Günlük

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,324
Günlük
Bir kadının günlüğünde şöyle yazmaktadır “Bugün 3 yıl bitti… Onun karşısına gelinlikle çıktığım günkü kadar mutluyum… Tanrım onu ne kadar seviyorum… Mükemmel bir erkek.. Cazibeli, yakışıklı, anlayışlı, sevecen her şey var…

Bugün Cumartesi… Bıraktım arkadaşlarıyla eğlensin… En sevdiği yemek olan pastırmalı kuru fasulye ile pilav yaptım… Yemek pişti demleniyor… Banyo yaptım… En sevdiği kıyafeti giydim… Yemekten sonra, şöminenin karşısına bir şişe kırmızı şarapla uzanacağız…

Eve geldi sonunda… Beni öpüşü biraz soğuktu… Aklı başka yerde sanki… Aman Tanrım yoksa?.. Arkadaşlarıyla ne yaptığını sordum, ağzında bir şeyler geveledi… Yemekte biraz keyfi yerine gelir gibi oldu… Ama hâlâ dalgın… Hâlâ uzak… Hâlâ kabuğuna çekilmiş… Herhalde ötekini düşünüyor… Benden genç mi acaba?.. İş yerindeki sarışın pazarlama temsilcisi olmasın?..

Şöminenin karşısında birşeyler içerken, artık dayanamadım, neyin var diye sordum… Gülümsedi… Zoraki bir gülümseme… Acı dolu, uzak… “Yok bir şeyim…” diye geçiştirdi… O gürül gürül yanan aşkın bu kadar çabuk biteceğine inanamıyorum… Daha dün bana ebediyete kadar benimle birlikte olmak istediğini söylüyordu…

Bugün aramızda iletişim kopukluğu başladı bile… Belki de kilo alıyorum… Çok mu vır vır yapıyorum… Elini tuttum… Elimi okşadı, ama eller hissiz, parmak uçları soğuk… Stepe mi başlasam… Çocuk mu istesem… Yalan, yalan yalan!..

Kendimi kandırmaktan başka bir şey değil bunlar… Bitti… Bitti… Bitti… Tanrım ölmek istiyorum… Kendimi son kez onun kollarına attım… Ağlaya ağlaya uykuya dalmışım…”

Erkeğin günlüğündeyse “Takım yine yenildi… Ama kuru fasulye güzeldi…” :)

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
İbretlik bir yazı.. Kadınların düşünüş şekliyle erkeklerin düşünüş şekli bir değil. Ama hangisi daha mantıklı düşünüyor dersen o işler hiç belli olmaz. Burda ki kadın duygusuyla hareket etmiş. Aslında adama bakacak olursakta fanatik bir futbolsever. Cinsiyetçilik yapılmaya açık bir konu. Bu tür yazılar genellikle bazı insanlar tarafından cinsiyetçilik yapılarak açıklanıp savunulur. Kimisi kadını tutar kimisi erkeği tutar. Hatta böyle yazıları kendi menfaatleri için kullananlar da olabilir. Burda geyiğini yaparken bazı kesimlerde incelemesini yaparak tez sunabilir. O yüzden bu söz boşuna yoktur: "Ameller niyetlere göredir". Aslında bir şeyi okurken onu nasıl anladığınız ve yorumladığımızla bağlantılıdır her şey. Seyyah dayı inşallah konunu sabote etmemişimdir. Yazıyı okuyunca aklıma bunlar geldi. Belki iki çift lafın olur. Paylaşayım dedim seninle

Son mesajlar