Görüntü Silikleşme, Aşırı Parlama

Bu konuyu okuyanlar

RoyGreen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ekran görüntüsüyle ilgili çok can sıkıcı bir sorunum var. Mesela google'nın bir bölümünden yaptığım alıntıda adımın bariz şekilde silik görünmesi(kırmızıyla çizdiğim yer)..yada fotoğraflarda kısmi parlama, beyazlaşma, matlaşma...vesaire. Bu yazıları normal tonda görebilmem için ekrana alttan 25 dereceyle falan bakmam gerekiyor. Sanki kontrast...vs gibi ekran ayarlarını aşırı açmışım da bazı öğeler beyaz ışık içinde kaybolmuş gibi bişey oluyor ekrana. Yada sanki çözünürlüğü aşırı düşürmüşüm de yazılar silikleşmiş gibi. Özellikle beyaz zemin üzerindeki yazılar öğeler resmen yok olmuş gibi. Laptopu özellikle adaptorden çekip kullandığımda daha bariz bir hal alıyor bu durum. Mevzunun ışık kontrast ayarlarıyla veya ekran kartı sürücüsüyle falan da ilgisi yok denedim hepsini. Peki nasıl oldu? Bir ara laptopta oyun oynuyordum(ETS2), acil çıkmam gerekiyordu oyunu kapatmadan laptopun kapağını indirdim gittim, bir süre sonra gelip ekranı kaldırdığımda oyun hemen açılmadı ekran bir süre siyah kaldı, sonra oyun görüntüsü geldi, oyundan normal çıkış yaptıktan sonra ekranda bu durum yaşanmaya başladı. O günden sonra da düzelmedi. Şimdi burada sorun tam olarak nedir? Ekranımı yenilemem falan mı gerekiyor?