Googleda çalışacaklara sorulan sorular

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gokhans19

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Google şirketine iş başvurusu yapılanlara sorulan sorulardan bikaçı aşağıda.Cevapları bende bilmiyorum:

- Bir otobüse kaç golf topu sığar?
-Hep erkek çocuk istenen bir köyde aileler erkek çocuk doğuncaya kadar doğurmaya devam ediyor. Erkek doğarsa da artık çocuk yapmıyor. Bu köyde kızların erkeklere oranı ne olabilir?
-Bir köyde her 100 evli çiftin birinde koca, karıyı aldatıyor. Her kadın kendi kocası dışında hangi erkeğin aldattığını biliyor. Köyde zina yasak ve kadına kocasının aldattığını ispatladığı anda öldürme yetkisi veriyor. Hiçbir kadın bu kurala karşı koyamıyor. Bir gün kraliçe köyü ziyaret ediyor ve en azından bir erkeğin zina yaptığını söylüyor. Ne olur?
- Bozuk para boyutuna ininceye kadar sıkıştırıldınız ve kütleniz orantısal yoğunluğunuzu koruyacağınız kadar ufaldı.
Ardından bir kıyıcı (blender) içine atıldınız ve 60 saniye içinde çalışmaya başlayacak. Ne yapardınız?
- Bir otoyolda 30 dakika içinde bir araca rastlama oranı yüzde 0,95 ise 10 dakikada rastlama oranı nedir?
- 5'ten 1'e doğru azalan rütbelerle beş korsanın var. En rütbeli korsan toplam 100 altının nasıl bölüşüleceğine karar verme hakkına sahip. Ancak diğerleri de onun kararına oy veriyor ve yarısından azından oy alırsa öldürülüyor. Kendi payını en fazla tutup hayatta kalması için nasıl bir paylaşım yapmalı?

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gokhans19 dedi ki:
jZCaglar dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
jZCaglar dedi ki:
BU sorularla google ın ne alakası var :)
Zekileri işe alıyorlar o alakası var.
Püff ne alaka
Googleda hep mühendisler açlışıyor senin benim gibiler çalışsa google buralara gelebilirmiydi.

hocam tabiiki bir şirket "zeki" eleman alacak. almasına alacakta alırken bu soruları sorması mantıksız geldi. Çünkü sorularda "zeka parıltısı" gösteren soruya rastlamadım. Hani sorulan soru aynştaynın meşhuuurrr sorusu olsa neyse :) :)

jZCaglar

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ZUhahahahahh çok çok çok haklısın santigado :D :) :]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar