Gündem "SDN Üçüncü Sayfa" Olsun

Bu konuyu okuyanlar

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Merhaba Sayın SDN yöneticileri ve üyeleri,

Forumdaki Gündem konusu saçma bir şekilde gündemle çok alakası olmayan, gazetelerin 3. sayfasında bile göremeyebileceğiniz iğrenç haberlerle doluyor. Elbette ülkemizdeki cahil, sapkın ve beyni yıkanmış insanlar sebebiyle, bu tarz olaylar yaşanmaktadır; dolayısıyla yayınlanması uygun kabul edilebilir. Çünkü bu olayları görüp insanlar "doğru" algısını yerleştirebilir. Ancak "Gündem" başlığı altında yayınlanması oldukça yanlıştır ve sürekli olarak paylaşılması bıkkınlık vermektedir.

Benimle aynı fikri kaç kişi paylaşıyor, böyle bir istek daha önce gelmiş midir bilmiyorum ama ben rahatsızlığımı paylaşmak istiyorum.

Önerim, "Gündem" başlığının "SDN Üçüncü Sayfa" olması ve forum üyelerinin paylaşımlarına orada devam etmesidir. Yeni açılacak bi "Gündem" başlığında ise gerçekten gündemi yansıtabilecek homojen paylaşımlar yapılabilir.

Saygılarımla.
İyi forumlar.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Ek olarak 3. Sayfa kategorisindeki konuları anasayfadada görmeyelim bence. Tecavüz fuhuş vs haberleri okumak isteyenler girip okusunlar. Böyle bir sistem olursa benden +1

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Ek olarak 3. Sayfa kategorisindeki konuları anasayfadada görmeyelim bence. Tecavüz fuhuş vs haberleri okumak isteyenler girip okusunlar. Böyle bir sistem olursa benden +1

O kadarına gerek var mı bilmiyorum ama açıkçası "Gündem" altında sadece belli başlı konuları görmek, kategorilemede hata yapıldığını ya da ülkenin bütün gündeminin bu belli başlı konulardan oluştuğunu gösterebilir. Bu da oldukça acı verici, üzücü, intihar sebebi(!) olan bi durumdur.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Üyeler internette rastladığı her otu b**u foruma taşıma derdine düşmeseler aslında sorun kalmaz...
Yani Amacı Haber Sitesi olan bir internet sitesinin ajanslardan gelen her şeyi yayınlaması normal...
Ancak Forumları Haber Sitelerine Çevirmenin mantığı nedir anlamış değilim!

Gerçekten adam akıllı bir gündem konusu olur. Foruma taşırsın insanlar bu konuda görüşlerini belirtir...
Ancak adamın biri ötekini öldürmüş. Birisi birisini götürmüş, kapkaççı cüzdan çalmış... kedi damdan dama atlamış... Böyle konuların kime ne faydası var! Üzerinde tartışmaya ne gerek var!

Bazı arkadaşlar bilmiyor olabilirler ama FORUM Tartışma Ortamıdır! Tartışma Kavga etmek değil belli bir konuda görüşlerini dile getirmektir...

Üzerinde tartışmaya değmeyecek konuları foruma getirip açma ucuzluğundan hep beraber kurtulmamız gerek!

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Üyeler internette rastladığı her otu b**u foruma taşıma derdine düşmeseler aslında sorun kalmaz...
Yani Amacı Haber Sitesi olan bir internet sitesinin ajanslardan gelen her şeyi yayınlaması normal...
Ancak Forumları Haber Sitelerine Çevirmenin mantığı nedir anlamış değilim!

Gerçekten adam akıllı bir gündem konusu olur. Foruma taşırsın insanlar bu konuda görüşlerini belirtir...
Ancak adamın biri ötekini öldürmüş. Birisi birisini götürmüş, kapkaççı cüzdan çalmış... kedi damdan dama atlamış... Böyle konuların kime ne faydası var! Üzerinde tartışmaya ne gerek var!

