Görüntü Gidip Gelmesi

Bu konuyu okuyanlar

furkan2632

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhaba, ben yaklaşık 3 ay kadar önce bilgisayar topladım ve parçaları şu şekilde;
Asrock H110M DGS Anakart
Pentium G4560 İşlemci
Kingston Hyperx Fury 8 GB Ram
Aerocool 500W VX Serisi Aktif PFC Güç Kaynağı
TX K3S Kasa
Toshiba P300 1 TB Harddisk
Saphhire RX 460 Ekran kartı (şuan garantide)
Acer K222HQL 21.5'' Monitör
Şimdi benim sorunum şu ben bu bilgisayarı topladığımdan beri ara ara görüntü gidip geliyor yani bilgisayar aynen çalışıyor ama sadece görüntü gidip geliyor. Monitörün ışığıda yanıyor. Benim denediğim çözümler
1) Eski bir bilgisayarın kasasını yeni aldığım monitöre bağladım hiç bir sıkıntı çıkmadı(Eski kasayı VGA üzerinden bağladım, normalde yeni kasada DVI kullanıyorum.).
2) DVI kablosunu değiştirdim. Bunu değiştirince daha az yapmaya başladı ve sanki belli bir süreyle yapmaya başladı(bu arada şunu da ekliyim genellikle bilgisayarın yanındaki derin dondurucu çalıştığında yapıyor ama her çalıştığında değil yani 3 kere çalışıyorsa 3. de yapıyor mesela. Ve ikisi farklı prize bağlılar.).
3) Bilgisayarın bu ilk sorunu değil bundan öncede renkli ekran verip kilitleniyordu. Renkli ekran sorununu ekran kartından kaynaklı yapıyormuş çıkartınca çözüldü. Ama kilitlenmesi devam etmişti garantiye yolladım oda çözüldü, şu an tek sıkıntısı ara ara görüntünün 1-2 saniye gidip gelmesi onun dışında hiçbir sıkıntı kalmadı.
4) Memtest86' yı denedim sorun çıkmadı.
5) Harddiski HDTUNE ile test ettim sorun çıkmadı.
Evet yukarıda anlattıklarımın hepsini denedim bir sorun çıkmadı açıkçası garantiye yolladım yani orada görürlerdi yapsaydı diyede düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum gerçekten hiçbir yerde çözüm bulamadım.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Aynı sıkıntılar benim r9 390 ekran kartımdada vardı. Sonuç. Nvidia 1060 aldım 0 sıkıntı.

furkan2632

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sıkıntılar benim r9 390 ekran kartımdada vardı. Sonuç. Nvidia 1060 aldım 0 sıkıntı.
Ben şuan işlemcinin dahili grafik kartını kullanıyorum hd610'u yine aynı sıkıntı var. Yani aklıma 2 şey geliyor, ya anakartta falan problem var ya da monitörümün DVI girişinde bir sıkıntı var ama bunlardan da emin olamıyorum çünkü ne zaman bilgisayarımın yanındaki derin dondurucu çalışsa bu durum meydana geliyor.