Görüntülü Telefon Türkiye' ye Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

chimera

Dekan
Emektar


George Bush'un kullandığı görüntülü telefon Türkiye'ye geliyor. 10 dolar sabit ücretle bütün dünya ile sınırsız görüşmeyi sağlayacak telefon Başbakan Erdoğan'a da hediye edilecek.

ABD Başkanı George Bush'un devlet başkanları ve ailesi ile iletişimde kullanması ile tanınan görüntülü telefon OJO, Türkiye'ye de yerini alıyor. Cihaz internet üzerinden MP4 formatında hareketli görüntü ile ses iletiyor.

Türk Telekom ile görüşmelerini tamamlayan ABD'li Worldgate firmasının, OJO'yu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine hediye etmeye hazırlandığı bildirildi.

Temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Worldgate Başkan Yardımcısı Jim McLaughlin, "Türkiye'deki vergi ve erişim fiyatlarını bilmiyoruz ama ABD'de olduğu gibi aylık 10 dolar sabit ücret karşılığında sınırsız şehiriçi, şehirlerarası ve uluslararası konuşma yapılabilecek" dedi. Bu çerçevede Türk Telekom ile görüştüklerini, ADSL bağlantısının nasıl yapılacağı konusundaanlaşmaya varmak üzere olduklarını kaydetti. McLughlin, Ojo'nun tanıtımını da ABD'de yaşayan eşini arayarak yaptı.

OJO'nün dünyada 63 ülkede kullanıldığını belirten Jim McLaughlin, Türkiye'yi kullanım oranı olarak bu ülkeler arasında ilk 5'e sokmaya hazırlandıklarını kaydetti.

OJO'nun evlerin yanı sıra işyerlerinde, okullarda hatta kamu kurumlarında rahatlıkla kullanılabileceğini söyleyen McLaughlin, "Türkiye çok enterasan bir ülke bizim için. İnternet alt yapısı çok hızlı ve geniş. Bizim için dünyada ilk 5 ülkeden biri olabilir" şeklinde konuştu. ABD'de 2003 yılında ortaya çıkan ancak 2006 yılında son şekli verilen internet üzerinden görüntülü telefon konuşmasını sağlayan OJO cihazı, üretici firma tarafından "görüntünün ve sesin kalitesinin piyasadaki benzer ürünlerin çok çok üstünde olduğu" bir ürün olarak tanıtılıyor.

OJO'nun Türkiye temsilcisi BAB Telekomünikasyon'un yetkisili Bülent Özbay, ürünün piyasadaki diğer ürünlerden farkının MP4 formatında olmasından dolayı ADSL bağlantısını fazla meşgul etmemesi olarak açıkladı. Bunun görüntü ve sesin çok kaliteli olmasını sağladığını belirten Özbay, Türk insanının sıcak kanlı olmasından dolayı konuştuğu kişiye karşısında görmesinin ayrı bir önem taşıdığını söyledi. Ürünün Amerika'da 300-350 dolar civarında satıldığını ifade eden Özbay, Türkiye'de bu fiyatın altında satılması için çalıştıklarını ifade etti.

Ojo'nun ABD'de ve Tayvan'da dizayn ödülü aldığını hatırlatan Özbay, Ojo'nun tasarımının insan yüzüne göre ayarlandığını dile getirdi. Özbay, ABD Başkanı Bush'un da kullandığı Ojo'yu Türkiye'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine de hediye edeceklerini bildirdi.

Alıntı : www.haberarsivi.com
 

seciL

Dekan
Emektar
Vatana ve Millete Hayırlı Uğurlu olsun :)
telefonda konuşmak için de süslenmemiz gerekecek artık :D en kötü yanı da herhalde :D erkekler artık yalan söyleyemeyecek eşlerine :D ne dersiniz :D tebrik etmek lazım bilim adamlarinı...
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
eşlerine yalan söyleyen eşlerin en kısa zamanda prostat ve kel olmasını ümit ediyoruz.
 

madmex

Profesör
2007 haberlerine bakıyorum Başbakan Gül'ün flan seçim zamanlari ilginç haberler var:)
 

madmex

Profesör

Yanlız bir konu var , haberlere şöyle bir bakıyorum şu şunu kesti, yok terör eylemi , yok acı hikaye , çocuk tecavüzleri gibi haberler verilmiş. Şuna her zaman inanmışımdır bu tip haberler insanın motivasyonunu düşürür ve daha asabi yapar. Hayata bakış açısını değiştirir.

Bu bakımdan bu forumunun yöneticilerine Allah kolaylık versin
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst