Google Profil URL'si Yaratma

ZeBaNi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Google'da profil URL'mi değiştirmek istiyorum. Bir sürü anlamsız rakamdan oluşan bir adres yerine
profiles.google.com/herhangibirkelimegibi bir adres yapmak istiyorum fakat anlamadığım sebeplerden dolayı bunu yapmak için herhangi bir adres bağlantı vs vs gelmiyor karşıma.

27xf5nr.jpg

Bu resimdeki sayılı yer yerine bir kelime koymak istiyorum kısacası. Nasıl yapabilirim bu işi?

Aşağıdaki metni Google Yardım sayfalarından kopyaladım.
"Profil URL'niz
Diğer kullanıcıların profilinizi bulmasını kolaylaştırmak için URL'nizi özelleştirebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

• Gmail kullanıyorsanız, profilinizi düzenlerken profil URL'nizde Gmail kullanıcı adınızı görüntüleme seçeneğine sahip olursunuz.
  • Gmail kullanmıyorsanız, profil URL'nizde kullanmak için uygun herhangi bir kullanıcı adı seçebilirsiniz. Gmail için daha sonra kaydolursanız, profil URL'nizi Gmail kullanıcı adınızla değiştirebilirsiniz.
  • Buna ek olarak, Google Profiliniz için seçtiğiniz kullanıcı adı Picasa galeri URL'si için de kullanılacaktır.
  • Profilinizi sildiyseniz, profilinizi aynı hesapta veya başka bir hesapta aynı URL ile yeniden oluşturamazsınız.
Not: Profil URL'nizi özelleştirirseniz, arkadaşlarınızın profilinizi bulabilmesi için eski URL'niz aktif olmaya devam eder.
Google Profili kimlik numaranız
Önceden, profil URL'niz, profil URL'nizdeki bir benzersiz sayı dizesi olan Google Profili kimlik numaranızı içeriyordu. Kimlik numaranızın görüntülenmesi, URL'nizi önceden özelleştirmiş olup olmamanıza bağlıdır:

• Profil URL'nizi önceden özelleştirdiyseniz, Google Profili kimlik numaranızı Profil Düzenle sayfasında bulunan "Profil URL'si" altındaki Diğer seçeneklere bakın'ı tıklayarak görebilirsiniz.
  • Profil URL'nizi önceden özelleştirmediyseniz, Google Profili kimlik numaranız, Google Hesap Özetinizin profil URL'sindeki son sayı dizesi olarak görüntülenir.
Özelleştirilmiş bir URL'yi seçtikten sonra değiştiremez veya silemezsiniz. Ancak, Profili düzenle sayfasındaki eski URL'nizi seçerek, bunu istediğiniz zaman özel yapabilirsiniz.
[h=4]Özelleştirilmiş profil URL'niz ve Gmail[/h]
  • Gmail kullanıyorsanız, URL'niz için Gmail kullanıcı adınız veya Google Profili kimlik numaranız arasında seçim yapma imkanına sahip olursunuz.
  • Gmail kullanmıyorsanız, URL'niz için özelleştirilmiş bir kullanıcı adı veya Google Profili kimlik numaranız arasında seçim yapma imkanına sahip olursunuz. Kullanıcı adınızı seçtikten sonra yeni bir kullanıcı adı oluşturamazsınız."
http://www.google.com/support/accounts/bin/answer.py?hl=en&answer=144414

Konuyu muhtemelen yanlış yere açtım, arkadaşlar uygun olan yere taşır. Kusura bakmayın.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Google şu şekilde yapsa daha çok ilgi görürdü eminim. Mesela google.com/byefsane :D

ZeBaNi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Hali hazırda birçok url kısaltma sitesi mevcut illa google/xxxx olması şart mı :)
Burada 90 adet servis var istediğinizi kullanabilirsiniz.

0nur

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çok incelemedim ama sanırım gmail kullanıyorsan kısaltma yapamıyorsun diye yazmışlar belki ondan olmuyordur. Olmadı yeni bir google hesabı aç gmail kullanmayacağın plus için

octavarium

Doçent
Reaksiyon puanı
24

ZeBaNi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Çok teşekkür ederim.
Ben e-posta adresimden farklı bir kullanıcı adı alabildiğimi sanıyordum :)