GTX 770 Fps Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar iyi günler bilgisayara dün format attım. Format atmadan önce BF4 te 60-70 fps alırken, format attıktan sonra 20-30 FPS arasında gidip geliyor.Bu fps düşüşü diğer oyunlar içinde geçerli.Varsa başından böyle bi durum geçen bi arkadaşımız yardımcı olabilirse sevinirim

ln1Uu2Y.png

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Arkadaşlar iyi günler bilgisayara dün format attım. Format atmadan önce BF4 te 60-70 fps alırken, format attıktan sonra 20-30 FPS arasında gidip geliyor.Bu fps düşüşü diğer oyunlar içinde geçerli.Varsa başından böyle bi durum geçen bi arkadaşımız yardımcı olabilirse sevinirim

ln1Uu2Y.png

Büyük ihtimal yazılımsal. Tabi bu bir ihtimal. Windows derecelendirmesini driverin son güncel haliyle bize yollarsan yardımcı oluruz. Bide ekran kartını eline alıp inceler misin kapisatörlerde şişme ve ya patlama var mı ? Sorun sadece ekran kartındada olmayabilir işlemcidede olabilir.

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Büyük ihtimal yazılımsal. Tabi bu bir ihtimal. Windows derecelendirmesini driverin son güncel haliyle bize yollarsan yardımcı oluruz. Bide ekran kartını eline alıp inceler misin kapisatörlerde şişme ve ya patlama var mı ? Sorun sadece ekran kartındada olmayabilir işlemcidede olabilir.

benim bildiğim windows 8.1 de derecelendirme özelliğini kaldırdılar o yüzden paylaşamıyacağım bu bilgiyi sizinle ekran kartını sayısız kez kontrol ettim herhangi bir sorunu yok

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
benim bildiğim windows 8.1 de derecelendirme özelliğini kaldırdılar o yüzden paylaşamıyacağım bu bilgiyi sizinle ekran kartını sayısız kez kontrol ettim herhangi bir sorunu yok

-Çalıştırı açın ve "Winsat formal" yazın. (Tırnaksız)
-Cmd ekranı çıkıcak ve bir süre sonra kapanıcak.
-Kapandıktan sonra burayı açın "C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore"
-2013-11-04 19.58.52.909 Formal.Assessment (Initial).WinSAT.xml dosyasını internet tarayıcısıyla açın. (Baştaki tarif farklı olur)
- ctrl + f yapıp "SystemScore" aratın. Göreceksiniz :)

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
-Çalıştırı açın ve "Winsat formal" yazın. (Tırnaksız)
-Cmd ekranı çıkıcak ve bir süre sonra kapanıcak.
-Kapandıktan sonra burayı açın "C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore"
-2013-11-04 19.58.52.909 Formal.Assessment (Initial).WinSAT.xml dosyasını internet tarayıcısıyla açın. (Baştaki tarif farklı olur)
- ctrl + f yapıp "SystemScore" aratın. Göreceksiniz :)
systemsocre 7.95 olarak gözüküyor

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Format atmadan önce işletim sisteminiz 8.1 miydi ?

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Driverınızı tamamen kaldırıp tekrardan yüklemeyi denediniz mi ?

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Valla eski driver kurdum. Komple temiz kurulum yaptım ama hala aynı şekilde devam ediyor

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Driveri kaldırın mümkünse CCleaner ile önbellek temizleyin Nvidia'nın sitesinden en güncel driverları yükleyip deneyin.

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Driveri kaldırın mümkünse CCleaner ile önbellek temizleyin Nvidia'nın sitesinden en güncel driverları yükleyip deneyin.

revo uninstaller le bile kaldırdım en güncel driverla beta driver ile bile denedim ama bi sonuç yok

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
revo uninstaller le bile kaldırdım en güncel driverla beta driver ile bile denedim ama bi sonuç yok

Veriyollarında sıkıntı olabilir jak girişli hoparlörle veriyolu kontrol etmeyi biliyor musunuz ? kondansatörlerde şişme patlama yoksa çip arızalanmış olabilir buda bi ihtimal

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Veriyollarında sıkıntı olabilir jak girişli hoparlörle veriyolu kontrol etmeyi biliyor musunuz ? kondansatörlerde şişme patlama yoksa çip arızalanmış olabilir buda bi ihtimal

Yok hayır o kadar bilgim yok sanırım bana teknik servis yolu gözüküyor teşekkürler arkadaşlar.

Son mesajlar