Gümrük Vergisi

Bu konuyu okuyanlar

sozcan39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sayın Forumdaşlar,
Foruma yeni üye oldum. Aradım ama bulamadım.
AliExpres'ten 45 Dolar a satılan tv box almak istiyorum. Gümrük vergisi ile birlikte bana maliyeti ne olabilir?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hoşgeldin aramıza. AliExpres halen çalışıyor mu, gayri faal diye duymuştum.

sozcan39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sayın Yönetici BJKolik Bey,
Hoş bulduk. İyi geceler dilerim.
AliExpres sipariş kabul ediyor. Fakat siparişler gümrükte bekliyor mu bilmiyorum.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
AliExpres sipariş kabul ediyor. Fakat siparişler gümrükte bekliyor mu bilmiyorum.
İyi geceler olsun. Bir arkadaşım vardır sipariş vermek istedi. Kapatıldı bu site virüsten dolayı diye cevap vermişti bana o bakımdan sorayım dedim. Siparişlerin gelmesi ve gümrükten geçmesi ve ulaşması virüs konusundan dolayı zaman alabilir diyorum. İyi forumlar olsun.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Hocam ben 8 mart da aldım. Nisanın sonuna doğru geldi. Corona Türkiye ye geldiği zamanlardaydı yani. Gümrük vergisi için şu siteye bakabilirsiniz. Fakat vergi her zaman standart gelmiyor. Olması gerekende az da geldiği oluyor.

Reaksiyon puanı
10,324

Şu an THY tamamen dinlenmede. İçeri ve dışarı hiçbir yere uçuşu olmadığına göre kargonuzun öyle kolay elinize geçeceğini pek zannetmiyorum yeğenim. Üç aşağı beş yukarı içeriden bir yerden almanız daha makul olmaz mı?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Kargo uçakları şuan çalışıyor. Hatta yolcu uçakları da kargo uçağı olarak kullanılıyor bazıları.

Gümrük hesaplama sitesinden hesaplayabilirsiniz. ÖTV seçeneğini işaretleyemi unutmayınız. ÖTV alınıyor bu üründen.

148 TL gibi bir vergi çıkar muhtemelen.

sozcan39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mesajıma cevap veren Sayın BJKolik Bey, Sayın Mr_Ahmet_2 Bey, Sayın Seyyah Bey, Sayın mila12 Bey,
Çok teşekkür ederim. Sağ olunuz.
Hepinize saygılar ve sevgiler.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Gelir, ama virüs sebebiyle bu süre uzayabilir.

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
Sayın Forumdaşlar,
Foruma yeni üye oldum. Aradım ama bulamadım.
AliExpres'ten 45 Dolar a satılan tv box almak istiyorum. Gümrük vergisi ile birlikte bana maliyeti ne olabilir?
Bazı satıcılar tam fiyatı yazmıyorlar kargonun üzerine. Gümrüğe takılmayacak şekilde düşük bir fiyat yazıyorlar. Hiç takılmama ihtimali de var yani. Ama siz yine de en kötüsüne göre önlem alın.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Bazı satıcılar tam fiyatı yazmıyorlar kargonun üzerine. Gümrüğe takılmayacak şekilde düşük bir fiyat yazıyorlar. Hiç takılmama ihtimali de var yani. Ama siz yine de en kötüsüne göre önlem alın.
Ona uyandılar artık hediye vs yazılan yazılmayan ne varsa açılıp kontrol ediliyor.

Reaksiyon puanı
3,027
Selamlar, son baktığımda vergi şu şekildeydi:
1. Ürünün fiyatı ne olursa olsun gümrükte bir kontrol ücreti alınıyor 5-8TL arası
2. Ürün ne olursa olsun %18 KDV ödüyorsunuz
3. Ürün ÖTV kapsamına giriyorsa üstüne %20 de ÖTV ödüyorsunuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ona gümrük memuru inanmazsa UKİM'e gönderiliyor, ürünün faturasını falan istiyorlar bir de kart ekstresini. Onları gönderdikten sonra vergisini ödeyip alabiliyorsunuz ama süreci 15-20 gün uzatıyor.

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Konuyla alakası yok ama bende bir bilgi vereyim, birden fazla ürün alacaksanız aynı satıcıdan alın. Tek pakette geldiği için birkez vergilendirilmiş oluyor
Yani 2 farklı yerden ürün alırsanız iki kere gümrük vergisi yer(kontrol parası,damgalama parası vs)
Aynı satıcıdan alınırsa bu teke düşüyor