Gül ve Eşine Ağır Hakaret

?Handsome?

Doçent
Reaksiyon puanı
0
'Arap bedevi kılıklı bir eşle birlikte bir adam çıktı ve Çankaya'yı ele geçirdi'

İstanbul Barosu'nun ikincisini düzenlediği Cumhuriyet Hukuku Paneli'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül'e hakaret içeren sözler sarf edildi.

"BEDEVİ KILIKLI EŞİYLE ÇANKAYA'YI ELE GEÇİRDİ!"
İstanbul Barosu Meclis Başkan Vekili Avukat Nizar Özkaya, "Çankaya'ya Arap bedevi kılıklı bir eşle birlikte bir adam çıktı ve Çankaya'yı ele geçirdi." şeklindeki çirkin ifadelerine salonda bulunan hiç kimse tepki göstermedi.

"DEVRİMLER YOBAZLAR ÜZERİNDE TRAVMA YARATIR"
Ayrıca AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın "Devrimler travma yarattı" sözleri, panele damgasını vurdu. Fırat'ın sözlerini eleştiren Yrd. Doç. Dr. Orhan Çekiç, cumhuriyetin yarattığı travmanın laiklik karşıtı kişiler üzerinde olduğunu söyledi. Çekiç ardından, "Devrimler yobazlar üzerinde travma etkisi yapar." ifadelerini kullandı.

Panele konuşmacı olarak Maltepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Orhan Çekiç, Anayasa Hukukçusu Prof Dr. Mümtaz Soysal ve yazar Cengiz Özakıncı katıldı.

Programın soru bölümünde söz alan İstanbul Barosu Meclis Başkan Vekili Özkaya söz aldığı sırada Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek makamında bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ve eşine, "Biliyorsunuz Çankaya kuşatıldı. Çankaya'ya Arap bedevi kılıklı bir eşle birlikte bir adam çıktı ve Çankaya'yı ele geçirdi." şeklinde konuştu.

Kod:
http://www.ensonhaber.com/Gundem/136881/Gul-ve-esine-agir-hakaret-.html

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ne olursa olsun turkiye cumhuriyetinin cumhurbaskanı ve esi boyle hitap etmesi dogru olmamıs ...

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hem Devrim diyor hemde ırkçılık yapıyor harbiden doğru her devrim kan ile soykırım ile kazanılıyor.

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
cumhurbaşkanını bu kadar hiçe say diyemi o kurumlar var. anlamıyorum şimdi ben bu nizam efendinin karısı hakkında böyle tuhaf konuşsam eminimki bana öyle bi dava açar ki bu adam hakaretten 10 yıl kalırım içerde kesin. başörtüsünden utanan başka millet de yok galiba bizden başka...

kepcee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eşşeğe altın semer vurmuşlar misali...

Ne kadar okursa okusun prof olsun, doçent olsun adam olmadıktan sonra bi anlamı yok.

?Handsome?

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sevsekte sevmesekte o bir cumhur baskanı
böyle biraz agır hitap olmuş ??? :O

hakimebu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
essek hep essektır...prof mus saygısız adilik bu

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
O "Arap bedevi" diyerek küçümsediklerin zamanında en büyük medeniyetleri kurdular..Kılık kıyafetle adam olunsaydı cüppeyi giydiğinde şeyh olurdun..diğer avukatlar da müritlerin.ama kıyafetle adam olunmadığı için sen de böyle yönünü şaşırmış bir memlekette külde yuvarlana dur...
Ayrıca adının manası da düşündürücü>> nizar: zayıf anlamına gelen kelime(farsça)
Adı farsça olduğu için araplara karşı düşmanlığı var heralde aileden..

janissary.ihg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne sanıyor bunlar kendini.T.C. cumhurbaşkanının eşine bile böyle hitap ediyorlar.Kendi karısı çok çağdaş(!) heralde.Çağdaşlığı açıklık olarak algılıyorlar ya ondan çağdaş dedim yoksa çağdaşlıkla alakası yoktur.İlla yani bir yerlerini açmalarımı gerekiyor arap bedevilere benzememek için.

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
kepcee dedi ki:
Eşşeğe altın semer vurmuşlar misali...

Ne kadar okursa okusun prof olsun, doçent olsun adam olmadıktan sonra bi anlamı yok.

Güzel bir hikaye ile katkıda bulunmak istiyorum ... ^^

Çok eskiden bir adamın, haylaz ve yaramaz bir oğlu varmış. Adam, çocuğunun her yaramazlığı sonunda; ''Oğlum sen adam olamazsın!'' dermiş.

Babasının bu sözü oğlunun çok zoruna gidermiş ve üzülürmüş. Aralarında çıkan bir tartışmadan sonra, bizim haylaz oğlan babasına saygısızlık yapmış. Ve almış başını İstanbul'a gitmiş. Çalışıp, çabalamış. Çeşitli okulları bitirip, bir sürü imtihana girmiş. Sonunda kendi şehrine vali olmuş.

Daha koltuğuna oturur oturmaz; ''Gidin, filan köyde şu isimde biri var, çabuk onu huzuruma getirin.'' diye emir vermiş.

Valinin adamları gidip, söylenen köydeki ihtiyar Ahmet efendiyi bulmuşlar. ''Seni Vali huzuruna çağırıyor.'' diyerek, adamı apar topar valinin karşısına çıkarmışlar. Koltuğuna iyice yaslanıp sigarasını tüttüren vali, yani bizim haylaz oğlan sormuş;

- ''Ben kimim? Beni tanıdın mı?''

Yaşlı adam büyük bir korku içinde imiş. Oğlunu tanıyamamış.

- ''Siz vali efendimizsiniz.'' demiş.

Vali, intikamını almış olmanın gururu içinde,

- ''Ben senin oğlunum!'' demiş. ''Hani sen bana iki sözünün birinde, adam olamazsın, derdin. Bak işte adam oldum, hatta vali bile oldum.''

Adamcağız meseleyi hemen anlamış;

- ''Beni ayağına bunu söylemek için mi çağırdın? Ben sana vali olamazsın değil, adam olamazsın demiştim. Yaşlı insanları ayağına çağırmakla ve onların yanında saygısızca sigara içmekle, insanları küçük görmekle adam olamayacağını gösterdin.''

Çocuk bundan böyle büyüklere saygıda kusur etmemiş. Yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmiş ve adam olmak için elinden geleni yapmış. Anlamış ki vali olmakla adam olunamıyor...

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Oradaki dinleyenler zaten protesto edemezki hepsi avukat işlerinden mi olsunlar adamların mesleklerini ellerinden alır bu zavallı insancıklar
baro yardımcısı adam baksanıza.

mozasur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
prof ama salak geri devrimin ikinci adı travma bu gayet doğal ve normal bişey herkes bunu biliyor prof olmuşsun ama zır cahilsin
hem cahillik doğrusunu bilipte bilerek yanlışını yapmaktır sende onu yapıyorsun bence

phantastic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir alime sormuşlar hangi insan en tehlikelidir diye okumuş cahildir demiş
çünkü diye eklemiş okumamıs insanı eğitirim ögretirim ama okumuş cahile hiç bir şey
Öğretemem...!

orcagada

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Özel fikrimin ne olduğu fark etmez.Ancak o mevkide birine sokak ağzıyla yapılan bu konuşmaya katılmıyorum.

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
otistik spastik adamlar her köşe başına çöreklenmişler işte ...