Güncel fatura detayın 163.5 lira yazıyor! Vodafone ne yapmaya çalışıyorsun?

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar kuzenim 9 ağustos itibariyle vodafonedan yeni faturalı hat aldı ve aynı zamanda wildifire s kampanyasından yararlandı paket+telefon 55 liraydı fakat şu anda online self servisten güncel fatura 163,5 lira görünüyor, acaba bu sayı ilerleyen zamanlar da değişir mi yok gereçekten böyle mi gelir? Müşteri hizmetleri fatura kesilmeden önce yardımcı olamayacaklarını söyledi.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Büyük ihtimalle böyle gelir,güncel bildiğim kadarıyla şu an itibarıyla biriken borçtur.
Ama ortada baya bir fark var,faturanın gelmesiyle herşey daha da netleşir.

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Ayyy sen onu birde bana sor varya isyan ettim hiç yardımcı olmuyorlar birde soruyorlar ya başka yardımcı olmamızı istediğiniz bi konu varmı ? Katledesim geliyo o zaman !

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birikecek bir şey yapılmadı ki, 250 mb interent hediye ettiler ondan kullandı biraz, paketinde zaten 1000 dk var 2 günde en fazla 30 dk konuşmuştur.

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
internet 250mb actıgında devam edıyor mu kullanılmaya ınternetın kotasını sorgulasın

Ozan Akcora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vodafone'da kampanyaya ay ortasında dahil olursanız, kampanyalı tarifeye fatura kesim tarihinden sonra geçiriyorlar. Benzer bir şekilde 293 TL fatura ödedim. Fatura kesim tarihine kadar normal konuşup ilk faturadan sonra 1000 dakikayı kullanmaya başlayabilecektir. Geçmiş olsun

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
ve bana kesilen fatura o gün söyledikleri ile aynı oldu faturada hiç indirim söz konusu değil bencede geçmiş olsun

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnternet kotası geçilmedi daha 10 mb kullanılmış zaten 2 günde girilen internet faturaya en fazla 10 tl olarak yansıyabilir.

---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:31 ----------

Tamam hadi öyle oldu diyelim de 163.5 liralık ne yapıldı şimdiye kadar? Acaba kredi kartından dolayı öyle gösteriyorr olabilir mi, çünkü cihaz parsı kredi kartından çekilip taksitelndirildi.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yuh böyle bir fatura gelirse vodafonu iptal ederim..

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
öncelikle 700 liralik bir telefonu türkiye de hiçbir cep telefonu operatörü 650 tl ye dahi size vermez! soygun yapmaya alişkin olduklari için sizden o telefonun parasini çatir çatir aliyorlar ki işte 55 liraya 163 tl fatura göndererek zaten 3 aylik faturayi almişlar sizden daha çok para ödersiniz üzgünüm şimdi iptal etmek isterseniz cihazin bedelini de ödemek zorunda kalacaksiniz ilk etapta çok cazip görülen bu kampanyalarin tuzak oldugunu düşünüyorum kimseye de tavsiye etmiyorum!

de-

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu vodafone sanki eminönü köprü altı telefoncusu da böyle soygun yapacak vurkaç yapacak bilirbilmez yorum yapılıyor.
Arkadaşım öncelikle aynı telefondan kredi kartı 12 taksitle bende aldım, aylık 40tl tarife+10 tl cihaz parası
Şuanda ilk faturamda geldi 50lira olan toplam ödemem -30 düşerek 20 lira olmuş(müşteri hiz.aradığımda vodafone bankaya olan aylık 30tl taksiti ilk yıl için faturadan düşüyormuş Yani ben ilk yıl 20 tl ikinci yıl 50 tl fatura ödeyecekmişim.Senin faturanda yanlışlık olduğunu düşünüyorum birde online fatura görüntelemede orada sonradan yapılacak indirimler(bindirimler değil) vs. görünmemektedir yazmakta bunada dikkat et.

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu vodafone sanki eminönü köprü altı telefoncusu da böyle soygun yapacak vurkaç yapacak bilirbilmez yorum yapılıyor.
Arkadaşım öncelikle aynı telefondan kredi kartı 12 taksitle bende aldım, aylık 40tl tarife+10 tl cihaz parası
Şuanda ilk faturamda geldi 50lira olan toplam ödemem -30 düşerek 20 lira olmuş(müşteri hiz.aradığımda vodafone bankaya olan aylık 30tl taksiti ilk yıl için faturadan düşüyormuş Yani ben ilk yıl 20 tl ikinci yıl 50 tl fatura ödeyecekmişim.Senin faturanda yanlışlık olduğunu düşünüyorum birde online fatura görüntelemede orada sonradan yapılacak indirimler(bindirimler değil) vs. görünmemektedir yazmakta bunada dikkat et.
En iç rahatlatıcı cevap bu oldu. Tüm cevap veren arkadaşlara teşekkürler, fatura kesildiğinde öğrenicez ne kadar olduğunu :D
Umarım ki bir sıkıntı yaşamayız.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4

