Google Üzerinden +18 Reklam Açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

darkstar

Profesör
Browserınızda addblock eklentisi yüklü ise hiçbir şekilde reklam çıkmaz -18 veya +18 hiçbirşey çıkmaz.

Eğer google sizi tıkladığınızdan başka bir linke yönlendiriyorsa ya virus yemişsinizdir yada ulaşmaya çalıştığınız site hacklenmiştir.

Doğrudan linki kopyalayıp yapıştırdığınızda normal site açıldığına göre sorun büyük ihtimal sizin bilgisayarınızda. Düzgün bir antivirüs programı ile taratmanızı ve kullandığınız web browserı değiştirmenizi tavsiye ederim.

darkstar

Profesör
Malwarebytes ile tarama yaptım. 24 virüs çıktı. Bunların 4'ü kendi hazırladığım ve kendi üzerimde test ettiğim virüsler ama diğer 20 tanesi nereden çıktı hiçbir fiktim yok. :D Anlamadığım şey RuntimeBroker gibi birkaç şey de kaldırdı bunlar Windows'un kendi yazılımları değil miydi? Neyse o adı kullanan bir virüs olabilir bilemedim.

Sonuç olarak herkese çıktığına göre benlik bir problem yokmuş o konuda rahatladım ancak nasıl oluyor bu manuel girince normal, Google'dan girince +18 olması?
Öncelikle bende reklam çıkmıyor +-18 hiçbiri.
herşeyin bir bedeli var bu kullandığınız programları kullanmanın bedelini ödüyorsunuz.

Linux kullanın...

Alper S

Profesör
Browserınızda addblock eklentisi yüklü ise hiçbir şekilde reklam çıkmaz -18 veya +18 hiçbirşey çıkmaz.

Eğer google sizi tıkladığınızdan başka bir linke yönlendiriyorsa ya virus yemişsinizdir yada ulaşmaya çalıştığınız site hacklenmiştir.

Doğrudan linki kopyalayıp yapıştırdığınızda normal site açıldığına göre sorun büyük ihtimal sizin bilgisayarınızda. Düzgün bir antivirüs programı ile taratmanızı ve kullandığınız web browserı değiştirmenizi tavsiye ederim.
Hocam konuya gelen mesajları okursanız diğerlerinde de +18 içerikler çıkıyormuş. Sorun virüs vs. değil yani. Onun dışında Adblock kullanıyorum evet ancak nasıl reklam gösteriyor bilmiyorum. Onun dışında browser Google Chrome bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Sitenin hacklendiği fikrindeyim ben.

wpa_supplicant

Profesör
Hocam konuya gelen mesajları okursanız diğerlerinde de +18 içerikler çıkıyormuş. Sorun virüs vs. değil yani. Onun dışında Adblock kullanıyorum evet ancak nasıl reklam gösteriyor bilmiyorum. Onun dışında browser Google Chrome bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum.
Muhtemelen turkcell kullanıyorsun, benim turk Telekom, böyle bir şey çıkmadı, evin Modemi turkcell ona bağlanıp denedim, dediğin reklamlar çıktı

darkstar

Profesör
Kişisel reklam vs. farkındayım ancak şöyle durumlar var;
Google bir kullanıcıya istediği siteden başka bir siteye yönlendirmez. Bu zaten başlı başına kişisel reklam olmadığını gösteriyor. Kullanıcı isteğinin dışında eylem yapmış oluyor.
Ayrıca ben bu tip işlerimi yapacak olsam bilgisayarımda değil telefonumun Knox Gizli Klasör'ünde yaparım. <3 Samsung
siteye belirttiğiniz gibi google üzerinden girdim, hiçbir siteye yönlendirmedi ve hiçbir reklam da çıkmadı. Ama sitenin yapısında tuhaflıklar var, dediğiniz gibi site hacklenmiş, ublock kullanmasam muhtemelen yönlendirme de yapar.

Waterfox + Ublock kullanyorum.

Son düzenleme:

oWeiss

Öğrenci
ben dualboot kullanıyorum saolsun brave reklamları direkt yok ediyor + adguard eklentisinide kullanmak daha mantıklı olur eğer reklam engelleyeci yoksa.

Alper S

Profesör
Rasberry Pi ile test ettim, orada da böyle yönlendirmeler yapıyor. Sitenin sorunlu olduğu kesinleşti. Dağılabiliriz. :D

crow88

Dekan
1-adblocker kullanın(chorome için)
2-google bazen isim benzerliği sebebinden yönlendirme,yada sitenin içine yerleştirilmiş olan ufak buglar yapabilir(bazen siteyi kuran kerkenezler böyle reklamlar koyarlar,aa sahimi ya salaklaığına yatarlar(gelir yüksek bu tür reklamlarda)
3-çerezleri silin devamlı
4-o siteden çıktıktan sonra +18 devam ediyor(çerezleri sildiğiniz halde gene çıkıyorsa) adware kullanın

SDN Son Haberler

Son mesajlar