Google'ın Kurucuları: İnsanoğlu Çok Çalışıyor

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bizde ortalama 50 saat. Tabii "insanoğlu" kavramı dışında olduğumuz için sorun yok :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
türkiyede birçok yerde cumartesi ile bilrlikte haftada 50 saati geçiyor.
fakat bunun içinden verimli çalışılan saati çıkartırsak aslında yarısı bile etmez.

insanları günde 10 saat iş yerine kapatırsanız onlarda kişisel işlerini işyerlerine taşımak zorunda kalırlar.
aslında insanları iş yerlerinde daha fazla tutmak daha çok iş gücü anlamına gelmiyor.
bunun geri dönüşü sürekli iş değiştiren kişiler, ve mutsuz hayatlar oluyor.
düşen iş kalitesi de en çarpıcı sonucu bence.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
türkiyede birçok yerde cumartesi ile bilrlikte haftada 50 saati geçiyor.
fakat bunun içinden verimli çalışılan saati çıkartırsak aslında yarısı bile etmez.

insanları günde 10 saat iş yerine kapatırsanız onlarda kişisel işlerini işyerlerine taşımak zorunda kalırlar.
aslında insanları iş yerlerinde daha fazla tutmak daha çok iş gücü anlamına gelmiyor.
bunun geri dönüşü sürekli iş değiştiren kişiler, ve mutsuz hayatlar oluyor.
düşen iş kalitesi de en çarpıcı sonucu bence.

çok güzel anlatmışsınız

DeepLune

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben haftada 70 saat çalışıyorum günlün en az 10:saat garanti çalışıyorum ismi önemli değil bi pizzacıda ve sigortasız olarak ve gerçekten zor oluyor sosyal hayatın tamamen bitiyor gezip tozamıyorsun haftadaki o birgünlùk izinde ise aksama kadar yatıyorum

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Bende 55 saat çalışıyorum hafta içi akşam 5 gece 2 cumartesi 3 8

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hafta içi teravihede gidemiyorum :(

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
yunanistan'da öğlen saat 2'den sonra bırak açık dükkanı, eczane bile bulunmazmış. sonuç ortada. japonya'da kimse yıllık izin kullanmadığı için devlet yıllık izin kullanana 1 maaş ikramiye veriyor, yine tatile çıkan yok. orada da sonuç ortada. geçen bir film izliyorum, 1972 yapımı. bizim son bir kaç senede ülkemizde gördüğümüz ledli trafik bilgilendirme tabelaları adamlarda o yıllarda çoğu japonya yollarında var.

zaten bayramdı seyrandı dünyanın en çok tatil yapan ülkesiyiz. daha ne kadar yatacağız.