Bazı arkadaşlar bilmiyor olabilirler ama FORUM Tartışma Ortamıdır! Tartışma Kavga etmek değil belli bir konuda görüşlerini dile getirmektir...

Üzerinde tartışmaya değmeyecek konuları foruma getirip açma ucuzluğundan hep beraber kurtulmamız gerek!

Bir nokta dışında katılıyorum. Katılmadığım nokta şu ki her üye burada ilgili başlık altında her türlü konuyu (elbette kurallar) dahilinde açma hakkına sahiptir. Forumda sözü geçen paylaşımlar yasak olmadığı için (bence yasaklanması gerekmiyor) uygundur. Ancak "Gündem" başlığı altında toplanmaları ve bu başlığında büyük çoğunlukla o haberlerden oluşması durumu sebebiyle "Gündem" başlığı değiştirilmesi gerekir.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bir nokta dışında katılıyorum. Katılmadığım nokta şu ki her üye burada ilgili başlık altında her türlü konuyu (elbette kurallar) dahilinde açma hakkına sahiptir. Forumda sözü geçen paylaşımlar yasak olmadığı için (bence yasaklanması gerekmiyor) uygundur. Ancak "Gündem" başlığı altında toplanmaları ve bu başlığında büyük çoğunlukla o haberlerden oluşması durumu sebebiyle "Gündem" başlığı değiştirilmesi gerekir.

Yasaklardan bahsetmiyorum... :)
Ben bir bilinç seviyesinden bahsediyorum...
İnsanlar yasaklar olmadan kendi kendilerine düşünebilmeli "BEN BU KONUYU FORUMA NİYE AÇIYORUM"

Forum Teknoloji Ağırlıklı bir forum... Bir Teknoloji Haberi Görürsün Foruma Taşırsın.
Ciddi bir gündemde ağırlığı olan bir konu için üyeler ne düşünüyor diyerek Konu açarsın...
Güzel, ilginç, eğlenceli, düşündürücü, bilgi veren bir konu görürsün paylaşmak istersin...

Bunların hepsi geçerli sebepler...

Ama bazı konular varki sadece Konu açma ve mesaj sayısını arttırmak dışında hiç bir işe yaramıyor...

belki de arkadaşların amacı odur!

ne kadar aktif olduklarını öyle gösteriyorlardır!

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Yasaklardan bahsetmiyorum... :)
Ben bir bilinç seviyesinden bahsediyorum...
İnsanlar yasaklar olmadan kendi kendilerine düşünebilmeli "BEN BU KONUYU FORUMA NİYE AÇIYORUM"

Forum Teknoloji Ağırlıklı bir forum... Bir Teknoloji Haberi Görürsün Foruma Taşırsın.
Ciddi bir gündemde ağırlığı olan bir konu için üyeler ne düşünüyor diyerek Konu açarsın...
Güzel, ilginç, eğlenceli, düşündürücü, bilgi veren bir konu görürsün paylaşmak istersin...

Bunların hepsi geçerli sebepler...

Ama bazı konular varki sadece Konu açma ve mesaj sayısını arttırmak dışında hiç bir işe yaramıyor...

belki de arkadaşların amacı odur!

ne kadar aktif olduklarını öyle gösteriyorlardır!

Sonuçta var bi sebepleri. :) Sadece "konu kasmaya" çalışıyor olabilirler. Buna onlar karar verir. Ancak benim isteğim bu paylaşımların doğru kategorize edilmesidir. Yoksa açabilirler, okumayabilirim.

Nuri.alco.

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Neden hiç bu taleplere çıkıp bir yetkili cevap vermiyor?Veriyorda ben mi kaçırıyorum?

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Başlığı okuyunca "haklı" bir tepki diye sevindim. Ama başlığı açan kişin asıl niyetini sonraki mesajların okuyunca doğrusu hayal kırıklığı yaşadım.

