ew 23 Tempered
önceden i5 9400 işlemci vardı 9 sn açılıyordu amd işlemciyi taktıntan sonra 30 sn de açılmaya başlandı
usb ile format attım normal sıfırladmı ama hala aynı başlatma nedendir ? yardımlarnızı bekliyorum.
Arkada kullanılan bir program sebepli olabilir.
İşletim sistemi hatası olabilir.
Birde 2 adet ssd var demişsiniz onun içine kurup denermisiniz belki ssd de bi problem vardır süşük bir ihtimal de olsa.
daha önce böyle bir hatayla karşılaşmadım bunlar tahminlerim.

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
ISO dosyasını nereden indirdiniz ve sürücüleri nasıl güncellediniz? Olayın AMD işlemci ile pek bir alakası yok çünkü.

Niko4

Doçent
Untitled.jpg

hocam düzenledim sizin için böyle

Niko4

Doçent
Son BIOS zamanı rakamı, bilgisayarınızı başlattığınızda Windows'u başlatmaya başlamadan önce donanımınızı başlatmak için bilgisayarınızın BIOS'unu almak için geçen süredir
Mesaj otomatik birleştirildi:

sürücüler güncel mi birde arkadaş bios güncelleme site vermiş bakarmısınız

Talhaozlu88

Asistan
Son BIOS zamanı rakamı, bilgisayarınızı başlattığınızda Windows'u başlatmaya başlamadan önce donanımınızı başlatmak için bilgisayarınızın BIOS'unu almak için geçen süredir
Mesaj otomatik birleştirildi:

sürücüler güncel mi birde arkadaş bios güncelleme site vermiş bakarmısınız
1603818980939.png