Günün bombaları-5 el bombası 1 lav

ashabulyemin

Profesör
Astsubayın evinde el bombaları ve lav silahı
Antalya'da "Ergenekon" kapsamında gözaltına alınan astsubayın evinde bir lav silahı, beş el bombası, Glock tabanca ve mermi ele geçirildi
Ergenekon operasyonu kapsamında jandarmada görevli bir astsubay gözaltına alındı. istanbul'dan gelen yakalama emri üzerine Antalya il Jandarma Komutanlığı'na bağlı timler astsubayın evine operasyon düzenledi. isminin Özgür olduğu öğrenilen astsubayı n evinde yapılan aramada bir lav silahı, Glock marka bir tabanca, bu silahlara ait çok sayıda mermi ve 5 el bombası ele geçirildi. istanbul'a gönderilen astsubayın uzun süre JİTEM'de görev yaptığı, Ergenekon örgütü dığında da bazı yasadışı faaliyetlerle ilgili olarak sorgulanacağı öğrenildi. Öte yandan Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin Ankara Yenimahalle'de gerçekleştirdiği operasyonlarda dün 2 zanlı 2 el bombası ve 1 av tüfeğiyle yakalandı. Gözaltı na alınan zanlıların, meczup oldukları iddia edildi. Terörle Mücadele ekipleri, zanlıların bombaları nereden temin ettiklerini, bağlantılarını ve kimlerden talimat aldıklarını araştırıyor.

YOL KENARINDA 700 MERMİ
Polis ekiplerinin, ayrıca zanlıların hedeflerinin kim olduğunu ortaya çıkarmaya çalıştığı bildirildi. Ankara Esenboğa yolundaki TOKi konutları yakınında dün sabah, polis ayrıca, bir poşet içinde yaklaşık 700 adet M-16 mermisi ele geçirdi. Ele geçirilen mermiler ve ele geçirilen bombalar, kriminal inceleme için polis laboratuvarına gönderildi.
Ufuk BALKIS - ANTALYA Kadir ERCAN - ANKARA
http://egazete.sabah.com.tr/gnd120-20090131-100.html
arkadaşlar her gün bulunan silahlar yeni bir yazı dizisini yazmamıza sebeb oldu
her gün bulunan silahlarla güncelleyelim​
 
Üst