bilir bilmez yorum yapılıyor demek seni de bağlar unutma senin de bilmeden yorum yaptığını düşünmemi sağlayabilir vodafone bayiliği yapan birine bilir bilmez yorumlar yapılıyor diye sallamak hoş bir davranış değil herkesin bilgisi kendine

de-

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Vodafone bayiliği yapıyorum demişsin sonrada bu yazıyı yazmışsın ''öncelikle 700 liralik bir telefonu türkiye de hiçbir cep telefonu operatörü 650 tl ye dahi size vermez! soygun yapmaya alişkin olduklari için sizden o telefonun parasini çatir çatir aliyorlar ki işte 55 liraya 163 tl fatura göndererek zaten 3 aylik faturayi almişlar sizden daha çok para ödersiniz üzgünüm şimdi iptal etmek isterseniz cihazin bedelini de ödemek zorunda kalacaksiniz ilk etapta çok cazip görülen bu kampanyalarin tuzak oldugunu düşünüyorum kimseye de tavsiye etmiyorum!''
Şimdi soruyorum yukarıdada beliirttiğim şartlarda bu telefonu bende aldım faturamda geldi diye (istiyorsanda faturamıda sözleşmeyide scan edip burayada koyabilirim )nasıl bir bayisinizki bu konuda kasıtlı olarak yanlış bilgi veriyorsunuz.Kasıtlı diyorum çünkü mademki bayisiniz bu kampanya koşullarını bizlerden daha iyi biliyor olmanız gerekir ancak verdiğiniz bilgiler tamamen yanlış oyüzdende kasıtlı olduğunuzu düşünüyorum.
''senin de bilmeden yorum yaptığını düşünmemi sağlayabilir'' demişsin bilmediğim noktayıda açıklarsan memnun olurum.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Şimdi soruyorum yukarıdada beliirttiğim şartlarda bu telefonu bende aldım faturamda geldi diye (istiyorsanda faturamıda sözleşmeyide scan edip burayada koyabilirim )nasıl bir bayisinizki bu konuda kasıtlı olarak yanlış bilgi veriyorsunuz.Kasıtlı diyorum çünkü mademki bayisiniz bu kampanya koşullarını bizlerden daha iyi biliyor olmanız gerekir ancak verdiğiniz bilgiler tamamen yanlış oyüzdende kasıtlı olduğunuzu düşünüyorum.

kasıtlı filan değilim insanların kandırılmasına karşıyım siz sadece 1 aylık faturanızla konuşuyorsunuz ben 5 yıllık tecrübemle konuşuyorum herhangi bir yanlış bilgi verdiğimi düşünmüyorum 2 sene içerisinde sizden alacakları miktar almış olduğunuz telefonun şu an ki miktarını geçekecektir bunu garanti ediyorum. siz tek başınıza oturup hesap kitap yaparken onlar yüzlerce hesap uzmanını oturtup sizin paranızı almak için çalışıyorlar siz ben onların hepsinden daha iyi hesap yaptım bana da bu telefonu böyle verdiler nasıl kandırdım onları diye düşünüyorsanız size kalmış ben bildiklerimi söyledim madem yanlış olduğunu düşünüyorsunuz ilgilenmezsiniz kimsenin fikrine laf söyleme hakkınız yok...

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kasıtlı filan değilim insanların kandırılmasına karşıyım siz sadece 1 aylık faturanızla konuşuyorsunuz ben 5 yıllık tecrübemle konuşuyorum herhangi bir yanlış bilgi verdiğimi düşünmüyorum 2 sene içerisinde sizden alacakları miktar almış olduğunuz telefonun şu an ki miktarını geçekecektir bunu garanti ediyorum. siz tek başınıza oturup hesap kitap yaparken onlar yüzlerce hesap uzmanını oturtup sizin paranızı almak için çalışıyorlar siz ben onların hepsinden daha iyi hesap yaptım bana da bu telefonu böyle verdiler nasıl kandırdım onları diye düşünüyorsanız size kalmış ben bildiklerimi söyledim madem yanlış olduğunu düşünüyorsunuz ilgilenmezsiniz kimsenin fikrine laf söyleme hakkınız yok...
Zaten telefondan daha fazla para vereceğimizi biliyoruz bunu dert etmeyin, 24*55=1320 eder, telefon ise 760 lira, yani her türlü ödüyoruz. Bu arada 163.5 liralık fatura göndermediler daha sadece 2. gün self servisden güncel fatura detayına bakıldığında 163.5 görünüyor dedim. Sonucu bekleyip göreceğiz :)

