Güncelleme sonrası google play sorunu

Bu konuyu okuyanlar

malibaba46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba öncelikle ;

eğer konu yanlış açılmışsa silinebilir.

z3 kullancısıyım. dün aksam telefonuma güncelleme geldi ve ben de yaptım. ancak yaptıktan sonra google play'i tanımadı telefonum.. g.play'dan indirdiğim uygulamaları kullanıyorum ama malesef google play'i açamıyorum,yani girmiyor. girer gibi oluyor girmiyor.

uygulamaları açtıgımda ''google play hizmetlerini edinin'' cıkıyor ekranda ama programı kullanmama engel olmuyor bu.

google play hizmetlerini yükle diyorum ama olmuyor,ne yapmalıyım ? ne yapacağız ? aynı sorunla karsılasanlar var mıdır ?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
eğer android marsmellow yani 6 sürümüyse format atmanızda fayda var.. arasürüm ise format atmaya gerek yok.. kısaca örnek vereyim..
4.4.2 sürümünden 4.4.4 sürümüne geçerseniz formata gerek yok (ara sürüm oluyor bu)
4.4.2 sürümünden 5.0.2 sürümüne geçerseniz format atmanızı kesinlikle öneririm..

google play sorununa gelince, (telefonum lg g2) tüm uygulamaların yüklü olduğu bir alan olacaktır.. bizde ayarlar/uygulamalar olarak geçiyor, sizin telde nasıldır bilmiyorum.. ama onu bulup google play hizmetlerine tıklayıp önbelleği sil, verileri temizle ve en son durmaya zorla deyin, google marketi de aynı şekilde yapın, telefonu kapatıp açın, wifiye bağlı olsun telefon.. gerekli dosyaları indirir telefonunuz..

bende böyle olmuştu, sonra bunu yapınca indirmişti gerekli şeyleri..

malibaba46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer android marsmellow yani 6 sürümüyse format atmanızda fayda var.. arasürüm ise format atmaya gerek yok.. kısaca örnek vereyim..
4.4.2 sürümünden 4.4.4 sürümüne geçerseniz formata gerek yok (ara sürüm oluyor bu)
4.4.2 sürümünden 5.0.2 sürümüne geçerseniz format atmanızı kesinlikle öneririm..

google play sorununa gelince, (telefonum lg g2) tüm uygulamaların yüklü olduğu bir alan olacaktır.. bizde ayarlar/uygulamalar olarak geçiyor, sizin telde nasıldır bilmiyorum.. ama onu bulup google play hizmetlerine tıklayıp önbelleği sil, verileri temizle ve en son durmaya zorla deyin, google marketi de aynı şekilde yapın, telefonu kapatıp açın, wifiye bağlı olsun telefon.. gerekli dosyaları indirir telefonunuz..

bende böyle olmuştu, sonra bunu yapınca indirmişti gerekli şeyleri..

cevap için teşekkür ederim. evet, 6.0.1 oldu androidim. uygulamalardan o işlemleri yaptım ama gene de fayda görmedim. durdurdum,verileri falan sildim ama bana mısın demedi. format konusunu bilmiyorum. tam olarak nasıl olur. fabrika ayarlarına geri dön diyende var,acaba öyle yapsam düzelir mi ?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
"sony xperia z3 hard reset nasıl atılır" yazarak gerekli videolara ulaşabilirsiniz.. yalnız dikkat etmeniz gereken çok önemli birşey var..

herşeyiniz silinecek.. hemde A dan Z ye.. telefon ilk aldığınız günkü gibi olucak, android 6 yüklü olarak açılacak. bunun için telefonunuzda önemli neyiniz var neyiniz yok bilgisayara yedekleme yapmalısınız. rehberi gmaile yedeklemeli, önemli verilerinizin yedeğini alıp format atmalısınız, büyük ihtimalle sorununuz da çözülecektir sıfır sistem olunca..

edit: yazı buldum z3 format ile ilgili:
Xperia Z3 İçin Yöntem 2:
  1. Güç düğmesine basın ve telefonunuzu kapat seçeneği ile kapatın.
  2. Ardından, Android cihazınızda kurtarma moduna girmek için Ses Tuşlarından üst tuşa basılı tutarak, ardından güç tuşuna basıyoruz.
  3. Telefonumuz kurtarma modunda başladıktan sonra yukarı-aşağı hareket etmek için ses tuşlarını kullanarak “wipe data factory reset” seçeneğe geliyoruz ve güç tuşuna basarak seçeneği seçiyoruz. Yes şeklinde karşımıza gelecek seçenek menüsünden evet diyerek onayımızı verip işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.
  4. İşleminizi tamamladıktan sonra “reboot system now” yazan seçeneğe gelerek telefonu yeniden başlatıyoruz ve telefonumuz formatlanmış bir şekilde bizi karşılıyor.

Ek olarak telefondaki önbelleğide silmek istiyorsanız “wipe cache partition” ve “wipe dalvick cache” seçenekleri içinde aynı şekilde temizlik yaparak telefon önbelleğini temizleyebilirsiniz.

DİKKAT: Telefonda formatlama işlemi yapmadan önce önemli tüm bilgilerinizi ve telefon defterinizi yedeklemeyi unutmayınız. Aksi taktirde oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumlu tutulamayacağımız gibi önemli verilerinizi kaybetmeniz söz konusu olacaktır.