Soru Gürcistan’dan iphone almak!

Bu konuyu okuyanlar

ugurerginyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Haftaya hafta içi gitmeyi düşünüyoruz iPhone almak için. iPhone 13 bulabilirmiyiz? Ve garanti kodu diye birşey var bu konu hakkında biraz bilgi verirmisiniz ?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
Garanti kodunu ilk defa duydum. Model numaralarına göre TR de geçerli garanti var fakat Gürcistandan telefon almaya gidenlerin hepsinde TR'de 1 yıl geçerli garanti oluyor.

iPhone 14 ailesine çok talep var gördüğüm kadarıyla. iPhone 14 kalmadıysa insanlar elimiz boş dönmeyelim diyip 13 lere abanabilir.

Perakende satış mağazaları ve yerel telefonculara bakmanızı tavsiye ederim.

Vergi iadesini almayı unutmayın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Gitmeden once belirli basli iPhone satan magazalarin internet sitesinden fiyatlarina bakin. Zira bu olay acaip arttigi icin onlar da zam yaptilar pek cok iPhone'a. 5-6K fark icin o kadar cile cekmeye degmez. Daha kaydi vs. var.

bycevik

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
35
Haftaya hafta içi gitmeyi düşünüyoruz iPhone almak için. iPhone 13 bulabilirmiyiz? Ve garanti kodu diye birşey var bu konu hakkında biraz bilgi verirmisiniz ?
Dün arkadaş gitti benim almış telefonu sadece biraz yoğunluk var o kadar sıkıntı yaşamazsın

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Garanti kodu ne? İphone 13 bulmaya gelirsek stoklar çoğu yerde tükenmiş durumda elinizi çabuk tutun. Ürünün bir yıl civarı garantisi var. Karadenizde vb oturanlar hücum etmiş durumda gürcistana iphone için. Bizim burda bulgaristan daha yakın diye oraya gidiyorlar. Bulgaristanda stoklar tükenmiş maalesef.

ugurerginyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Model numarası hangi marka ülke/bölge olduğunu gösteriyor. Mesela iPhone 13 için A2634 Çin hong kong ülkelerine ait. Bu model numaralı telefonu aldın diyelim. Türkiye’de ekranı kırıldı anakart bozuldu batarya değişecek veya herhangi bir sorun. Türkiye’de hiç bir şekilde yaptırma şansın YOK. Çünkü o bölgede için üretilen iPhone da anakart batarya yerleşkesi çift sim den dolayı farklı. Ve bu modele ait yedek parça Türkiye’de yok. Garantisi olsa bile bir işe yaramıyor onu anlamış oldum uzun araştırmalarımdan sonra.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Model numarası hangi marka ülke/bölge olduğunu gösteriyor. Mesela iPhone 13 için A2634 Çin hong kong ülkelerine ait. Bu model numaralı telefonu aldın diyelim. Türkiye’de ekranı kırıldı anakart bozuldu batarya değişecek veya herhangi bir sorun. Türkiye’de hiç bir şekilde yaptırma şansın YOK. Çünkü o bölgede için üretilen iPhone da anakart batarya yerleşkesi çift sim den dolayı farklı. Ve bu modele ait yedek parça Türkiye’de yok. Garantisi olsa bile bir işe yaramıyor onu anlamış oldum uzun araştırmalarımdan sonra.
Kendi konunuzu kendiniz cevaplamış oldunuz sanki. Neyse karar sizin almak yada almamak. Ben olsam alırım. Garanti yok maalesef çok dikkatli kullanın alırsanız.

ugurerginyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Konuyu açtığımda yeterli bilgim yoktu uzun araştırmalardan sonra farklı kanallardan edindiğim bilgiye göre bilgiler kafamda net bir şekilde oluştu.

• Yanıyor!
Reactions: Rei