SDN Forum’un gündem bölümünü 3. sayfa haberlerine çevrilmesi "siyaset"in forumda tartışılmasının yasaklanmasıyla başladı. Teknoloji sitesinde magazin olur,3. sayfa haberleri olur, spor vb. onlarca kategori olur. Ama siyaset olmazdı.

Peki, gündem bölümü boş mu kalacaktı; doğal olarak 3. sayfa haberi sevenler tarafından doldurulacaktı. Neticede Forumun tartışma yeri olduğunu bilmeyen üyeler yavaş yavaş moderatör koltuğuna oturdu. Bizim tartışmak için aştığımız başlıkları garip bir şekilde “tartışma çıkıyor” diye kilitlediler. Hemde bu aralar “internete özgürlük” diye bağrını yırtanlar tarafından. Koca devlet baba internete "kural" koyunca özgülük elden gider. Bunlar "kural" koyunca adı "gerekli” olur.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Başlığı okuyunca "haklı" bir tepki diye sevindim. Ama başlığı açan kişin asıl niyetini sonraki mesajların okuyunca doğrusu hayal kırıklığı yaşadım.

SDN Forum’un gündem bölümünü 3. sayfa haberlerine çevrilmesi "siyaset"in forumda tartışılmasının yasaklanmasıyla başladı. Teknoloji sitesinde magazin olur,3. sayfa haberleri olur, spor vb. onlarca kategori olur. Ama siyaset olmazdı.

Peki, gündem bölümü boş mu kalacaktı; doğal olarak 3. sayfa haberi sevenler tarafından doldurulacaktı. Neticede Forumun tartışma yeri olduğunu bilmeyen üyeler yavaş yavaş moderatör koltuğuna oturdu. Bizim tartışmak için aştığımız başlıkları garip bir şekilde “tartışma çıkıyor” diye kilitlediler. Hemde bu aralar “internete özgürlük” diye bağrını yırtanlar tarafından. Koca devlet baba internete "kural" koyunca özgülük elden gider. Bunlar "kural" koyunca adı "gerekli” olur.

Bu mesajla siz de "Gündem"in sadece siyasetten oluştuğunu iddia ediyorsunuz, yanlış! Açıkçası ben siyaseti pek sevmem ama yasak olması oldukça saçma. Eğer böyle genel bi istek varsa ben desteklemeye hazırım. Dediğiniz gibi forum tartışma yeridir. Tartışılabilecek her şey olabilir (doğrular dahilinde).

Diğer söylediklerinize katılmıyorum. Burası kendi içinde yönetilen bi forum, kendi kuralları olabilir. Bu kurallara karşı çıkmak da sizin elinizde. Argümanlarınızı sağlayarak doğruya ulaşabilirsiniz. Nitekim ülkede geneli olan bi yasaklama da tepkisini görüyor. O da gerekli değildir, yapılmamalıdır.

emekli56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence de 3. sayfa olsun.İsteyen açar okur.Ama ben gazetenin direkt 1. sayfasından 4. sayfasına geçenlerdenim mesela.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Konuyla ilgili söylenmesi gerekenleri söylüyorsunuz zaten. Ben de arkadaşlarla aynı görüşte olduğumu belirtmek için yazıyorum sadece. Özetle ülkemizin gündemi milletin birbirine tecavüz etmesi değil. Ya bu içerikler isteyenlerin girip okuyabileceği bir bölüme taşınsın veya bölümün ismi değiştirilsin. "Gündem" o bölümü çok aşan bir isim.

KVR1333D3N9

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Komple Yasaklama olayı gelmeyeceğine göre Çözüm yolu ŞU ....
________

1- (Yöneticiler, Modlar için) 3. Sayfa "Gündem Konuları" açmak Yasaklansın
2- Kullanıcıların açtığı "3. Sayfa Gündem Konuları" Ana Sayfada Gözükmesin tıpkı magazin konularının gözükmediği gibi

________