Günümüz Öğretmenlerini Nasıl Değerlendiriyosunuz?

Bu konuyu okuyanlar

garintsi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Günümüz Öğretmenlerini Nasıl Değerlendiriyosunuz?Geleceğin öğretmenleri nasıl olmalı.Görüşleriniz...

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Güzel konu ... :)

AMa bu öğrencilere soruluyorsa eğer herkes şunu diyecek : '' Aman öğrencilerin gözünde öğretmenler hep aynı ! ''

Bende Hayır ! diyecem :)

Bütün öğretmenleri burda konuşamayız ancak ben bi kaçından bahsedecek olursam ...

Şimdi bir kere öğretmen olması için bence yeterli bir eğitim alması gerekmekte ve aynı zamanda bu aldığı eğitimi bana da öğretebilsin. 13 senelik eğitim hayatımda bir sürü öğretmen tanıdım çoğu bomboştu ben ondan daha çok şey biliyordum ama bunu onlara söylediğimiz zaman ..... :S

Herneyse uzun lafın kısası şu an çevremde çok iyi öğretmenler var. Bir kişinin öğretmen olabilmesi için çok seneler çalışmasına gerek yok. Kısa zamanda iyi bilgiler kısa yollar öğrenerek çok soru çözmüş olması yani deneyimli olması lazım ki öğrencilere dersi hem sevdirsin hemde aynı zamanda eğitebilsin. :)

garintsi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sadece öğrencilere değil herkese bu soru...

cabbarcan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Mini etekli bir din öğretmeni gördüm ( gerçek ) .. ;D küçük yeğenimin velisiydim.. güzel muhabbet etme şansım olmadı... konu varsa yoksa öğrenciler ...

( ;D konumu kaydı ne ? )

xeus10

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ögretmenim benim sözlü notumu düşük verdi %( %( %( %( %( :mad: :mad: :mad:

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Be5tE dedi ki:
Bir kişinin öğretmen olabilmesi için çok seneler çalışmasına gerek yok. Kısa zamanda iyi bilgiler kısa yollar öğrenerek çok soru çözmüş olması yani deneyimli olması lazım ki öğrencilere dersi hem sevdirsin hemde aynı zamanda eğitebilsin. :)

(Beste kişisel algılama seni eleştirmiyorum.)
Günümüz öğrencilerinin nasıl kötü bir sistemde yetiştikleri buradan okunuyor. Hayat 5 şıktan oluşuyor çocuklarımız için. Ne acı.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
yuureii dedi ki:
Be5tE dedi ki:
Bir kişinin öğretmen olabilmesi için çok seneler çalışmasına gerek yok. Kısa zamanda iyi bilgiler kısa yollar öğrenerek çok soru çözmüş olması yani deneyimli olması lazım ki öğrencilere dersi hem sevdirsin hemde aynı zamanda eğitebilsin. :)

(Beste kişisel algılama seni eleştirmiyorum.)
Günümüz öğrencilerinin nasıl kötü bir sistemde yetiştikleri buradan okunuyor. Hayat 5 şıktan oluşuyor çocuklarımız için. Ne acı.

:) :) Çok haklısın ama bunda öğretmenlerin yada öğrencilerin bir suçu yok.

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eski öğretmenler despotluklarından başka hiç bi halt bilmiyolardı. tek bildikleri dayaktı. günümüz öğretmenleri çok iyi okey ve bilimum oyunları çok iyi biliyorlar. hatta okeyde çift dönüyolar.

garintsi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sazan06 dedi ki:
eski öğretmenler despotluklarından başka hiç bi halt bilmiyolardı. tek bildikleri dayaktı. günümüz öğretmenleri çok iyi okey ve bilimum oyunları çok iyi biliyorlar. hatta okeyde çift dönüyolar.

öğretmenin okeyle alakası ne? :D :D :D

ridvan1452

Profesör
Reaksiyon puanı
1
sadece ögrencileri notla tehdit eden bir egitimci olarak kabul ediyorum

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle insan olmalılar.herşeyin not olmadığını bilmeliler dersten ibaret olmadığını bilmeliler.11 senedir okuyorum(çok uzun zaman :D ) 6-7 tane çıktı kötü hoca.not vermediği için hiç kızmadım küfretmedim kimseye.ama haketmediğim notu verenler çıkıyo arada.fizikten zayıf aldım diye hiç görmediğim proje dersindende zayıf aldım.aynı hoca giriyodu.fizikten o zayıfı hak ettim ama projeden o notu hak etmedim.bu örnek açıklayıcı olmuştur heralde :)

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Evet insan olmaları geektiğine katılıyorum. Yani eğer biz öğrenciler sana öğretmen olduğun için aslında İNSAN olduğun için iyi davranıyorsak sende bize insan gibi davran ...

Bazı hocalar var güler yüzle giriyor günaydını eksik etmiyorlar bazıları var beş karış surat suratta bir toman makyaj öcü gibi :D bide oturun leen salaklar bilmemneler diyorlar ... E bende demezmiyim ee senin okuduğun yıllara yazık diye !!

Önce herkes İNSAN olmalı ...

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
ben şunu biliyorum şe anda üniversitede okuduğumdan dolayı;
insanlar yıllarca okuyorlar çalışıyolar profesör oluyolar ama ii bi öğretmen olamıyorlar.

ridvan1452

Profesör
Reaksiyon puanı
1
corpuscallosum dedi ki:
insanlar yıllarca okuyorlar çalışıyolar profesör oluyolar ama ii bi öğretmen olamıyorlar.

ewet arkadasım sonnuna kadar yanın dayım

garintsi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
corpuscallosum dedi ki:

katılıyorum...Zengin oldun ama adam olamadın diye bir söz vardır bu aynı bunun gibi birşey.

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bi anım geldi aklıma.beden öğretmenim bahçeye bi dk geç çıktığım için senden bi b.k olmaz demişti.hiç bi b.k olmazsam beden öğretmeni olurum demiştim.ordaki öğretmenlerde gülmüştü.tabi kısık sesle söylemiştim.ilk yaptığım saygısızlık buydu :D
hak etmişti ama

garintsi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Devlette adam gibi öğretmen çok az ama özel okulklarda çok iyi öğretmenler var keşke devlette biraz gayret öğle öğretmenler yetiştirse...

yaresu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ee iii olan ii oluyor kotu olan kotu oluyor ama annelerımız zamnında dayakta oluyomus ama bızde olmuyor buda guzel bı gelısme tabı

мυяαт

Asistan
Reaksiyon puanı
1
günümüz öğretmenleri eskisi gibi sert deil; içine kaçmışlar:D ve öğrencilerle fazla samimi oluyolar, otorite yok ... ( tabi hepsi için geçerli deil ) müthiş otorite sahibi ve aynı zamanda çok arkadaşçıl olabilen hocalarımız da mevcut:) sonuç olarak biliorum ki ne yaparlarsa yapsınlar yaş kemale erince bütün hocalarımı sevgiyle anıcam; 1 i hariç...

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5

Ben düzeltiyorum : insanlar yıllarca okuyorlar çalışıyolar profesör oluyolar ama ii bi '' İNSAN'' OLAMIYORLAR.

Ünivde okuyan bir kaç tanıdığım var öğretmenler sırf para alabilmek için öğrencileri yaz kursuna bırakıyor yazık günah değil mi ya ???

Son mesajlar