GTX 1660 Super modelleri.

Reaksiyon puanı
7
NOT:Bahsedilen Asus modelleri OC'li modellerdir.MSI-GAMING-X'ın OC'lu modelini bulamadığım için karşılaştırmaya dahil etmedim.Araştırmam sonucu insanlara yardımımın dokunacağını düşünerek bu yazıyı yazdım bir yanlışım varsa affola düzeltilir.

Öncelikle geceniz güzel olsun arkadaşlar.Sistem toplayacak arkadaşlar için ufak bir inceleme sonucu biriken bilgilerimi sizlere sunmak istedim,ki siz değerli arkadaşların eğer aklında bu ekran kartını almak varsa aklında soru işareti kalmasın.Almayı düşündüğünüz ekran kartı orta segment ve bu devrin oyunlarını rahatça oynatabilmesi için yeterli bir ekran kartı ama insan almışken en iyi marka ve modeli almak ister
.Şimdi öncelikle bu ekran kartı piyasasında adını duyurmuş belirli markalar var (Asus-Gıgabyte-MSI-Inno3d-Zotac vs.) daha bunlar say say bitmez ben kendi araştırmalarım sonucu sizin için alınması en uygun markayı Asus olarak düşündüm.
En iyi rakiplerinden MSI'ın bu modelde en iyi modeli (GTX-1660-SUPER-GAMING-X) eğer illa MSI diyorsanız bu kartı alabilirsiniz cidden gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir kart lakin biz en iyisi en performanslısının peşindeyiz.
Evet Asus demiştik. GTX-1660-SUPER modelinde araştırmalarıma göre en performanslı marka Asus ama hangi modeli ? Bu ekran kartında 3 tane modeli bulunuyor.(DUAL-TUF-ROG) Doğru konuşmak gerekirse dual modelini pek araştırmadım çünkü TUF ve ROG un gerisinde kalıyor peki bunların ikisinde en performanslısı hangisi derseniz açıkcası fark yok denecek kadar az.Genel oyun performansı açısından, GeForce GTX 1660 Super Asus ROG Strixin performansı GeForce GTX 1660 Super Asus TUF Gamingden biraz daha iyi .Ama çekirdek hızı felan aynı.Şimdi herkesin yanıldığı noktaya geliyoruz. ROG Serisi kendini soğutma açısından kanıtlamış bir model ama TUF serisinin 1660 ti ve 1660 serilerinde bu konuda pek iç açıcı olduğunu söyleyemeyiz. GTX-1660-SUPER modelinde soğutma kısmında değişikliğe giden Asus bu konuda başarılı olmuş.Gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki yeni Asus TUF serilerinde soğutma konusundan herhangi bir sorun yok ama ROG serisi kadar da başarılı bir soğutması yok.En iyi performans için Asus ROG STRİX tercih edilebilir ama 200-300 TL size fazla geliyorsa TUF serisinede gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.