Güncellemeler

Bu konuyu okuyanlar

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
iPhone güncellemelerini bulunduğumuz yılın ağustostan ayından 1 sene sonraki ağustos ayında yapın diyolar nedir bunun olayı bilen varmı?

Son düzenleyen moderatör:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
iphone güncellemelerini bulunduğumuz yılın ağustostan ayından 1 sene sonraki ağustos ayında yapın diyolar nedir bunun olayı bilen varmı?
Bunu yazan benim.Bunun olayı şu:Her yıl Apple Eylül ayında yeni ios sürümünü kullanıcılara sunar.Bu sürüm güncel İphonelar dışındaki İphonelara bir takım hatalarla gelir.Apple hem bu hataları düzeltmek,hemde sistemi oturtmak için güncellemeler gönderir.Eylüldeki iosun tamamen(yüzde yüz) oturması Ağustos ayındaki son ios sürümü ile olur.Apple Ağustos ayının sonlarında ios 14 ün son sürümünü yayınlayıp İos 14 e noktayı koyacak.Bu hep böyledir.İphone un varsa ve sürümün ios 13.7 (ios 13 ün son sürümü) 14 ün son sürümünü beklemek sorunsuz ios deneyimi için en mantıklı yol.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yeni çıkan bir sürümü neredeyse 1 yıl beklemek saçma. İlk sürümü değil de 2 veyahut 3. sürümde güncelleme yapılabilir. iOS 14 Beta bile oldukça kararlıydı. Son güncellemesini alan SE'de bile hiç de bir sorun oluşmadı.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
se 2020 kullanıyorum 13.6.1 sürümündeyim napıyım ozaman? sürümdende memnunum şuan açıkcası pil performansı falan olarak

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
se 2020 kullanıyorum 13.6.1 sürümündeyim napıyım ozaman? sürümdende memnunum şuan açıkcası pil performansı falan olarak
İos 14 ün son sürümünü beklemeni tavsiye ederim.Şu anda yapacağın bir güncelleme belki cihazın gündelik performansını etkilemez ama batarya performansını olumsuz etkileyebilir.

Reaksiyon puanı
7,997
SE zaten Apple’ın son çıkarttığı cihazlardan biri. Yazılım son cihazlarda gayet optimizeli çalışıyor. Ben 14.3 çıkınca güncellemenizi öneririm.

Başbakan Pirlo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni çıkan bir sürümü neredeyse 1 yıl beklemek saçma. İlk sürümü değil de 2 veyahut 3. sürümde güncelleme yapılabilir. iOS 14 Beta bile oldukça kararlıydı. Son güncellemesini alan SE'de bile hiç de bir sorun oluşmadı.
İyi günler bende de birinci nesil i phone se var yeni sürümü yükleyip yüklememek te kararsızım kasar diye veya pil için

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
İyi günler bende de birinci nesil i phone se var yeni sürümü yükleyip yüklememek te kararsızım kasar diye veya pil için
Temiz kurulum yapman senin için daha sağlıklı olacaktır. iOS 14.2 IPSW 'den indirebilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben iPhone Xs te iOS 13.5 kullanıyorum. Mükemmel bir sürüm. Çünkü jailbreak desteği var. ?
JailBreak in hangi ayrıcalıklarını veya artılarını kullanıyorsun?

Son düzenleme:

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Temiz kurulum yapman senin için daha sağlıklı olacaktır. iOS 14.2 IPSW 'den indirebilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

JailBreak in hangi ayrıcalıklarını veya artılarını kullanıyorsun?
İpa yükleme - appstore dan indirilen uygulamaları vip yada premium yapma - appstore dan indirilen uygulamaların sürümünü düşürme (yeni sürümü beğenmezsek) - sistem dosyalarına erişme -özel simgeler - özel yazı tipi - özel denetim merkezi - özel kilit açma kapama sesi - görüşme kaydı - uygulamaları küçük pencerede açma - telefondan çıkan tüm seslere etki eden 20 band güçlü ekolayzır - uygulama işaretlerini ilgili bildirime bakmadan 3d touch menüsünden tek tıkla temizleme - alttaki home çizgisini komple gizleme - alarm erteleme süresini istediğim gibi ayarlama vs vs gibi bir çok şey.