de-

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hesap ortada;benim almış olduğum paket aylık 40 liradan her yöne 1000 dk.24 aylık sözleşme 24x40=960TL tarife ücreti 10x24=240 Telefon ücreti, 960+240=1200 TL toplamda 24 ay için ödeyeceğim toplam para.
Şimdi bana herhangi bir operator desinki sana 1199 liraya, iki yıl için toplam 24000 dk + bu telefonu veriyoruz ozaman vodafone beni kandırmış derim..Varsa böyle bildiğiniz bir firma bilgilendirin bizleride.Öğrenci yada gençlik tarifesi söylemeyin lakin ikiside çoktan gitti bizden.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hesap ortada;benim almış olduğum paket aylık 40 liradan her yöne 1000 dk.24 aylık sözleşme 24x40=960TL tarife ücreti 10x24=240 Telefon ücreti, 960+240=1200 TL toplamda 24 ay için ödeyeceğim toplam para.
Şimdi bana herhangi bir operator desinki sana 1199 liraya, iki yıl için toplam 24000 dk + bu telefonu veriyoruz ozaman vodafone beni kandırmış derim..Varsa böyle bildiğiniz bir firma bilgilendirin bizleride.Öğrenci yada gençlik tarifesi söylemeyin lakin ikiside çoktan gitti bizden.

avea da 25 lik tarife de her yöne 800 dakika 25 tl 1200 dakika 35 tl siz 1000 dk konuşmaya 40 tl veriyorsunuz daha fazla bişey söylemeye gerek yok sanırım...

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
avea 8.de kesilen faturamın 13.de 400 dakikasının dolduğunu iddia edip, normalde 29 tl gelen ücretimin bu ay 116 tl geldiğini bildirdi. bir insan 5 günde 400 dakikayı ve 1000 mesajı nasıl aşabilir? kesinlikle ödemeyi reddececeğim soyguncu bunların hepsi

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
avea 8.de kesilen faturamın 13.de 400 dakikasının dolduğunu iddia edip, normalde 29 tl gelen ücretimin bu ay 116 tl geldiğini bildirdi. bir insan 5 günde 400 dakikayı ve 1000 mesajı nasıl aşabilir? kesinlikle ödemeyi reddececeğim soyguncu bunların hepsi

ben katılıyorum size hepsinin bayisi olarak milleti sömürdüklerini düşünüyorum daha fazla konuşmayayım bayilik de gidecek:)bu konuda artık düzenlemelerin derhal getirilmesi lazım çok mağdur olan insan var. size tavsiyem müşteri hizmetlerini arayıp hakkınızı isteyin avea da fatura düşürme olayları çok sık yaşanıyor bu aralar yani düşürebilirler geçiştirmeyin uğraşın bence

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Eğer hattınızı cihazı alırken taşıdıysanız ya da yeni aldıysanız faturanız bu şekilde gelecektir. Sebebi de Vodafone'un ilk fatura kesimine kadar fix bir tarifeye kilitlemesi hattı. İlk kesimden sona istediğiniz tarifeyi başlatıyorlar.

de-

Asistan
Reaksiyon puanı
2
srdrvrl arkadaş fatura sonucu ne oldu ? buraya konu açtın tartıştık vs. şimdi sonucu yazssanda çok konuşanları görsek

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fatura daha hazırlanmamış sanırım self serviste yok, belli an buraya yazacağım :)

TaGaLoG

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güncel faturaya bakmayın siz bende zamanında VINN almıstım bi baktım fatura 150 diyor dedim noliyy aradım musterı hızmetlerını hemen :) sikinti yapmayın beyefendi o güncel tutar fatura kesiminde düzelir dedi ehh düzeldi Ama vodafonede bu şekilde mi calısıyor onu bilemem.

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hala yok fatura :D Bu arada değişti sayı 98.3 oldu :D

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geldi fatura; 22,83 TL yani telaşa mahal yokmuş :D

Hasan Akyürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar canınızı sıkmayın :) şimdi hesaplaması şu şekilde çalışıyor. tarife ücretlendirmesinde örneğin 1 dakika 30 kuruş siz 100 dakika konuştuğunuzda orada 30TL+sabitgider+vergi+vs yazıcak 1000 dakika konuştuğunuzda 300TL+sabitgider+vergi+vs daha sonra fatura hesaplanma sürecinde tarifedeki hediyeler burada düşülecek örneğin bu şekilde 1000 dakika hediye var ise oradan kaynaklı tutar düşülüp onun üstüne sabit gider vergi vs eklenicek. dolayısıyla benim hattı aldığımın ikinci günü 75tl fatura görünüyordu :) sonuç gele gele 5tl geldi ;)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ben ayda 30 tl yüklüyorum 100 dakika heryöne 100 mb internet beleş geliyor.:D