GÜNCELLEME KONUSUNDA EN CÖMERT MARKA

Bu konuyu okuyanlar

kuşkucu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Google anlaşmalı telefonlar dışında güncelleme konusunda en uzun ömürlü mutlu eden marka hangisidir acep sevgili deneyimli sdn forum üyeleri :))

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Android telefondan bahsetmiyorsan tek Applenin üzerine Yok Google anlaşmalı da olsa yine apple

kuşkucu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Android telefondan bahsetmiyorsan tek Applenin üzerine Yok Google anlaşmalı da olsa yine apple

kullanmadım fakat apple ın güncellemeleri bir süre sonra yeni apple modellerini almaktan başka yola sokmuyo sanki yani her güncellemede telefonun durumunu geriletmiyor mu ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
gm5p ve android one diye geçenler nexus serisi...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sony Android de iyi gibi
Apple zaten belli (verildiği güncellemelerin işe yaraması tartışılır )

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
kullanmadım fakat apple ın güncellemeleri bir süre sonra yeni apple modellerini almaktan başka yola sokmuyo sanki yani her güncellemede telefonun durumunu geriletmiyor mu ?
Bu zaten bütün elektironik ürünler için geçerli pc de yine aynı güncelleme alsın Yen'i güncelleme geldik sıra performansı düşüyor android telefon için de aynısı var. İlk çıktığı programla kalsa bu sefer herkes ayağa kalkar neden güncelleme almıyor diye kasti birşey Yok yani
Sony Android de iyi gibi
Apple zaten belli (verildiği güncellemelerin işe yaraması tartışılır )
sırf apple karalamak içim ıphone şöyle böyle demeye gerek Yok insan ister bütün güncellemeleri yağ gibi çalıştırsın

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu zaten bütün elektironik ürünler için geçerli pc de yine aynı güncelleme alsın Yen'i güncelleme geldik sıra performansı düşüyor android telefon için de aynısı var. İlk çıktığı programla kalsa bu sefer herkes ayağa kalkar neden güncelleme almıyor diye kasti birşey Yok yani

sırf apple karalamak içim ıphone şöyle böyle demeye gerek Yok insan ister bütün güncellemeleri yağ gibi çalıştırsın
Bak hocam yalan söyleyeceğim yok
Daha bugüne kadar (yarın biri yapar hiç bir şey diyemem ) daha bugüne kadar bir Android üreticisinin büyük bir güncelleme ile telefonu yavaşlattığına şahit olmadım .
İstersen bak buyur izle sonra gel yorum yapmadan geçme
Düz S7 olan 7.0. S7 Edge 6.0.1

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Bak hocam yalan söyleyeceğim yok
Daha bugüne kadar (yarın biri yapar hiç bir şey diyemem ) daha bugüne kadar bir Android üreticisinin büyük bir güncelleme ile telefonu yavaşlattığına şahit olmadım .
İstersen bak buyur izle sonra gel yorum yapmadan geçme
Düz S7 olan 7.0. S7 Edge 6.0.1
Yanlış görmediysem android 6 ile 7 karşılaştırması güzel kardeşim zaten sen apple de bak bir sonra ki güncelleme de onda da aynısı hatta ben şuan iPhone 6s kullanıyorum ilk aldığım sürüm den şuan da 10.3.2 daha çok satabil çok daha hızlı karşılaştıracak olsam yani ama ıos 11 de aynısı olacağına garantim Yok o cihazda da android 8 de aynı kalacağının bir garantisi Yok. Bu pc de yine aynı w7 aldığın bir pc 8 yüklüyorsun süper diyorsun 8.1 yüklüyorsun daha da güzel olmuş diyorsun ama w10 yüklüyorsun pc kafayı yemeye başlıyor. :) Hayırlı forumlar sana Murat kardeş

kuşkucu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
dediklerinizden vardığım sonuç şu ; evet android güncellemesi daha iyileştirici oluyo ama bir iki kere geliyo sonra Allah a emanet :) fakat apple da periyodik bir güncelleme hizmeti var evet bir süre sonra şişiyo ama android gibi Allah a emanet bir şişme olmuyo en azından
--- Gönderi Güncellendi ---

siz her iki sistemide kullandınız mı ? apple hakkında kısıtlayıcı vs. düşüncelerine ne diyosunuz ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yanlış görmediysem android 6 ile 7 karşılaştırması güzel kardeşim zaten sen apple de bak bir sonra ki güncelleme de onda da aynısı hatta ben şuan iPhone 6s kullanıyorum ilk aldığım sürüm den şuan da 10.3.2 daha çok satabil çok daha hızlı karşılaştıracak olsam yani ama ıos 11 de aynısı olacağına garantim Yok o cihazda da android 8 de aynı kalacağının bir garantisi Yok. Bu pc de yine aynı w7 aldığın bir pc 8 yüklüyorsun süper diyorsun 8.1 yüklüyorsun daha da güzel olmuş diyorsun ama w10 yüklüyorsun pc kafayı yemeye başlıyor. :) Hayırlı forumlar sana Murat kardeş
Buyur izle o zaman
S6 edge 5.0 ile çıktı
6.0.1 ile 7.0 arasında sadece 5 saniye fark var siz 5 saniye fark kabul eder misiniz ?
Kaldı ki ram yönetiminde nougat tokatlayacak
--- Gönderi Güncellendi ---
dediklerinizden vardığım sonuç şu ; evet android güncellemesi daha iyileştirici oluyo ama bir iki kere geliyo sonra Allah a emanet :) fakat apple da periyodik bir güncelleme hizmeti var evet bir süre sonra şişiyo ama android gibi Allah a emanet bir şişme olmuyo en azından
7 plus 256dan s8 plusa geçen bir arkadaşın söylediği sözü aktarıyorum
''Ios kullanmaya arkadslar sanmasın güncelleme gelince büyük değişiklikler oluyor iki üç şey düzeltiliyor o kadar.
Sürekli güncelleme almaktansa stabil bir sürümde kalmayı tercih ederim "'

Son düzenleyen moderatör:

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Bildiğim bi Xiaomi uzun süreli güncelleme veriyor bi de Cm /Lineage.