Google Para çekiyor

Bu konuyu okuyanlar

BugraK.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Google Youngjoy diye bir şirketten kartımdan 25.04.2020 ve 02.05.2020 tarihlerinde toplamda 2 kez 6.99 tutarında bilgim dışında en ufak bir sms bile gelmeden para çekilmiştir.Ben bu tutarı hesabımda kaç para kalmış bakayım derken fark ettim.Hemen müşteri hizmetleriyle görüştüm ve kartımı kapattırdım.
Ben google ı kullanarak 1 kez google playden mobile legends oyununda bir şey almıştım.O da 3 ay belki daha fazla bir süre önceydi.Google da biraz araştırma yaptım ve google ın birçok kullanıcının kartından habersiz şekilde para çektiğini öğrendim.Ben ucuz kurtuldum çünkü normalde harcamalara bakmıyorum.Bir daha da böyle kullanmam kartımı.Sanal kart ile kullanırım.Yeni kart istedim.Google ın belki suçu yoktur ama mesela google playde 14000 tl ye saçma bir oyun var.Bu oyunu kim alır?Kimse...Bu oyunun satıcısı çaldığı kart bilgilerini kullanarak para kazanıyor.Belki sizlerin de kartlarından para çekildi.Bu konuya acilen el atılması gerek.Benden az bir miktarda çekildi ancak miktarı yüksek olsa dava açardım.Ancak harcama itirazını yapıcam.Eğer geri param ödenmezse konuyu o zaman mahkemeye taşıyacağım.Eğer bazı forum sayfalarına göz atarsanız bu şirketin böyle paraları sürekli çektiğini görürsünüz.SDN'ye mail olarak da atacağım.Herkes bu konuda bilgilensin.Ben SMS yoluyla harcamaya baktığımdan SANAL POS ALISVERİS olarak yazıyor.Müşteri temsilcisiyle görüştüm.Google ın Youngjoy diye bir şirketi.Böyle şirketlere el atılması gerek.Ben bu mesajımı bütün sayfalarda paylaşacağım.Sizler de kartlarınızı kontrol edin..Gerekli belge isteyenler için [email protected] buradan bana ulaşabilirsiniz.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Aslında dolaylı olarak haklısın ama hesap bilgilerini ve uygulama ve oyun içindeki harcamalardaki o küçük yazılı kullanıcı sözleşmesini okumadığımız için oluyor yada fix evet deyip geçtiğimizden oluyor ki ben artık kart veya banka hesap bilgilerimi kesinlikle telefonda tutmuyorum.
Para iadesi biraz zor en iui ihtimal hediye kartı gibi bir şey verirler ona da dua etmek gerekir.

BugraK.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Aslında dolaylı olarak haklısın ama hesap bilgilerini ve uygulama ve oyun içindeki harcamalardaki o küçük yazılı kullanıcı sözleşmesini okumadığımız için oluyor yada fix evet deyip geçtiğimizden oluyor ki ben artık kart veya banka hesap bilgilerimi kesinlikle telefonda tutmuyorum.
Para iadesi biraz zor en iui ihtimal hediye kartı gibi bir şey verirler ona da dua etmek gerekir.
Ben harcama itirazını Ziraat e yaptım.Oradan ücreti bana geri ödemezler mi?