GTX 970 Sistem Performans Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hbatuhankurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, bir sorum olacak. Ben pc topladim msi 970 gaming anakart,msi gtx 970 ekran karti, amd fx 8350 islemci, kingston 16 gb ram ve bu pc'de yavaslik var yani sivi sogutmaya kadar var pc'de ama takiliyor anakarti garantiye yolladim yenisini yolladilar ama yine sorun devam etmekte cidden kendim calisip kazanip aldim acayip moralim bozuk. Yardimlarinizi bekliyorum.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ne yaparken takılıyor mesela? Oyun oynarken mi, video izlerken mi? Biraz daha detay verirseniz iyi olur.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Masaüstünde dolaşırken takılıyor ise sorun HDD de olmalı. Çok sesli çalışıyor mu? Markası ve modeli nedir? Ve son olarak işletim sistemin ne?

hbatuhankurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyunlardada dusuk fps 30 fps aliyorum bu sistemle windows 10 wd

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Güc kaynagi yeterli görünüyor.

Denetim masasina girip gelismis güc seceneklerine gir. Orada islemci güc yönetimine tikladiktan sonra en düsük islemci durumunu ve en yüksek islemci durumunu %99 yapin. Standart olarak %100e ayarli bildigim kadariyla.

Ayni ekran karti ve islemciyi kullananlar sorunu bu sekilde cözmüs. Ayarlari aklinizda tutun gerektigi zaman geri alirsiniz.

hbatuhankurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güc kaynagi yeterli görünüyor.

Denetim masasina girip gelismis güc seceneklerine gir. Orada islemci güc yönetimine tikladiktan sonra en düsük islemci durumunu ve en yüksek islemci durumunu %99 yapin. Standart olarak %100e ayarli bildigim kadariyla.

Ayni ekran karti ve islemciyi kullananlar sorunu bu sekilde cözmüs. Ayarlari aklinizda tutun gerektigi zaman geri alirsiniz.
Anakartim yetersiz olabilir mi sizce ? Degistirmem gerekirmi yada islemciyi

hbatuhankurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakartin yetersiz oldugunu sanmiyorum, baska bir donanimsal veya yazilimsal sorun mevcut.
Sizin dediginizi yapmadim parcalari sokmustum tekrar takip deniycem umarim olur pc yeni anakartta 0 ile degisti ekran kartida yeni 1 ay oldu ramlarde yeni baksa ne problemdir ki

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bu sorunu internette aratirsaniz ayni islemci ve ekran karti ile sorun yasayanlari göreceksiniz. Anakarta ait cipset sürücülerini vs. her seyi yüklediniz mi?

hbatuhankurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorunu cozdum yardimlariniz icin tesekkur ederim

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Nasil cözdügünüzü ögrenebilir miyiz? Ayni sorunu yasayan üyeler de bir nebze bu konudan faydalansin.
Ben geri döneceğini düşünmüyorum hocam adamın tüm mesajları bu konuda çözdü ya şimdi daha dönmez :D Bende merak ettim ama neyse dönerse söyler artık

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Sorun çözüme ulaştığına göre konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...