Bu konuyu okuyanlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
193025.jpg

TFF 1. Lig play-off finalinde Göztepe, normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 biten maçta Eskişehirspor'a penaltılarda 3-2 üstünlük kurarak, gelecek sezon Spor Toto Süper Lig'de mücadele etme hakkı elde etti. İzmir ekibi, 14 yıllık aranın ardından yeniden Süper Lig'de mücadele edecek.

Maçın ardından Süper Lig'e yükselen Göztepeli futbolcular ve taraftarlar, büyük sevinç yaşadı. Büyük üzüntü yaşayan Eskişehirspor'da ise bazı oyuncuların göz yaşlarını tutamadığı görüldü.

Antalya Stadyumu'nda oynanan kritik karşılaşmayı Ali Palabıyık yönetti. Sahaya atılan meşaleler nedeniyle zaman zaman hakem tarafından durdurulan maçın ilk yarısı golsüz sona erdi.

Eskişehirspor, 53. dakikada Ofoedu’nun attığı golle 1-0 öne geçerken, İzmir temsilcisi Göztepe 90+5. dakika da Jahovic’in attığı golle maça dengeyi getirdi: 1-1

Kalan sürede başka gol olmadı ve maç uzatmalara gitti. Uzatma dakikalarında da iki takım beraberliği bozamazken mücadele penaltı atışlarına gitti.

Penaltılarda Göztepe rakibine 3-2'lik üstünlük sağladı

Güney Kale arkasında kullanılan penaltı atışlarında Eskişehirspor’da ilk penaltıyı Erkan Zengin kullanırken topu ağlara gönderdi. Göztepe’de ise ilk penaltı atışını Jahovic kullandı ve bu oyuncu da topu ağlara gönderdi. İkinci penaltı atışlarında her iki takımın oyuncuları topu ağlara gönderdi. Eskişehirspor’da 3’üncü penaltı atışını kullanan Kamil Ahmet Çörekçi topu dışarıya attı.

Göztepe’de de 3’üncü penaltı vuruşunu kullanan Kobakhıdze topu üstten dışarıya attı ve takımının yakaladığı avantajı kullanamadı. Kırmızı siyahlı takımda 4’üncü penaltı atışında topun başına geçen Uğur İnceman’ın vuruşunu kaleci Günay kurtardı. Göztepe’de 4’üncü penaltı atışı için topun başına geçen Murat Akın topu kaleci Boffin’e nişanladı. Son penaltı atışlarında Semih Şentürk’ün vuruşunu kaleci Günay kurtardı ve Göztepe’de son vuruşu kullanan Sinan Özkan golü atarak takımına şampiyonluğu getirdi.

Penaltı atışlarında rakibini 3-2 yenen Yılmaz Vural'ın çalıştırdığı Göztepe, Yeni Malatyaspor ve Sivasspor’dan sonra Süper Lig biletini alan son takım oldu.

İzmir ekibi, 14 yıllık aranın ardından yeniden Süper Lig'de mücadele edecek.

Kaynak

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Lige biraz olsun kalite geldi. Karadeniz takımlarından sıkılmıştık.

Başakşehir-Kasımpaşa-Osmanlıspor-Akhisar'da seneye düşerse, Eskişehir-Ankaragücü gibi takımlar da gelirse ligin kalitesi artar.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Lige biraz olsun kalite geldi. Karadeniz takımlarından sıkılmıştık.

Başakşehir-Kasımpaşa-Osmanlıspor-Akhisar'da seneye düşerse, Eskişehir-Ankaragücü gibi takımlar da gelirse ligin kalitesi artar.

Karadeniz takımları dediğiniz 2 bucuk taneydi 1 i gitti
Karabüğün yarım karadenizlilik hesabıyla kaldı 1.5

Karadenizi geçtim saydığınız takımlarla alıp veremediğiniz var.
Şimdi biri çıkıp o memleketten o takımın taraftarı yazıp çizerse konu kilitlenmeye kadar gider.

Diğer konularda yaklaşımlarınız uslubunuzla kavgaya ortam hazırladığınızın farkındamısınız bilmiyorum ama
bu forumda yalnız olmadığınızı bilin ve lütfen yorumlarınız biri veya birilerini incitmeyecek şekilde olsun.
Aksi halde açılan konular bu sayede kapatılmış olur tahrik eden edilenler banlanmış olur güzelim ortam bozulur.
Yorumlama anlayışınızı biraz daha esneterek yapın aksi takdirde konular farklı yöne kaymaya meyillenecektir.
Böyle yapıp kavga çıkarmak yerine hiç yorum yapmamanız daha doğru daha sağlıklı olacaktır.

İyi forumlar.

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Artık İzmir ekibinden bir takım gelmeliydi, herşeye rağmen.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Süper lig tecrübesi olan bir takımın gelmesi güzel, ayrıca göztepe semtini de çok severim.

Tecrübe geçmişinde maalesef.
Şimdi önüne bakıp geçmişiyle pohpohlanmamalı diye düşünüyorum.
Yoksa "bizim uefa kupamız var" olayına (esprisine) döner ;)

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
İstersen havaya girsinler.Yılmaz Hoca havalarını söndürür valla :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Göztepe'yi Yılmaz hocanın yönettiğini bilmiyordum. Yılmaz vural tarafından yükseltilmiş olmasına daha çok sevindim.

Elazığspor'dan vefa borcumuz var adama. :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Göztepe'yi Yılmaz hocanın yönettiğini bilmiyordum. Yılmaz vural tarafından yükseltilmiş olmasına daha çok sevindim.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
İzmir'den bir takımın süper lige çıkmasına çok sevindim umarım başarılı olurlar.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544

--- Gönderi Güncellendi ---

Adamın adı söylenmediği zaman ne kadar tuhaf geliyor değilmi :)
Yılmaz vurallı göztepe diye lanse edilmiyor dikkat ederseniz.
Adam bir ekol, büyük kulüpler takmıyor ayrı mesele.
Şahsen fenerbahçenin başında görmek isterdim, bu isteğim tamamen nasıl bir futbol ve sezon sonu toplayacağı kupayı meraktan başka birşey değil :D

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Şahsen fenerbahçenin başında görmek isterdim, bu isteğim tamamen nasıl bir futbol ve sezon sonu toplayacağı kupayı meraktan başka birşey değil :D

Koyu bir Fenerbahçeli olarak çok istediğim bir Antrenör, inşallah bir gün gelir.