Görüntü Sürücüsü yanıt vermeyi kesti..

Bu konuyu okuyanlar

ByBloke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben burak,
İlk konumu direkt sorunla açmak istemezdim ama çözemedim ve daraldım.Öncelikle yaklasık 2 senedir shiftdelete takipçisiyim fakat sadece Anasayfadaki teknoloji haberlerine bakıp,inceleyip çıkarım.Forumun sadece popüler başlıklarına vs. bakardım.

Sistem:
Lenovo ideapad Z560
2x2GB PC3 1333MHZ RAM (Şu anda Kingston 4GB)
i5 460M 2.53 Ghz işlemci
Nvidia 310M ekran kartı

Sorunuma gelicek olursam.Yaklaşık 2 hafta önce internette dolaşırken Bilgisayar "Görüntü Sürücüsü yanıt vermeyi kesti.. ve durumdan kurtuldu " tarzı bir hata verdi ve ekran ping atmaya basladı sürekli siyah ekran gelip gitti.Başta arada oluyordu sonradan ekran kararınca bilgisayar çalışmaya devam etti fakat ekran gelmiyordu.Grafik sürücüsünün eski versiyonunu yükledim fakat yine aynı hatayı vermeye basladı.Bu sefer bilgisayar açılırkende takılıyordu ekranda görüntü donmuş bir şekilde duruyordu.
[h=3][/h]Googleyi forumları epeyce dolaştım.Herkeste nerdeyse aynı hata vardı ama kimse çözüm yazmamış.Çözümü bulanda kimseyi aydınlatmamış.
En sonunda Ram'den dolayı olabilecegini okudum. Memtest yapmadan 2x2GB olan ram in bi tanesini cıkardım böylece daha uzun süre sonra aynı hatayı verip resetlemeye başladı.4GB ram sipariş verdim ve geldi taktım ve işlemcinin,ekrankartının termal macununu yeniledim 12 saat pc yi acık bıraktım sorun yoktu fakat biraz uğraşınca aynı hatayı aldım tekrar ping atmaya başladı.Fakat çok nadir vermeye başladı bu sorunun çözümü veya sorun tam olarak nerde acaba?

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Siyah ekran olayı için benim önerim format at Akrabadada olmuştu 1 kaç kere haftada format attım güzelce güncellemeleri yükledim temel programları kurdum düzeldi bro.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Güncel driverları yükle her zaman.

Bende Omsi bus simulator 2011 oynarken o hatayı veriyordu arada. Grafik birimi sıkışıyor da olabilir. :D

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bendede aynı hatayı veriyordu ama ping atmıyordu bwn driverı güncelledim geçmişti bir dene

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ekran kartını komple kaldır, sonra yeniden yükle.

ByBloke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran siyah olmasi anlik oluyor sora surucu hatasini veriyor. Son guncelleme yuklu idi 331.65 idi sanirsam. Arsivden eski surumu indirip onda da denedim sonuc ayni suanda da son guncelleme yuklu.Formatta attim bi kac kez farkeden bisey olmadi

ByBloke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendede aynı hatayı veriyordu ama ping atmıyordu bwn driverı güncelledim geçmişti bir dene

Bwn driver wifi ile ilgili degilmi ? Yada yanlis anladim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun teyze oğlunda vardı herşeyi denedik çözülmedi en son ekran kartını yerinden çıkarıp diğer girişe taktık düzeldi, sen de dene bence