Soru Gözlüğe buğu yapmayan maske (havayı yukarı/gözlere üflemeyen)

Bu konuyu okuyanlar

kmesne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar gözlük kullanmıyorum ama göz kuruluğum var ve maske taktığımda nefes verince hava yukarıdan çıkıyor bu da hem gözümü daha da kurutuyor hem de oldukça rahatsız ediyor. Bunu yaşamayacağım maske önerisi arıyorum n95/ffp2 falan da olur maske başına 4 TL ye kadar çıkabilirim.

Evony'de bu sorunu yaşıyorum. Musk marka n95 kullandım onda daha da fazla havayı yukarı üflüyor ne önerirsiniz ?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Gözlük camınıza bir miktar diş macunu sıkın ve daha sonra bununla gözlük camlarınızı yıkayıp iyice durulayın. Tamamen kurutup taktıktan sonra gözlüğünüzdeki buğulanmanın yok olduğunu göreceksiniz. Maskenizin içerisine kağıt mendil koyarak nefesinizdeki nem oranını azaltmayı da deneyebilirsiniz.

Maskenizin üst kısmını sıkılaştırın veya bant ile burnunuza yapıştın. Kullandığınız maskenin burun kısmında biçim verilebilir bir parça (tel) olmasına dikkat edin ve teli burnunuzun üstünde sıkılaştırın. Bu sayede maskenin üst kısmından gözlük camına ulaşan nefes miktarı ve dolayısıyla buğulanma azaltılabilir.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Buğu önleyici sprey var. Otomobil camları için ama sanırım gözlük içinde olması lazım.

caho11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aslında şöyle bi çözüm yolu olabilir ama tavsiye etmiyorum (Olacaklardan sorumlu değilim) arabaların camı buğulanmasın diye traş köpüğü sıkılıyor göözlükte işe yarar mı bilmiyorum ..

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
521
Selamlar gözlük kullanmıyorum ama göz kuruluğum var ve maske taktığımda nefes verince hava yukarıdan çıkıyor bu da hem gözümü daha da kurutuyor hem de oldukça rahatsız ediyor. Bunu yaşamayacağım maske önerisi arıyorum n95/ffp2 falan da olur maske başına 4 TL ye kadar çıkabilirim.

Evony'de bu sorunu yaşıyorum. Musk marka n95 kullandım onda daha da fazla havayı yukarı üflüyor ne önerirsiniz ?

Benim kullandığım Evony maskelerinde burun kısmında demir parça var. Onu iyice burnumun şeklini alacak şekilde sıkıyorum. Ben şahsen gözlük kullanıyorum ve buğu yapmıyor.(Buğu yapmaması demek göz çevresine sıcak hava girmemesi demek) Belki senin göz kuruluğuna da böyle bir çözüm olabilir.