Görünmezlik Gerçek Oluyor

Özgür Çetin

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Görünmezlik Gerçek Oluyor

Başta Harry Potter serisi olmak üzere birçok filme konu olan görünmezlik gerçek oluyor. Bilim insanları görünmezlik pelerini icad ettiklerini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Reaksiyon puanı
10,325
Valla askeri alanda işe yarayacağı kuşkuşuz tabii de, asıl paparazzilerin, bir de kazanovaların çok işine yarayacağı kesin! :)

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Hayal gücü etkisini kaybediyor. Artık her şey gerçek.

muzaffer7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Saniyenin elli tirilyonda biri mi.... piiiii bu nasıl bi zaman ya :)

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
bu teknoloji daha önce gerçekleştirilmişti yanlış hatırlamıyorsam. nanoteknoloji sayesinde ışınlar bükülüp cismin arkasına gönderiliyordu. ama %100 görünmezlik yoktu:)

fergan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
görünmezlik fizik açısından sadece bi ışık oyunudur.gelişsede onu görcek gözlerde gelişir.

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Ben bu haberi farklı bir kaynaktan, ''Olayların zaman içerisinde gizlenmesi'' şeklinde okumuştum.. Yapılan işin, bir süre dondurulup, dondurulduğu süre içerisindede görünürden kaybolması, görünmezlik şeklinde yorumlanmıştı.. Görünmezlik kalkınca, Olay tekrar kaldığı yerden devam ediyor şeklinde anlatmıştı haberde.. Nihayetinde buradaki görünmezlik, görünmezlik süresi içerisinde nesne ve yaptığı olayları faaliyetsiz bir biçimde sadece saklanmaya yarıyor... Yada ben böyle anladım :)

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Ben de ışınlanmayı buldum salisenin 100 trilyonda birinde gidip geliyorum ama kimse farkedemiyo :D