Google'ın Fiber Ağı İçin Yarış Başladı

Erdem Yener

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Google'ın geçtiğimiz günlerde duyurulduğu fiber ağ projesi için katılımcılar birbiriyle yarışmaya başladı. Bu ağdan ilk etapta faydalanmak isteyen 600'dan fazla kuruluş bulunuyor.

Geçtiğimiz gün Google tarafından duyurulan ve çalışmalarına son hızla devam edilen fiber optik ağ projesi için kurumlar birbirleriyle kıyasıya mücadele içindeler.
İlk etapta bazı kurumlara verilecek olan fiber ağ için 600'dan fazla kurumun Google'a başvurduğu bildirildi.
google1269774220.png
Google, bu kurum ve kuruluşlardan kendilerine göre kıstas yapıp, bu kriterlere uyan bazı firmalara fiber ağ desteği verecek. Yıl sonuna kadar seçilecek olan kurumlara fiber ağın bağlanacağı söyleniyor.
:: Google'ın sağlayacağı fiber optik internet başarılı sonuçlara ulaşır mı?
Yazan: M. Erdem Yener
SDN - http://shiftdelete.net

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Google'nin yaptığı uygulamaların geneline bakarsak tutacağını düşünüyorum bu projenin. Ülkemizde zaten internet alanında rekabet yoki olamadı da. Diğer ISS ler birşerler yapmaya çalıştılar ama yine fiyatları aynı duruma getirdiler. Umarım Google gibi paraya doymuş bir şirket sadece amacının kaliteli hizmet olduğunu gösterir ve Türkiye'deli internet tekelini bozar.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bakalım görecez.:)

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Google'ın sağlayacağı fiber optik internet başarılı sonuçlara ulaşır mı? Kesinlikle ulaşır...

kelb

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Google'ın bunu kendi projelerine altyapı sağlamak amaçlı geliştirdiğini düşünüyorum. İlk başta aklıma gelen google OS. 1gb hızla windowsu rahatça alt edebilir google. Ve daha kimbilir nice hizmeti sunup mobil pazara dahi alt edebilir. Siz ne dersiniz?

sefas

Asistan
Reaksiyon puanı
4
inşallah ttnete özenmezler 1 Gbps Hız Kotalı

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Türkiye'ye döşerlerse en düşük hız 3-5mbit filan yapalarsa kesinilikle amacına ulaşır :D

taydag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google'ın bunu kendi projelerine altyapı sağlamak amaçlı geliştirdiğini düşünüyorum. İlk başta aklıma gelen google OS. 1gb hızla windowsu rahatça alt edebilir google. Ve daha kimbilir nice hizmeti sunup mobil pazara dahi alt edebilir. Siz ne dersiniz?

+1

güzel bir yaklaşım... kesinlikle katılıyorum. Uzun vadeli stratejilerinin bir parçası olarak bu tür bir yatırımın altına girecektir. Google OS de bunun bir parçası..