Google'dan daha iyiyiz!

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Google'a meydan okuyan arama motoru

Bu sözler bir zamanların rakipsiz arama motorunun patronuna ait. Peki ama ne kadar gerçekçi?

Yahoo'nun patronu Carol Bartz şu anda California'da düzenlenen All Things Digital D7 konferansında. Nokia, Twitter, Mozilla, News Corp, MySpace ve Microsoft gibi dev firmaların da en üst düzeyde temsil edildikleri konferansta söz alan Bartz, konuşmasında iki konuya değindi. Bunlardan ilki Yahoo ve Google'ın durumuydu.

Google'ın katılmadığı konferansta Bartz, rakiplerinin arama ve harita konusunda başarılı olduğunu fakat Yahoo'nun erişim anlamında daha başarılı olduğunu söyledi. "İnsanlar aramak istediklerinde Google'a gidiyor ama bilgi istediklerinde Yahoo'ya geliyorlar" diye konuşan Bartz, "Biz Google'dan daha fazla kişiye özel hizmet sunuyoruz" dedi.

Ardından da Yahoo'nun arama motoru piyasasında varlığını sürdürmek istediğini ve eğer Microsoft yatırım gücü ve doğru teknoloji ile gelecek olursa Yahoo ile birlikte çok para kazanabileceğini vurguladı. Bartz'ın bu sözleri zor zamanlardan geçiren Yahoo'nun dinleyiciler arasında ki Steve Ballmer'a açık bir mesajı olarak yorumlandı.

yahoo news

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Git işine! Google'dan daha iyiymiş? Neren iyi? Daha Türkçe arayabilen bir motorun yok.

Senin bu sözüne ancan Microsoft inanır :D

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bnde katılıoyrum sizlere.Daha, Arama Motoru Türkçe bile değil.Hemde aradığım şeylerde hep alakasız sonuçlar çıkarıor.Daha iyisi yapılana kadar en iisi GooGLe Daii :d

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Yaa bizde Türkler olarak bi arama motoru yapsak adıda MOTOR olsa GOOGLE A rakip olsa iyi olurdu ama dimi....

AlemTurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yahoo haber sitesi olarak görüyorum ama :unsure: Arama motoru ne zaman olmuş ilginç bir durum. :( Arama sonuçları milattan kalan yılları anımsatıyor bana.

yaramon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
archie'li.. wais'li günleri özlüyorum..

The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The night of wonder

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Google 1 numara bende ... Google'nin sunduğu olanakların hangi birini yahoo sunmuş?

globy7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
micosoft'a satmak için can atıyorlar zamanında beğenmediler fiyatı şimdi microsoft alsın diye can atıyorlar olay bu :D reklam kokan hareketler bunlar :D

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
NecronomicoN : Türkçe diyorsun ama sen arama yapmadın herhalde. O site Türkçe ama arama yapınca sonuçlar ingilizce çıkarıyor. Ben de onun için "siten yok" demedim. "Motorun yok" dedim :)

Bu arada Bekorama bugün 30 Mayıs :D

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Yahoo: Ttnet
Google: Tellcom Quiknet.... Güzel oldu .. :D

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
NecronomicoN : Türkçe diyorsun ama sen arama yapmadın herhalde. O site Türkçe ama arama yapınca sonuçlar ingilizce çıkarıyor.

33el73l.jpg

başka bi arzunuz ? :)

kramp34

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar adam gibi %100 türkçe sayfaya geçmediler daha konuşuyorlar..

needforspeed

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Google hem hizmet hemde Türkçe'ye olan saygısından dolayı bir numara. Ne zaman bir özellik çıkarsa hemen Türkçe dilini ekliyor. Yahooda Pages in Turkısh ne ya. Türkçe sayfalarda ara yazamamış gerizekalı mühendis

kramp34

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Aramalarda herşey ingilizce Türkçe ve sade bir Ana sayfası olsa belki Yahoo kullanırım ama bu dil sorununa çözüm bulmaları gerek.

needforspeed dediklerine katılıyorum Google'ın her hizmeti türkçe sadece Türkçe değil bir çok dil daha var içerisinde.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
he ya yahoo'nun Türkçe desteği varmış. Bir keresinde google'da bulamadığım bir şeyi live search ve yahoo'da aramıştım. Google'daki sonuçların 4'e 1'ini ancak sahip olduklarını gördüm. Odur budur aklıma bile gelmiyorlar.Yahoo değil Türkçe, bizim köyün lehçesinde yapsa ne yazar....

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ya arkadaşlar baksanıza google katılmamış ki . Google daha bunları rakip gözüyle bakmıyor ki katılmaya da gerek duymuyor :D Zaten adamlar tabi atıp tutarlar google nin arkasından. Sıkıyosa googlenin katıldığı konferansta söyesinler bunları :D

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
Arabul.com var :D

Yahoo meydanı boş bulmuş konuşuyo :D

vaay arabul.com hala varmış yahu
internetle ilk tanıştığım yıllarda kullanırdık
o zaman yahoo dan başka arama motoru yoktu tabi arabul nimet gibi bişeydi :D
sonra google çıktı mertlik bozuldu

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
vaay arabul.com hala varmış yahu
internetle ilk tanıştığım yıllarda kullanırdık
o zaman yahoo dan başka arama motoru yoktu tabi arabul nimet gibi bişeydi :D
sonra google çıktı mertlik bozuldu

evet var değerlerimize ne kadar sahip çıkıyozki arabula çıkalım :laugh:
ben sade ve sadece örnek babında dediydim :blushing:

meksus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google hem hizmet hemde Türkçe'ye olan saygısından dolayı bir numara. Ne zaman bir özellik çıkarsa hemen Türkçe dilini ekliyor. Yahooda Pages in Turkısh ne ya. Türkçe sayfalarda ara yazamamış gerizekalı mühendis

Çünkü dünya üzerinde en çok gelir elde ettiği ve kullanıldığı ülkelerin başında Türkiye geliyor normaldir :)

enesyildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
google internetin sahibi.internet üzerindeki hemen hemn bütün siteler google arayıcılığı ile net üzerinde :D google batsa internet batar.

meksn

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bunlar hikaye. hepsinin de çalışma sistemi 3 aşağı 5 yukarı aynı. çoğunluk google kullandığı için site sahipleri tagları (konu başlıklarını) googleye göre düzenliyor ve ekliyor. bir de google deki sitelerin popülerlik sırası aradığın şeyi bulmanda sana daha fazla yardım ediyor. Bizim gücümüz googlenin gücü, googlenin gücü de bizim gücümüz aslında...